Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Khelben #41 üzenetére

    Marha nagy kérdés itt az elégtelen hűtés. Őszintén szólva én sem szeretem a 90 °C-ot meghaladó CPU hőmérsékletet, de érdemes ezen a dolgon elgondolkodni, és tervezői irányból megközelíteni.

    Ma már baromi precízen tudják kezelni az Intel processzorok teljesítményét és hőmérsékletét, ezért nagyon pontosan ki tudják centizni a 100 °C-os max hőmérsékleti keretet. Itt pedig felmerül a kérdés: hogy baj-e a 95-96 °C-os CPU hőmérséklet, ha közben a gépház kvázi hideg? Egy szilícium lapkán 100 °C-os processzor kupakon jó ha 60 °C-os, ezt egyből elhúzza a hőcsöves hűtés és a nyomtatott áramkör, amit ezeknél a nagy notebookoknál hővezető hátlappal is meg szoktak toldani. Végeredményben a 95-96 °C nem ártalmas a processzorra, nem jut át a környezetére akkor meg mi a baj?

    Nem volt időm kipróbálni, de szerintem a Predator 17 vagy az Asus, Alienware, Dell, akármilyen mai, vaskos gamer notebookja a 95-96 °C-os processzor hőmérsékletet napookig tartani tudja a CPU referencia órajele mellett. Nem fog tovább melegedni, mert egyszerűen így lőtték be. Ezeknek a gépeknek a hűtését 200+ wattra tervezték, ezért bírják a kiképzést. Probléma a vékonyabb gépekkel szokott lenni, ahol alulméretezték a hűtést és a hardvernek vissza kell vennie, hogy a határhőmérséklet alatt tudjon maradni.

    Nyilván nekünk, akik a 60-90 wattos TDP értékű procira 150-180 wattos "hűtési teljesítményű" hűtőt tesznek, mert ez a hobbijuk hajmeresztő 90+ °C-os CPU, de valójában ez nem okoz semmi komoly bajt. Az asztali intel OEM hűtőket is erre a szintre lövik be, mert ez a normális :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák