Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz arty #12 üzenetére

    "Jah, "remek", ha nem hajtod egész használható :D Csak ne hajtsd meg.... node a/egy szerverprocesszor az nem a játékok alatti nudli terhelésen megy, hanem akár maxon, tartósan."

    Teljesen más jellegű terhelést jelent az asztali processzorok hajtása és a szerverprocesszorok nagy fogyasztása.
    Az eltérő jelleget az okozza, hogy a fogyasztás, a magasabb frekvencia tartásához szükséges feszültséggel négyzetesen növekszik.
    Ez azt jelenti, hogy mondjuk 3GHz és 4.5ghz között nem másfélszeres, hanem mondjuk kétszeres fogyasztáskülönbség van. 4.5 és 5GHz között nem 10%-kal nagyobb a fogyasztás, hanem megintcsak kétszeres. És így tovább. Az utolsó néhányszáz mhz teszi hozzá az asztali proci fogyasztásának mondjuk harmadát.
    Ha az utolsó nehányszáz MHz-et (MT) elengedték volna, lehetett volna jó fogyasztása is, de akkor nem sikerült volna megszorongatni az 5950X-et.

    A szerverprocesszorok ezzel szemben 3-3.5GHz tájon ketyegnek általában - a fogyasztási görbe egy teljesen más meredekségű pontján.

    Az 56 szerintem is kevés - de csak ahhoz kéPest, amikorra sikerül kihozni. Valószínűleg a 64 magos Milan ellen tervezték. Megcsúsztak. Ezt nem vitattam. De szerintem nem a magok miatt, hanem a chipleteken.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák