Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kapcs-ford

    őstag

    válasz fateless #43 üzenetére

    ...A linux ver. ami rajta van az félelmetesen gyors és nagyon user friendly*, nekem is megfelelne csak van pár progi ami amit használok és azok csak xp-én futnak...
    *email kliens,openoffice,naptár,kép-videó nézegető stb.. ezekre emlékszem.. tiszta multimédia, komplett felépített kis rendszer átlag user-nek nem hiába netbook kategória.. Valójában azok a programok vannak rajta amiket az átlag user használ tehát nekik ez a rendszer sok örömet fog okozni ellentétben a csupasz windows-al ami pénzbekerül és még xar is.

    ...HDD vs SSD
    Nekem mindenképpen az ssd-s változat kellett mivel kevésbé sérülékeny ütődésre, rázkódásra mint egy hdd amivel többet is fogyasztana és hangosabb is lenne. Na és a boot idő is kedvezőbb ssd esetében.(sokkal jobb)

    ...Megagiga
    Van 2 kártyafoglalat és 3 usb... és az xp után is marad pár giga tehát egy 4-8gb-os pendrive-ra ráfér pár film/zene az útra. Pláne ha xp nlite-al van vagdalva.

    Bt nincs de van az alján egy lecsavarozható rekesz és oda fogom beépíteni a huawei e220-at :) :DD

    XP csiga?
    Amit írtam fentebb azok szerint kell felrakni plussz lecsökkenteni vagy kikapcsolni a lapfájl méretét. (nálam most 50-200mb között van tesztüzemen.) Index-elés, hibernálás ki. Van aki a lapozót átrakta egy sd-kártyára...

    Telepítettem pár dolgot és ritkán van egy pillanatnyi fagyás (elvileg mikor írna az SSD -re de ezt cáfolja a progik gyors telepítése) állítólag az miatt hogy az SSD kártyához nem jött ki még xp driver de volt aki utánakeresett az SSD típusára P-SSD1800 (samsung ssd 8G ) és elvileg nem lehet driver -probléma. Az akadásokon kívül olyan mint egy normál gép ezzel a konfiggal. divx-xvid etc fut simán usb-ről (eddig akadás nélkül)

    ..Ram

    512MB- netre bőőven elég, mehet bele egy másik 512-esmodul és akkor lap.fájl majd kikapcsolható teljesen.

    ..Hang

    Eddig egyik tesztben sem olvastam hogy hangos lenne, hiába.. ha fizetnek akkor nem hallod.
    A tény az hogy ez gyártási hiba, zúg a venti rendesen és csendes szobában számomra ez elviselhetetlen. Sok laptop volt eddig a kezeim alatt de ez a zümi aztán nem semmi. Tehát annak aki csendes-netes mondjuk este az ágyikából szeretne böngészni akkor annak ez rosszhír... agybamászó zúgás.

    Nem akartam ezt annyiban hagyni és gondoltam ha már úgyis szét kell kapni a gépet teljesen a Ram upgrade miatt na mondom akkor megnézzük a ventit is.... Sunon márka.. tudtommal ismert venti gyártó.. hm a francba akkor ennél jobbat se lehet bele vadászni tehát a fordulatszám magas és azt szabályozva kockázat hogy megsül a gép. Zsákutca.

    A fórumon aspireuserone.com írta más is hogy hangos a gép de sokan azt is hogy teljesen csendes...
    Ma visszavittem a gépet (nem M.o.)és ki akartam cseréltetni de hiába az óvatosság a szétszedésnél (nincs garifólia) a srác kiszúrta hogy ugrott a garim... a francba.. a csavarok buktattak le..mondta a srác (nagyítózta rutinból ) hogy jó kis csavarok mert csak párat húzol rajta és a festéken látszik, nem lehet észrevenni csak akkor ha ott van egy másik gép is mellette. Nesze neked plasztik nyúzó.

    Mondtam neki hogy ram upgrade lett volna csak gondoltam szerzek egy csendes darabot.. megnyugtatott hogy eddig mindegyik zümi volt és sokat is hoztak vissza ez miatt. A boltban nem hallatszik ugye.Ennyi.

    És itt Ph-es tesztben rudi ezt írja
    "Egy kicsivel pörgősebb, hangosabb ventilátor valószínűleg csökkenteni tudná a hőmérsékleteket." :Y

    A zajttól eltekintve minden ok. A design , szín (kék) nagyon profi. Az lcd fényes keretén látszik a maszat tehát óvatosan nyitni.. pamuttal töröltem át és enyhén karcolódik a keret.

    Ha netán valamit kihagytam akkor majd írtok!

    Közben megtaláltam a lassulás okozóját: vga driver.

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás

Új hozzászólás Aktív témák