Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz princeps27 #23 üzenetére

    Ha csak Mhz-et nézel, akkor szerintem ennek nézz utána kcsit jobban :)
    Jóideje a Mhz csak egy dolog, fontos persze, de már rég nem a legfontosabb, pláne nem az egyetlen fontos dolog.
    Csak így hirtelen: architektúra, shaderszám, memsávszél (ez szintén sok dologból rakódik össze, de a végeredményt ismerni bőven elég), cpu-gpu közötti busz sebessége, késleltetése, ram/vram, mennyisége jellemzi a végső grafikai számítási kapacitást.
    Cpu oldalról szintén architektúra, cache, memóriakezelés, órajel, utasításkészletek támogatása, egyéb fogyasztáscsökkentő/teljesítménynövelő dolgok (pl. turbocore, magonkéni feszültség/órajelállítgatás), stb.

    De a lényeget smkb kollega jól leírta: bőven elég erős ez a cpu ehhez a gpu-hoz, sőt. Persze ez felbontásfüggő, alkalmazásfüggő, stb stb stb ezért mondtam, hogy ne kezdjük megint ez a marhaságot.
    Másrészt pedig aki ilyen gépet vesz, az nem lanparty-ra veszi (kivéve én, de mi classic UT, SC, CS, empire earth, Q3, Homm3 szintű game-ekkel szoktunk játszani, oda meg még sok is ez.)

    Amire az átlagjúzernek kell, arra a leggyengébb apu is bőven elég. Ilyen: net (beleértve a flash-gyorsítást gpu-val), filmnézés (szintén gpu-val gyorsítva akár fullHD, hdmi-n kiküldve a Tv-re), zenehallgatás, win7 csillogjon-villogjon, alkalmi online kőegyszerű játék.

    szerk:
    QG: én spec. elképzelhetőnek tartom, de csak valamelyik erősebb apu-val, kieg.vga-val, relative drágán. Mostanában inkább a kisebb (max 15") gépek piaca megy, nagyobbat elvétve találni.

    Árral kapcsolatban: szerintem fog ez bőven lejjebb menni, én a leggyengébb gépet november környékére egy ~90k ársávba tippelném :)
    Jó hosszú lett, ráadásul off, sorry ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák