Hirdetés

2018. december 17., hétfő

(#1) devast

devast
(PH! addikt)

Köszönjük az eheti fizetett hirdetést.

(#2) Noukoum válasza devast (#1) üzenetére

Noukoum
(tag)

+1

Only a sith deals in absolutes

(#3) Shin Chen

Shin Chen
(kvázi-tag)

Asus expedition Rx 570: alapállásban 1256, OC módban 1266 MHz-es boost órajellel dolgozik. :Y
Az MSI billentyűzet viszont bejövős :K

(#4) Sanya válasza devast (#1) üzenetére

Sanya
(PH! nagyúr)

De most kevés volt az 1db-os termékmegjelenítés.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) Segal válasza devast (#1) üzenetére

Segal
(PH! addikt)

;] Gonosz de igaz :K

(#6) Hajdi válasza devast (#1) üzenetére

Hajdi
(senior tag)

Mert te ingyen dolgozol!
Áldott jó szamaritánus! :R

"The Man Who Sold the World"

(#7) freeapro

freeapro
(senior tag)

Hihetetlen, hogy az IPS WQHD G-sync monitorok évek óta tartják a 250k-s árukat. Ráadásul ennyi pénzért is lutri mit kapsz olyan szar gyártási minőségűek.

(#8) Akula

Akula
(senior tag)

az ilyen nyitott klaviatura alá nem megy be a kosz? vagy pont ez a cél, hogy ha bemegy, könnyen ki is jön?

élj a mának, YOLO!

(#9) Hajdi válasza Akula (#8) üzenetére

Hajdi
(senior tag)

A bill-zet tartósabb, könnyen kifújatható, érzed ha nyomsz egy gombot és jobb a reakcióidő. Ugyanakkor egy "air duster" minden gépnél elkél szerintem, aki komolyan szeretné ápolgatni!

[ Szerkesztve ]

(#10) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

A napokban a 271HUB-ot nézegettem, sok jó képessége mellett kicsit fázok a beszivárgó háttér világítástól, és annak egyenetlenségétől, ami amúgy általános jelenségnek tekinthető ezeknél a paneleknél. :U
Arra jutottam ennyi pénzt nem bízok a szerencsére, inkább kivárok még 1-2 panel generációt, hátha kiheveri, talán a 240Hz is meglesz.

[ Szerkesztve ]

Döglött róka bőre 1x, 2x, 3x..

(#11) kwzatz

kwzatz
(senior tag)

Az RX 570-esek kb. mindenhol olcsóbbak most, mint a PCX-nél. Nekik még nem szóltak, hogy már nem szuperprofittal árulják a többiek. :D (pedig az utóbbi pár évben szinte mindig ott találtam legolcsóbban, ami kell)

[ Szerkesztve ]

(#12) Lacc válasza devast (#1) üzenetére

Lacc
(fanatikus tag)

Vartam mar mikor fogja egy szelsoseges linuxos fan ezt itt is benyogni ;]

(#13) hemaka válasza devast (#1) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

devast
Nem tudom feltunt-e, de az avatarod egy linux logo. :DDD

[ Szerkesztve ]

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 specs: tde.fun

(#14) devast válasza Lacc (#12) üzenetére

devast
(PH! addikt)

Miből gondolod, hogy linux fan vagyok? Hint: nagyon nem...

(#15) Cyberboy42 válasza devast (#14) üzenetére

Cyberboy42
(fanatikus tag)

segítek hogy leessen: te magad is egy reklám vagy :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#16) syberia

syberia
(PH! addikt)

SAPPHIRE Radeon RX 570 Pulse ITX 4GB 48K

SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 580 OC 4G

:P

"A hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta robotot."

(#17) Noukoum válasza syberia (#16) üzenetére

Noukoum
(tag)

Bestbuy de tényleg!

(#18) Hajdi válasza Noukoum (#17) üzenetére

Hajdi
(senior tag)

Bestbuy az OCUK-nál van! :P

(#19) Chaser válasza Hajdi (#6) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

En pl nem, de nem is adom a nevem felrevezeto dolgokhoz, orulok neki h a ph mindig ilyen remek ajanlatokat talal, arra azert kivancsi lennek ezekbol a remek ajanlatokbol hanyan vasarolnak az ott dolgozok kozul...:) - termeszetesen barmilyen egyeb discount nelkul -

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#20) syberia válasza Hajdi (#18) üzenetére

syberia
(PH! addikt)

:Y :C

"A hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta robotot."

(#21) Gawamatsu

Gawamatsu
(fanatikus tag)

Az a vicces, hogy ugyanez az MSI Armor 1070 OC 142k volt két éve is...

GTA Online: Norbyte, Battle.net: Norbyte#2770

(#22) Chaser válasza Gawamatsu (#21) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

tavaly tavasszal 120e és alatta is volt kicsivel, ha jól rémlik ez, de vmelyik msi modell biztosan, volt 1-2 asus és gb is annyiért

(#23) Piftuka válasza devast (#1) üzenetére

Piftuka
(PH! addikt)

Azt ugye tudod, hogy a "Hazai pálya" rovat célja éppen ez?

Hogy a hazai boltok kínálatából szemezgessen. Nincsen ezzel semmi probléma. Sőt, adhat hasznos tippeket termékek kapcsán.

Az a "Cooler Master" tápegység például korrekt darab ennyiért, 5 év jótállással.

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#24) Piftuka válasza syberia (#16) üzenetére

Piftuka
(PH! addikt)

Mondjuk az ALZA-tól nem szívesen vásárolnék, de szívesen váltanék egy ilyen Sapphire Nitro videokártyára!

Ez a kettő csak ritka kivétel, vagy elindult lefelé a videokártyák ára?

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#25) Hajdi válasza Piftuka (#23) üzenetére

Hajdi
(senior tag)

Dehogy tudja! Vérszem alapból a reklámért! ;]

(#26) Hajdi válasza Piftuka (#24) üzenetére

Hajdi
(senior tag)

Ritka kivétel sajnos!

(#27) koko52 válasza devast (#1) üzenetére

koko52
(őstag)

Reklám nélkül nincs PH. És ahogy elnézem te sem támogatod, de olvasod. Te mit csinálsz ingyen?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa.

(#28) Chaser válasza koko52 (#27) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

nem a ph hírek meg tesztek miatt jönnek ide új emberkék, hanem azért mert válaszokat kapnak topikokban a pórnéptől, ennyire egyszerű ez a történet
másik része, ha pénzt akarok reklámért, akkor kérek tesztre eszközöket és közlöm kitől van, nem pedig szándékosan félrevezetek embereket - ha mázlija van azért körülnéz vásárlás előtt a delikvens, mondjuk ha nem, akkor meg is érdemli -

(#29) koko52 válasza Chaser (#28) üzenetére

koko52
(őstag)

Mondjuk a tesztek nagyon eltűntek az igaz. Azon erősen javítani kéne. Se CPU, se VGA. RTX-et, 8.gen Intelt már rég letesztelték mindenhol.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa.

(#30) chess001 válasza koko52 (#29) üzenetére

chess001
(kvázi-tag)

Ja, az IPON, ami nem szakmai lap, hanem bolt komolyabb szintet képvisel... És a bolt cikkében nincs ennyi reklám!!! Ez a hazai piac külön egy szánalmas megoldás, be van gépelve egy árlista kis része. Nem értem minek, vagy kinek szól? Aki nem ért hozzá, annak nem adnak támpontot a specifikációk, aki meg ért hozzá, annak nem kell mondatokba foglalni.
Értem én, hogy régen még más világ volt, nagyobb árrés, meg pörgés volt a hardverek körül, de akkor is.
Pár ügyes stábtag inkább a topicok top témáit összeírhatná, annak nagyobb respektje lenne szvsz.

(#31) dagonya

dagonya
(lelkes újonc)

nehéz eldöntenem mi a szánalmasabb, a ph teszteknek, meg cikkekenek csúfolt reklámszórólapjai, vagy az ezt "te se csinálsz ingyen semmi" érvvel védők

(#32) Noukoum válasza dagonya (#31) üzenetére

Noukoum
(tag)

Az utóbbi

(#33) richie900812

richie900812
(őstag)

A 3. oldalon csak én nem látok egy db házat sem? :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#34) macilaci78 válasza Piftuka (#23) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

adhat hasznos tippeket termékek kapcsán - így is van, felkelti a portéka iránt az érdeklődést. Csak a hirdető cégek nem tudják, hogy az átlag Ph! olvasó fejből vágja a google, árukereső, árgép honlapok elérhetőségét. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#35) devast válasza Piftuka (#23) üzenetére

devast
(PH! addikt)

15 éve itt vagyok, pontosan tudom mi a hazai pálya. A rovat célja az, hogy cikkben mutasson be termékeket olyan magyar kereskedőktől, akik ezért fizettek. Nem a "hazai boltok kínálatából" szemezgetnek, hanem abból a párból ami meg van jelölve. szerk: technikailag az a pár bolt is "hazai bolt kínálatának" számít, csak 10ből 9 ember félreérti ezt.
De ha már itt tartunk, ha már muszáj a partnerektől termékeket egy cikk keretében bemutatni, legalább olyanokat kéne választani ami többi hazai kiskerhez viszonyítva is versenyképes áron van. Ha nem lehet, akkor ez van...

[ Szerkesztve ]

(#36) devast válasza koko52 (#27) üzenetére

devast
(PH! addikt)

És mégis honnan veszed a bátorságot, hogy ilyet állítasz, hogy nem támogatom?
A PH szinte az egyetlen olyan oldal, ahol kikapcsolom az adblockot.
Ha nem tudnád, a ph-n ugyanis vannak reklámok: [link]

(#37) haxiboy válasza kwzatz (#11) üzenetére

haxiboy
(PH! kedvence)

Gondolom beragadt darabok lehetnek...

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#38) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Sokkal szimpatikusabb lenne, ha pl. a tápegységeknél oda lenne írva, hogy milyen belsőt tartalmaz...

Persze, aki venni szeretne járjon utána, de a monitornál is ott a panel típusa, és a billentyűzetnél is a Cherry MX típusa...

(#39) gyulank válasza Duliee (#38) üzenetére

gyulank
(PH! addikt)

De az nincs ott, hogy nem világít a betű egyiken se, pedig fogadni mernék, hogy csak piros festékkel nyomták rá.

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 /Mégmindigszar/ Ubuntu Stúdió 18.10 x64

(#40) smilecat

smilecat
(fanatikus tag)

"kisebb testvére a Acer Nitro RG240YBMIIX, amely 44 900 forintért vihető haza"
Az Alzában 41.000ft volt ugyanez egy héttel ezelőtt.

Sajnos ennek a monitornak a képe csak pontosan szemből élvezhető, kicsit oldalról már "szürkül, azaz kifakul" ... :(
Ettől még használható, de nem az ajánlott kategória.

(#41) Whysperer

Whysperer
(PH! addikt)

Az azért elég durva,hogy a RX 580 8 GB powercolor a scan.co.uk-n ajándék gamer Headsettel 224 font itthon meg 100k csak a vga

" vagyok aki vagyok,mert kell egy ilyen is! " Fracal Design Focus G/ASUS Z97-A/i7 4770k(4,3)/scythe ninja 3 rev. b/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/16GB(2x8GB) Corsair Vengeance pro 1866/ Gigabyte GTX1060 6GB WF2OC

(#42) pengwin válasza Hajdi (#18) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

V56 300 font! :Y
Kár, hogy most nem akarok grafikus kártyát venni...

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#43) GreatL

GreatL
(fanatikus tag)

MSI Armor... pont hogy vékonyka az a hűtő, és nincsen backplate amit az emberek egy részének sugallna a név.

i7-4790K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Redmi Note 3 Pro

(#44) haxiboy válasza GreatL (#43) üzenetére

haxiboy
(PH! kedvence)

Mindig azt írják oda ami hiányzik :D

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#45) GreatL válasza haxiboy (#44) üzenetére

GreatL
(fanatikus tag)

Jah, ASUS Dual-nál is mindenki a kettő darab biost várta, nem is gondolták hogy két ventilátort még kiír valaki...

i7-4790K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Redmi Note 3 Pro

(#46) Joci10

Joci10
(senior tag)

Nem bírom már ki a nyavalygók sirámait, így pár gondolatot megosztanék...

1. Igen, ez egy hirdetési lehetőség a partnerek (szponzorok) kínálatából. Hetente egyszer van, így nem nyomulnak folyamatosan az arcokba. Vagyis a.) bírjátok ki ezt a heti egy alkalmat; b.) ne olvassatok bele egyáltalán. Nem tart senki fegyvert a homlokotokhoz, hogy minden hírt meg kelljen nézni, el kelljen olvasni, meg kelljen érteni, ...

