Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Noukoum #25 üzenetére

    Az árat nagymértékben képes befolyásolni a darabszám. Ha ebből eladnak 1et, vagy 1M-t, akkor minden költség szétoszolhat a legyártott darabok közt, így olcsóvá válhat.

    Én azt nem értem, miért nem csinál mindenki csak 1 félét, ami ha kell, üzleti, ha kell irodai, ha kell, otthoni. Mint pl. az Apple, van 2-3 terméke, ami ilyen, azt jónapot. Nézzük meg a "nagy" gyártókat, mindnek van 6-8-10 terméke ugyanabban a termékvonalban. Belépő, üzleti, melós, csiribiri villantós, divatos-színes "anyának" stb. Csak Thinkpadból mennyi is van? E, L, W, T, P... de nem hegyezném ki Lenovora, mert sokan vannak, akik ilyenek.

    A környezetvédelmet meg gyártói oldalon kéne elkezdetni, mert Ő akar hasznot realizálni azzal, hogy eladja nekem a termékét. Aminél ha látom, hogy van jobbabb olcsóbbabban, akkor azt veszem meg. Ha a vackát úgy gyártja le. hogy bedarálva "újralaptop" lehet, akkor az profit. Csak egy darálógépet kell vennie. Ha pl. a gép burkolata teszem azt alu, akkor ezen elemek cca. végtelenszer reciklálhatóak. Ez neki is jobb lenne, csak szrik rá, mert eladni akarja, nem reciklálni.De mivel a fogyasztóval azonos planétán él a gyártó is, az érdek közös - vagy annak kéne lenni. Lehetne ösztönözni, hogy ne káros plasztikokat használjanak, hanem olyat, amit újra lehet hasznosítani, csak az amíg minden Kínában készül (meg távolkeleten, ahol az emberélet nem túl drága) nem lesz túl népszerű. Innen az EUból szerintem senki nem fog azért lobbizni, hogy a nagy távolkeleti összeszerelők/gyártók, akik amerikai / kínai termékeket gyártanak, környezetbarátabb módon tegyék. Indiából se.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz totron #31 üzenetére

    Annyit megjegyeznék azért, hogy a műanyagtól azért jóval többször újra lehet olvasztani.
    Láttam az indiai papucsos embereket is, hogy mindenféle sörösdobozból tömböket olvastanak, meg tárgyakat.

    A kínálatot kéne csökkenteni, szerintem. Igazából felesleges ugyanazt a tartalmat 2-3-5 féleképp előállítani ->eladni.
    Pl. Lenovo-nál tuti van 15"/i5/8GB/256-512GB SSDvel 4-5 féle gép. Az egyik Ideabook, a másik ThinkPad T, a harmadik mittudomén... Thinkpad X sorozat, vagy ilyesmi. Ennyi "trágyát" marketingelni is sok, nemhogy piacot találni rá. Egyet kéne (vagy legalábbis belül) gyártani, még ha a külső más is kicsit. De ezek ahány, annyifélét csinálnak. Azt sírnak, hogy Apple...

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák