Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

(#1) Silentfrog

Silentfrog
(veterán)

Jonak tünik,kérdés,hogy mennyire pontos?

(#2) Loretto válasza Silentfrog (#1) üzenetére

Loretto
(veterán)

Talán majd lesz miniteszt, és össze lesz vetve egy pontosnak mondható eszközzel.

Soirée...

(#3) kircipeti válasza Silentfrog (#1) üzenetére

kircipeti
(senior tag)

(#4) BalaNce87

BalaNce87
(addikt)

Igazából a 2 in 1 megoldás jobb lenne :)

One plus voucher: https://oneplus.net/hu/invite#EZBIHNX2HA7SBC7

(#5) Entryy

Entryy
(aktív tag)

Ennyi pénzt elkérni egy egy olyan eszközért, ami csupán egy szorzás elvégzésére alkalmas...
ráadásul ezt két külön eszközbe...
A Zalman feltalálta az elektromosságot. Ami ennél is viccesebb,h lesz aki pénzt ad érte.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#6) BobChemistry

BobChemistry
(őstag)

Nem lenne egyszerűbb egy sima, konnektorba dugható fogyasztásmérő?
Az méri az egész gép fogyasztását.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#7) fagy53

fagy53
(nagyúr)

Jó dolog, de minek? Ennyiért elég pontos fogyasztásmérőt veszek, ami igaz az egész gép fogyasztását méri, de az áramszolgáltatónak is ezt a fogyasztást fizetem ki. Ha meg arra vagyok kíváncsi hogy mit számítanak a különböző fogyasztást csökkentő ténykedéseim, azt is megmutatja. A Zalman-ra sok szükség nincsen, legfeljebb jól mutat, no de miért ezt kell állandóan nézni? :D

(#8) i are robot

i are robot
(senior tag)

És egy ilyen izé mennyit fogyaszt, azt mi méri? :DDD

(#9) baleee89

baleee89
(aktív tag)

Istenem hogy miért nem tudja ez a készülék egyszerre mérni a cpu és vga fogyasztást ne agy isten csak egy össz fogyasztást mutatni! :W (és biztos venni fogják :W )

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#10) Воланд válasza BobChemistry (#6) üzenetére

Воланд
(félisten)

Hát igen a részegységek fogyasztásmérésének én sem látom túl sok értelmét, jobban szeretem tudni, hogy az egész gép mit fogyaszt működés közben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) Archer

Archer
(őstag)

Ennek a két kütyünek az árából vesz az ember egy szünetmentes ami az melett, hogy fogyasztást is lehet vele mérni még a gépet is védi. Vagy egy jobb minőségű fogyasztásmérőt és még pénze is marad. Amúgy is ezek a hatalmas piros számok engem baromira zavarnának.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#12) shark300

shark300
(tag)

Jól értelmezem, hogy a PCIe tápkábelre sorosan kell rákötni? Ebben az esetben kérdés, hogy hogy méri az alaplap által leadott teljesítményt???

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#13) BobChemistry válasza Воланд (#10) üzenetére

BobChemistry
(őstag)

Igen, ezzel szerintem nem csak Mi vagyunk így. :)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#14) Silentfrog válasza BobChemistry (#6) üzenetére

Silentfrog
(veterán)

Valamelyik topicba csunyán összevesztek,melyik is a pontos konektoros mérő.
Én azt szürtem le belőle,hogy a villanyora ami pontos a többi meg csak ugy mutat valamit! :DDD

(#15) Archer válasza Silentfrog (#14) üzenetére

Archer
(őstag)

Ha le tudsz nyomni minden más fogyasztót a gépen kívül, a villanyórával a legegyszerűbb lemérni a fogyasztást és még költeni sem kell rá meg az legalább biztosan pontos.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#16) Hosssszu válasza shark300 (#12) üzenetére

Hosssszu
(senior tag)

Ezen akadt meg a szemem nekem is.
Tehát ha valóban így van (pedig szerintem így van), akkor pontosság=0.

