Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) osztraksajt

osztraksajt
(őstag)

Biztos lesz egy réteg akinek nagyon bejön, én csak egy hibaforrást látok benne. De azt el kell ismerjem hogy valóban újító szellemű megoldás.

(#2) kiskaktusz

kiskaktusz
(addikt)

Jó dolognak tűnik, de teljesen felesleges és tényleg csak még egy cucc, ami idő előtt tönkremehet..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#3) cucka

cucka
(addikt)

Ez a szervómotoros dolog a legrosszabb ötlet, ami az utóbbi években felbukkant a notebook iparban. Minden porcikájáról üvölt, hogy ezt egy öltönyös üzletemberekből álló bizottság találta ki, nem pedig olyasvalaki, aki ért is hozzá.

(#4) pusszycat

pusszycat
(veterán)

Ugyanezt kérem csak a kijelzőre, én meglépném az Acer helyében, mondjuk lehetne opcionális. :))

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus & Huawei P Smart

(#5) .mf válasza cucka (#3) üzenetére

.mf
(veterán)

Nem tudom, mit ártottak neked az öltönyös üzletemberek, hogy mindenben őket látod. Ez tuti valami dizájner műve volt...

Felesleges giccs. Lo rider nem lesz belőle, megnyomsz egy gombot és pattog, így a winyó is tönkremegy rövidutasan, s gépelni sem tudsz rajta. De nem is kell gépelni, ez nem munkára való, evvel csak tésóknak lehet villantani. :U

(#6) ledgeri válasza .mf (#5) üzenetére

ledgeri
(veterán)

Nekem a gyúrunk vazze jutott eszembe

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#7) KillHates

KillHates
(nagyúr)

Hohó! Szeretem az ilyesmit :C Lesz majd mit javítanom :K
Bele sem merek képzeli; emberünk benne hagyja a pendrive-ot elfelejti, majd megnyomja a pendrive-megsemmisítő gombot ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) ledgeri válasza KillHates (#7) üzenetére

ledgeri
(veterán)

A mini bluetooth adapteres méretűeket is tudod majd javítani, mert az illene a géphez?

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#9) lujó55

lujó55
(őstag)

Látom magam előtt a menedzsment ülést. Marketinges előadja, hogy valami áttörő újítás kell, mert a konkurrencia egy visszafogott, szolid külsejű gépet sokkal drágábban kínál, mégis megy nekik a szekér (ThinkPad). Erre a bölcsészek kitalálják, hogy mekkora dolog hogy a céges verdában a pohártartó kicsúszik a középkonzolból. Na valami hasonlót kell csinálni. Szegény fejlesztési osztályvezető meg csak pislogott...
Megoldották, gratulálok! De minek is?

(#10) ng0ofy

ng0ofy
(KORREKTOR)

Az nagyon villantós! Dögös! Szuper! Vagány! Sztár! Persze igazi kocka ezt nem értheti és az sem, aki ért a gépekzeh, tehát a forum lakói kizárva a körből, akikne ez tetszik, de nekem nagyon "bejövős" :D csak legyen benne tuningolható VGA! :))

Inkább ideírom: ids. Vér István...

[ Szerkesztve ]

(#11) nuke7

nuke7
(veterán)
LOGOUT blog

ezeknek az ultrabook-oknak (az asus-nak biztos) nagyon gyenge lett a touchpadja...
egy nap macbook után (megszoktam a multi-touch tapipadot) nagyon gyenge volt az asus ultrabook touchpad-ja :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#12) Gadgetfan_

Gadgetfan_
(senior tag)

Elgondolkodtatott a dolog és tulajdonképpen tetszik. Végig gondoltam, hogy több mint fél évig használtam egy MacBook Airt (már lecseréltem egy iPad-re), de a fél év alatt szerintem ha kétszer használtam valamelyik portot. A tuochpadja olyan jó volt, hogy egér nem kellett hozzá, adatokat videót zenét meg képeket wifin streameltem az otthoni külső HDD-ről... talán egyszer-kétszer dugtam rá egy pendrive-ot valami miatt, ahhoz meg jó egy ilyen rejtett portos cucc.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#13) aram01

aram01
(nagyúr)

nekem elképesztő módon tetszik,mondjuk biztos megfog rágni egy két benne felejtett holmit :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) osztraksajt válasza aram01 (#13) üzenetére

osztraksajt
(őstag)

De hát egy számítógépről beszélünk könyörgöm, csak le tudja ellenőrizni a motor elindítása előtt hogy van-e valami a portokba dugva.. Ezt már azért megoldották nem csak számítógépeknél hanem jóval egyszerűbb eszközöknél is hogy nem zár rá ha van valami akadály. :DDD

(#15) aram01 válasza osztraksajt (#14) üzenetére

aram01
(nagyúr)

persze hogy meg: ha 1 percnél tovább nyekereg a motor kidob egy ablakot: biztos hogy kihúztál mindent? igen,nem,újrapróbál ;]

(#16) osztraksajt válasza aram01 (#15) üzenetére

osztraksajt
(őstag)

És mikrofonnal veszi a motor hangját,és a hangerőből ésa frekvenciából méri hogy kínlódik-e. ;] Bár a "Sikerült? Igen Nem" kérdés még praktikusabb, ott nem kell az elektronikával szenvedni. Mondjuk az acer esetén nem lennék meglepve. :DDD

Amúgy nem ismeretlen dolog amit írsz, a kocsiban az ablakemelők is a hirtelen megugró áramfelvételből tudják hogy valami akadály miatt nem meg az ablak.

(#17) aram01 válasza osztraksajt (#16) üzenetére

aram01
(nagyúr)

jaja meg a lifteknél is hasonló van azt hiszem

(#18) dlaccc válasza osztraksajt (#14) üzenetére

dlaccc
(aktív tag)

Szerintem is volt annyi eszük a mérnököknek ahhoz, hogy nem rögtön tördeli bele az eszközt az uesbébe.. :N

˙˙°°LG G7 ThinQ°°˙˙

(#19) KillHates válasza osztraksajt (#16) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Nem, ennél sokkal egyszerűbb az egész; az átfolyó áramot nézi ami a motorra megy és ha az megugrik, akkor az elektronika tiltja az egész folyamatot. Már a filléres fényképezőgépek objektívjeiben van ilyen szervófigyelő; ha a tokjában marad a fényképező és úgy kapcsolod be, akkor egy pár másodpercig próbálkozik, majd sértődötten visszahúzza az obit a gép és csipog, hogy valami nem jött össze.

(#20) aram01 válasza KillHates (#19) üzenetére

aram01
(nagyúr)

Tényleg ez a legjobb megoldás

(#21) Daywalker válasza KillHates (#7) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Ha benne van a pendrive vagy bármi csatlakoztatva van, nem csinál semmit, meg se mozdul, hiába nyomkodod a gombot.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22) aram01 válasza Daywalker (#21) üzenetére

aram01
(nagyúr)

Az úgy nem érdekes,már gondolatban ragasztottam oda filcből készült cápafogakat ;]

(#23) KillHates válasza Daywalker (#21) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Egyértelmű; az SM-bus-ról kéri le az infot, a szervó eletronika. Persze előfordulhat egy félig bedugott eszköz, vagy egy döglött pendrive (amit nem érzékel logikailag az gép) és akkor gondolom marad az "objektívos" verzió...

(#24) aram01 válasza KillHates (#23) üzenetére

aram01
(nagyúr)

Azért ha jobban belegondolunk,korrekt elképzelés legalább tesz valamit az ügy érdekében

(#25) lujó55 válasza aram01 (#22) üzenetére

lujó55
(őstag)

pfff, ne már! :O
mekkora mod lenne!

(#26) osztraksajt válasza KillHates (#19) üzenetére

osztraksajt
(őstag)

És nem ezt írtam? :U

(#27) osztraksajt válasza KillHates (#23) üzenetére

osztraksajt
(őstag)

Én is egy közelítésérzékelőre szavaznék a portok fölé a burkolatba építve, az relatíve fillérekből megvan ahhoz a 4 porthoz és bolondbiztos.

(#28) aram01 válasza osztraksajt (#27) üzenetére

aram01
(nagyúr)

én meg egy kis felhajtható ajtóra ami becsúszik a burkolatba,nyertem?

(#29) osztraksajt válasza aram01 (#28) üzenetére

osztraksajt
(őstag)

Nem. :N Beakad, beragad, nem érintkezik stb, én biztos nem azt tennék bele ha én lennék a mérnök. Mondjuk nem vagyok az Acernél, ez is tény. Látszik is rajtuk, és az is tény. ;]

(#30) aram01 válasza osztraksajt (#29) üzenetére

aram01
(nagyúr)

hehe ;]
Mi a te verziód?

(#31) osztraksajt válasza aram01 (#30) üzenetére

osztraksajt
(őstag)

27-es hsz.

(#32) aram01 válasza osztraksajt (#31) üzenetére

aram01
(nagyúr)

valami "benyomható fül" csatlakoztatásnál,vagy ilyesmi nem jobb lenne ?

[ Szerkesztve ]

(#33) KillHates válasza osztraksajt (#26) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Nem :)

(#34) KillHates válasza osztraksajt (#27) üzenetére

KillHates
(nagyúr)

Jó ötlet, de ahhoz valami indukciós eszköz vagy optocsatoló kell. Az előbbi macerás, mert csak fém pendrive-oknál működne. Az utóbbi lesz szerintem a befutó :K

(#35) Tibor_560sec

Tibor_560sec
(aktív tag)

A videó tetszik ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#36) Maximus43

Maximus43
(tag)

Nekem tetszik csak ne lenne Acer:)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.