Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TK36

    aktív tag

    válasz vhunor #18 üzenetére

    "Borzasztóan nehéz EMS szemszögből kezelni a mai rövid termék életciklusok meredek felfutási és gyors kifutási időszakait, a félkészen gyártásra kapott modellek on the fly kipofozását, a szinte elkerülhetetlenül stresszessé váló munka miatt a dolgozók megtartását és a fluktuáció kezelését, az iszonyatos árversenyben is viszonylag viszonylag normális bérezést (vannak ám nálunk sokkal olcsóbb országok, ahol örömmel beállnak a sor mellé 4 műszakban ennek töredékéért is)."
    Én amit leírtál ahhoz nem értek, de pár gondolatom lenne: sajnos - van olyan is ahol gyerekekkel dolgoztatnak x órában elviselhetetlen munkakörülmények között.
    Ha az adózott nyereség egy részét arra használnák hogy a munkások bérét megemelnék, akkor tán nem lenne olyan nagy a munkások elvándorlása, cserélődése. Ezáltal nem kellene az új munkaerőt betanítani, olyan sokat foglalkozni vele, nem lenne nagy a selejt arány, leállások, kényszerpihenők ideje...
    És lehet, hogy boldogan? dolgoznának az adott helyen.

    Én is dolgoztam pár évet olyan munkahelyen ahol napi 11 órát, heti 4 napban kellett állni (leülni nem tudtunk sehová). Csak az 1 óra ebédidő alatt tudtunk leülni. De - szerencsére - a hétvégéket kifizették. Az adott munkahelyen a reggel egy közös beszéddel kezdődött, hogy mi az aznapi terv és hogy az előző napi tervet hogyan teljesítettük. Persze semmi motiváló, ösztönző tényező (munkabér emelése, ha többet adunk el) nem helyeztek kilátásba.

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz vhunor #18 üzenetére

    Teljesen egyetértek!
    A Flextronics mottója "a jövő munkahelye a jelenben" ez igaz is volt rá, mert pl. 2004-ben középvezetői beosztásban közel 2x több fizetést kaptam mint más cégnél hasonló munkakörben, továbbá voltam AI gépkezelö , javitó (Hardweres / Optikai - Siemens Mobile, HP, Epson, Sony, stb.... Nagyon sok gyártás / javítás / technology, és legtöbb terméket kifutatták, majd vitték másik országba new operation process! A Zegi Flexbe nagyon sok ember megfordult , sajnos többsége külső vállalkozón keresztűl volt foglalkoztatva (bármikor elküldhető így, mert nem céges), de viszont aki "megérett" / szükség volt rá azt a cég átvette saját állományba! Sok jó tapasztalatom van amiről tudnék beszélni :) Am. a Flextronics egy remek gyár ! (am. Made In Singapore) Mai világba a munkalehetőség Zala-Megyében nem a legjobb. (több munkahely szünik meg, mint ami létrejön) Am. Gratula a cikkhez, remek lett !

    L

    [ Szerkesztve ]

    ◄►"Desktop Killer" Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop With Prema® Team BIOS►*i9-10900KF @ 5GHz (AIO Water System)*4x32GB=128GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 3080 GDDR6 16GB vRAM MXM*4x2TB=8TB M2 SSD►-_-◄LG V30+ ThinQ Blue►SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • bacsis

    Közösségépítő

    válasz vhunor #6 üzenetére

    az nem buli mert akkor elviszik székesfehérvárról az IBM szerver gyártást, és annak beláthatatlan következményei lennének Fehérváron :U

Új hozzászólás Aktív témák