Hi​rd​e​té​s

2017. november 23., csütörtök

(#1) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Mi ebben a trükk? Túl olcsónak tűnik. :F

.mf: Én is elsőre elírásra gondoltam, pont a 256GB-osat néztem azonnal, és ennyiért hihetetlenül olcsó; majd kiderül hamarosan, mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#2) .mf válasza Fred23 (#1) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Még nincsenek rajta magyar adók és artisjus matrica :DDD
Szerintem a 256 65 USD-ért elírás lehet - a 128 50 USD, de az 512 már 145 USD. Talán inkább 85 USD?

(#3) sanchezsa

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Sose értem, mit érdekel, hogy 500v800MB/s, az I/O sebesség a lényeg. De az valahogy lemarad sokszor. (Nem itt az oldalra gondolok.)

(#4) REIT

REIT
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

És ha az alaplapom ezt nem támogatja, akkor milyen kiegészítő kártyát kell venni, hogy bele tudjam rakni a gépbe? :U

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye.

(#5) Fred23 válasza REIT (#4) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

Egy HHHL adapter kell hozzá, 2-3k-ért szokott lenni aprón. Aztán mehet a második PCIe slotba.

(#6) REIT válasza Fred23 (#5) üzenetére

REIT
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Cool, és honnan tudom, hogy biztos kompatibilis lesz?

Bootolni lehet-e róla? :U

(#7) Fred23 válasza REIT (#6) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

Az alaplapod manualjában -illetve a gyártója oldalán- kéne lennie valami ilyesminek:

(#8) flashpointer

flashpointer
(senior tag)

Pont tegnap néztem hogy karira meglepem magam eggyel a 120as helyett, es hát ez így kb feleannyiba kerül mint a versenytársak ami gyanús szokott lenni.

(#9) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Ez jó hír, mert kinőttem az eddigi SSD-imet és így már nem kell SATA-sat vennem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) sanchezsa válasza Tigerclaw (#9) üzenetére

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Ha picit lejjebb megy az 1TB ssd ára, biztosan beruházok egyre. Szeretném már nagy gépemből a merevlemezt száműzni.

(#11) Lacok

Lacok
(őstag)

Az 5 év garancia egész korrekt egy belépő szintű ssd-ért.

(#12) e00dgy válasza sanchezsa (#3) üzenetére

e00dgy
(fanatikus tag)

Valószínűleg ott ahol ez az adat számít 500 helyett 800 sokat jelenthet.
Azt nem tudhatod, hogy valaki csak erre vagy csak arra a felhasználásra veszi meg.
Nyilván ezért adják meg. Ha pedig kiszámolod, hogy 500-nál a 800 hány százalékkal gyorsabb akkor már az a felhasználás ahol ez szekvenciális sebesség kell az már nagyon is sokat számít.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat.

(#13) pengwin válasza Fred23 (#5) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

Csak amit linkeltél az SATA csatolós, ha jól értem, vagyis semmivel nem lesz azon keresztül gyorsabb ez az SSD, mint egy SATA3-as 2,5"-es.

(#4) REIT
Lehet kapni PCIe foglalatba való m.2 bővítőkártyát, amin tipikusan van valami hűtőborda is az SSD számára. Bootolni nem tudom hajlandó-e róla, de ez már inkább alaplap és rendszer függő.
Arra is figyelj oda, hogy igazából az m.2 az egy formátum, mint pl. a 2,5", míg az NVMe az adatátvitel sebességére vonatkozik, mint pl. a SATA3. Amit linkeltek neked az semmivel nem lenne gyorsabb egy bekábelezett SATA SSD-nél.

(#8) flashpointer
Semmi gyanús nincs benne, jóval lasabb pl. Samsung NVMe SSD-nél.
Ráadásul ez PCIe 3.0 x2-es, a versenytársak meg többnyire x4-es csatlakozást használnak.
Vagyis már a technikai részletekből megállapítható ránézésre, hogy mitől olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dani

(#14) flashpointer válasza pengwin (#13) üzenetére

flashpointer
(senior tag)

Aha közben lecsekkoltam, valóban elmarad az ismertebb márkáktól, viszont a mostani átlag SSD-mnél még mindig többször gyorsabb, amellett hogy az ára is kedvezőbb.
A kérdés már csak az hogy a nevesebb gyártók miért nem gyártanak ilyen kategóriájú "lassú" m.2-es háttértárat is, ami szerintem nem csak nekem felelne meg.

(#15) REIT válasza flashpointer (#14) üzenetére

REIT
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Mindig beletelik egy kis idobe, mire rajonnek h a butitasban is jo penz van :U

(#16) pengwin válasza flashpointer (#14) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

Mindig van egy cég, aki elsőként lejjebb hozza a modernebb megoldásokat az alsóbb kategóriákba.
Gyanítom majd jövő ilyenkorra lesz a konkurenciának is hasonló képességű NVMe SSD-je, hasonló áron.
Mondjuk akkor is az ADATA mellett fog szólni az 5 év garancia (talán a Samsung meg az Intel ad még ennyit).

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dani

(#17) szaki65

szaki65
(újonc)

Bocs, rossz helyre írtam egy hozzászólást, az volt itt.

[ Szerkesztve ]

(#18) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

Hmm, a frissített árakkal ez elég szopó. Én biztos a 960 EVO felé hajlanék, ami minimálisan drágább csak. (A 250-es még olcsóbb is, Amazon.com alapján.)

[ Szerkesztve ]

(#19) flashpointer válasza pengwin (#13) üzenetére

flashpointer
(senior tag)

Hah, megiscsak volt alapja gyanusan olcsonak belyegezni :D

(#20) Pipó

Pipó
(őstag)

...bocs, elnéztük az árakat, valójában 60%-al drágább. Nem volt szándékos....
kb. 30.000 Ft lesz a 128 gigás. (80 USD=80 Euro + kisker haszon, plusz 27% ÁFA) Lesz miből engedni akcióban, az biztos.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch

(#21) bteebi válasza Balika911 (#18) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

Na ez az.. ez így már-már szinte értelmetlen. Kár érte, jó ügynök volt :(.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) pengwin válasza Pipó (#20) üzenetére

pengwin
(PH! addikt)

Nem kis elírás az ADATA részéről... így tényleg vitatható a létjogosultsága.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dani

(#23) Milka 78

Milka 78
(PH! kedvence)

Ha 24 a 7000 és 26 a 8000 akkor max 21 ropi lenne a reális ára a 6000-nek.

---------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!--------- Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni,ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#24) bteebi válasza pengwin (#22) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

Na ja, "elírás". Ez leginkább óriási blama szerintem, amivel elég kevés embernél tudták fokozni a népszerűségüket...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.