Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Nagyszerű kis elő teszt lett. :K

    Sajnos a kijelző és a netbook test közötti zsanér szerű megoldás nekem sem tetszik annyira így, hogy most már láttam a fotóitokat. Maga a kijelző körülötti keret tényleg nem valami vékony, viszont kevésbé tűnik brutálisnak az EeePC -hez viszonyítva (legalább is szvsz). Az SSD sebességén a konkurens portálnál meglepődtem XP alatt, már csak azért is, mert itthon egy XP Embedded alapú saját telepítésű kis VIA C3 router gépem van amely egy teljesen alap CF kártyáról boot-ol be és mindezek ellenére bőven tűrhető sebességgel lehet alatta megnyitni programokat még távoli asztalon át is (igaz teljesen csicsa mentes a megjelenítés és swap fájl sincs, mindent memóriában tart). Ha tényleg ez a helyzet akkor az SSD-s változat számomra felejtős, pedig már éppen kérdezni akartam hogy a bele helyezett CF kártyát IDE vinyóként látja-e a gép vagy pedig egy beépített USB-s kártyaolvasóról van szó. A 8 GB-ot ésszerű keretek között XP-vel be tudtam volna osztani. Sajnos úgy nézem az SSD fogyasztásban sem jelent akkora előnyt, a 3 óra egy ilyen gépnél nem valami sok ettől az akksitól szerintem, ennyit a Wind is tud vinyóval a kisebbik akksival. (lehet mondjuk az Ah értékek nincsenek arányban, erre most nem emlékszem :B)

    Az egyetlen húzó tényezőjét ennek a notinak jelenleg az árában látom, gondolom a linux-os változat fog 75-80 körül kezdődni ami már egész jó kis ár érte. Aki kicsit jobban ért linux-hoz szerintem összefarag rá magának egy használható rendszert. Viszont ha a normál vinyós XP változat olyan árban lesz mint a Wind, akkor szerintem a Wind jobb választás (illetve szubjektív de nekem az külsőre is jobban bejön). Talán ha a HSDPA modemmel beépített verzió árversenyben lesz a Wind-el akkor elgondolkodnék rajta, de egyébként nem hiszem hogy a Wind-nek e-miatt a noti miatt fog csökkenni az ár. :U

    Várom a Gigabyte netbook verzióját. Tartok tőle ott pedig a touchscreen végett kicsit el lesz szállva az ár, főleg hogy a felbontás is WXGA.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák