Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Snowy_owl

    őstag

    a 12 órás munkaidőre reflektálnék:

    100éve igazából nem igazán ismerték itt ahol élek azt hogy hajléktalan, ma már ismerjük ezt a szót itt is ahol lakom, mivel van itt is hajléktalan. 100éve a szegény parasztság, vagy jobbágyság ugyan úgy tűznél melegedett, mint a király a palotában.

    Mi van ma?
    Ma nem csak hogy egyeseknek hajlékuk van (kastély, ház, villa, akárminek hívják), hanem az még lehet hogy pénzt is termel nekik. Elmagyarázom: képzeljünk el egy házat, ami tökéletesen jól szigetelt, geortermikus energia, napenergia szolgáltatja a meleg vizet, fűtést, villanyt. És ez a ház nappal még a hálózatba is visszatermel, és esetleg még fizet is érte az áramszolgáltató, nem csak egy 0-ás számla lesz.

    Fenti példa a lentivel összehasonlítva: az olló akkorára nyílt, hogy nem látni a két végét.

    Továbbá annyit dolgoznak mint a güzü, megbecsülés meg alig van. Ma egy fiatalnak ekkora árubőség és fogyasztás mellett mennyi esélye van hogy összegyűjtsön egy vityillóra?

    Egyszer egy otps mikor pénzt tettem a számlámra azt merte mondani, és nem hazudok: magának kell egy hitelkeret, 50.000Ft-os. Mondom ez kötelező? Azt mondta igen. Ha akkor éberebb vagyok elküldöm a faszba, de megettem. Nincs ezzel gond egyébként, félreértés ne essék, de ma hogy teremtesz magadnak életet mikor mindenhol mindenki bele van hajszolva egy olyan eladósodottsági dominóba, amiből nincs igazán kiút?

    Nem kell ám illúziókat kergetni: ma a legtöbb embernek, "kisembernek" van folyószámla hitele. Nyilván van kivétel. De én mikor először szembesültem vele, és amikor újra és újra, akkor eléggé ledöbbentem. Ez a lényeg, adósodj el, lehetőleg minél több téren. Folyószámlahitel, lakás, autó, telefon, szabadfelhasználású, gyors, amit akartok. Miért? Hogy egy rabszolga legyél(neo, aki látta a mátrixot).

    régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

Új hozzászólás Aktív témák