2. Azt írjátok, ezek az árak magasak más boltok áraihoz képest. Lehet. De egy-egy adott ár több tényezőtől függ. Beszerzési ár (ha valamelyik boltba 'kamionról leesett' szállítmány jön, azt ne hasonlítsuk már a fehér importhoz); ÁFA (igen, pl. az Alza esetében sokszor meg tudják tenni, hogy nem az itthoni ÁFÁ-val számláznak, hanem 'ottani'-val (hiszen ha ott veszi valaki, akkor ottani ÁFÁ-t kell rá fizetni) - és így nem itthonról küldik az árut, hanem Szlovákiából); haszonkulcs (sok mindentől függ - ebből fizetik a dolgozóikat, a rezsijüket, a fenntartásaikat, ..... és pl. ebből támogatják egyes cégek a ph!-t is); meg még ki tudja. Vagyis igen, lehet, hogy itt-ott egyes termékek olcsóbban kijönnek; de soha nem mondta senki, hogy egyes akciós ár a világ legolcsóbb ára lesz. Tessék elfogadni, hogy náluk ez olcsóbb, mint máskor. Ha nem tetszik, akkor lásd: 1. b.)

3. Tesztek. Igen, kevesebb a teszt a ph!-en. Erről már valamikor korábban is írtak, hogy nem azért kevesebb a cikk, mert ők nem akarnak tesztelni, vagy nem akarják kitenni a teszteket, hanem mert nem küldenek már tesztalanyokat a cégek. A legutóbbi Intel-es tesztnél írták le, hogy konkrétan egy jó ideje az Intel nem küld már kis hazánkba semmi tesztcsomagot - vélhetően mert túl kis piac vagyunk. Így pedig a ph!-es tesztekhez nekik kell megvenni a cuccost is. Ez pedig nem segíti elő a minél hamarabbi infómegosztást. Más belsős dolog nem került ki, így nem tudom, az NVIDIA hogyan áll a ph!-rel, de elképzelhető, hogy ők is hasonló technikára álltak át (és nem kizárt, hogy lassan az AMD is követni fogja őket). Innen pedig nehéz lesz egy szakmai oldalnak tesztelnie időben. Csak nagyon nem lehet ilyen téren összehasonlítani őket az Ipon-nal, mert az meg kereskedelem. Felbontanak egy új szállítmány hardvert, letesztelik, majd eladják - mert ők megtehetik. És ott azért nincs reklám, mert maga az oldal egy nagy reklám - saját magukat reklámozzák (hiszen nekik nem kell szponzor, mert magukat szponzorálják :) ).

(#47) Chaser válasza Joci10 (#46) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Maradjunk annyiban, ha egy termek legalis forrasbol szarmazik normal garanciaval, akkor pontnemerdekli' a vasarlot h mert tudjak annyiert adni
Ez a bomba ajanlatos tortenet eleg siralmas, laikus embernek pedig felrevezeto, lehet ezt ragozni, csak nem erdemes, azasszonyt' se kuldjuk le qrvalkodni azert mert elqrvult a vilag, sztem

(#48) dagonya válasza Joci10 (#46) üzenetére

dagonya
(lelkes újonc)

1. de, folyamatosan nyomulnak a hirdetők az arcunkba, azért megy a ph hiszti a reklámblokkolás ellen. a.)b.) azt mindenki eldönti, hogy mit olvas és milyen véleményt alakít ki róla, mint ahogy a ph is önszántából dönti el, hogy miként csinál segget a szájából.

2. ha valami drága, akkor az drága. attól függetlenül, hogy az adott cég mit épít be az áraiba, fölösleges magyarázkodni, tőlem fizethet önkéntesen duplán áfát, adhat az alkalmazottainak luxusfizetést, vagy örökbefogadhatja az elefántot is az állatkertben.

3. ha egy szar termék reklámja van beállítva tesztnek az a ph cikke, az gáz, fölösleges az 3dfx voodoora, meg a sarki fűszeresre mutogatni.

ha a ph ilyen tartalmakhoz adja a nevét akkor sajnos ez alapján fogják megítélni és eközben tökmindegy, hogy mit csinál az ipon, meg az alza, meg a kéményseprő.

(#49) Joci10 válasza dagonya (#48) üzenetére

Joci10
(senior tag)

1-2-3. Ha nem akarod megérteni, amit írtam, és amire írtam, akkor az legyen a Te dolgod. De ha nem érted meg, miért kellenek hirdetők egy átlagos oldal fenntartásához, akkor nincs is értelme a további vitának.

(#50) dagonya válasza Joci10 (#49) üzenetére

dagonya
(lelkes újonc)

nem vitatkozunk, engem a reklámok egyáltalán nem zavarnak, blokkolom mindet a francba, mert ez az én döntésem, az meg az adott médium döntése, hogy milyen üzleti modellt választ és azt tudja-e rentábilis módon üzemeltetni.
viszont az szerintem gáz, ha egy magára valamit is adó "online pc magazin" fizetett cikkekhez adja a nevét. ezt meg nekem ne kelljen már magyaráznom miért.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.