Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iMaverick

    addikt

    válasz #79335424 #35 üzenetére

    Pedig amit ír csongi, az életképes. Legalábbis én ezért nem vettem még most sem 30-35-rt NAS-t. (Tudom-tudom, van olcsóbban is, de melóba 4 Synology-t használunk és nálam ennél kezdődik a márka.)

    Idehaza van egy a csongi által is berakott képen látható AMD Kabini 5350-es kis PC-m (alaplap+APU+memó volt 35e Ft bruttó, a többi meg volt idehaza. De ha már árak: 13e egy új ház, 12e egy 512GB-os HDD, 7-8e egy FSP táp, bár ez igencsak pazarló a rendszer energiaigényét nézve.)

    Az oprendszertől tekintsünk el: aki akarja, tesz rá okosított Win-t, aki meg nem akarja, az vagy ráteszi valamelyik Linux-ot, vagy ott az OpenElec és akkor nem kell HDD sem, jó a pendrive, bár arra nehézkes lesz letölteni.

    Namost nálam ez a kütyő 21W-ot vesz ki a konnektorból + 4-5W a router. Miközben maga a gép lejátszik bármilyen videóformátumot (MPC HC-t használok), fut rajta az uTorrent, ftp szerver, VNC szerver (ugye a melóból is rá kell nézni néha).

    Ezek után többször "nekifutottam", hogy veszek egy Synology-t (pl. DS115j), átteszem bele a kis gépből a 2TB-os WD Red-et, abba meg belepattintok egy 64GB-s SSD-t... Így viszont a 21W (bocsánat, 26W, ugye a router is ott van) helyett leesik a "rendszer" fogyasztása 16-20W-ra és mínuszban leszek 30eFt-tal...

    Hát izé... Nem. :)) (Ja és a legjobb: ha filmet akarok nézni, akkor be kell kapcsolni a + 21W-ot jelentő Kabini-s gépet. Mondjuk ha ez a modell lenne, akkor lehet érdemesebb lenne egy ilyen stick, de NEM ez, amelyik a cikkben szerepel. És nem ennyi pénzért.)

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Új hozzászólás Aktív témák