[ Szerkesztve ]

(#17) Angel1981 válasza shark300 (#12) üzenetére

Angel1981
(veterán)

Jó a kérdés! :K

(#18) szaszabee

szaszabee
(aktív tag)

Hát igen ez egy elég felesleges termék

(#19) proci985 válasza shark300 (#12) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

jóljól.

a VGAmérő dísznek van. 8pinest se támogat.

CPUmérő se minden platformon pontos, ugyanis az alaplapi 24pinesből is pár pin a proci etetésére is szolgálhat. S1366on olyan 30W jöhet arról az ágról SPCR szerint. ja és a VRMeknek is van vesztesége, de a vrmek után eléggé problémás lenne bármilyen consumer cucot beépíteni.

más: összfogyasztásra fogyasztásmérőnek/villanyórának is megvannak a limitációi, azok meg a táp előtt mérnek, teljes konfigot. bár méregetni jók.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#20) Male válasza shark300 (#12) üzenetére

Male
(veterán)

Azthiszem ennek a kérdésnek nem örülnének túlzottan a Zalmannál :DDD

proci985: A kép alapján 8 pinest is támogat, viszont csak egy darab megy rá... így a sokat fogyasztó VGA-k kapásból nem mérhetőek vele (egyszerűen).

[ Szerkesztve ]

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#21) AssAssynn

AssAssynn
(senior tag)

Esetleg egy hőmérséklet-figyelőt még beleszerelhettek volna (:
Bár akkor már kezdünk átcsúszni a ventilátor szabályzókhoz.
Tényleg miért is nem egyben van az egész?

"Igen nagy hiábavalóság, mondja a Prédikátor, minden hiábavalóság!" (Prédikátor könyve 12,8)

(#22) proci985 válasza Male (#20) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

nehezen se, ld pciE szabvány:) átfolyó árammal meg vigyázni kell, szóval azt se lehet, hogy a fogyasztásmérő után elosztogatni a kábeleket.

de tényleg bleemegy egy 8pines is.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#23) Tomcat válasza BobChemistry (#6) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Én azt használom már régóta. 5e volt az *bi-ban és ugyanezeket tudja. Feszültség, áramerősség, felvett teljesítmény, hálózati frekvencia. :)
Annyi hoogy az egész gépet méri a transzformálási veszteséggel együtt.

Tomcat

(#24) Male válasza proci985 (#22) üzenetére

Male
(veterán)

Nehezen: két lépésben megmérheted úgy-ahogy... erre céloztam.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#25) superecneB válasza shark300 (#12) üzenetére

superecneB
(őstag)

Bennem is ez a kérdés merült fel.

(#26) proci985 válasza Male (#24) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

oké, de a kártya vesz fel a pciE slotból is, max 75/150Wot... és azt ez sehogy nem tudja mérni.

(#27) Boxi88

Boxi88
(őstag)

Ennek én csak akkor látnám értelmét ha a teljes gép fogyasztását mutatná és persze pontosan... Ez így teljesen felesleges!

(#28) Duree

Duree
(veterán)

Biztos,hogy nem tud pontos képet adni a fogyasztásról,hogy méri a CPU-t,és mi lesz a PCI express slotból felvett árammal?Sok értelmét nem látom a dolgnak.Üres marketingfogás az egész

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#29) Sanyix

Sanyix
(őstag)

Az értelmesebb lenne ha a tápokba szerelnének minden ágra egy volt és ampermérő...
Azon látszana nagyjából hogy megy a dolog, na megy egszerűbb lenne az ágak között jól elosztani a terhelést.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#30) tupacamaru válasza Duree (#28) üzenetére

tupacamaru
(veterán)

+1 Több értelmét látom a teljes gép fogyasztás mérésének, ennek így semmi értelme. Bár ha elég pontos akkor teszterek VGA kari tesztkor tudnák hasznosítani.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!.................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#31) radi8tor

radi8tor
(MODERÁTOR)

i7 alatt nem tud pontos fogyasztást mérni, így felejtős a dolog...

⭐ https://wellbe.hu

(#32) .mf válasza radi8tor (#31) üzenetére

.mf
(veterán)

"i7 alatt nem tud pontos fogyasztást mérni"

Pontosítok: semmi alatt sem tud pontos fogyasztást mérni... ez csak a 4/8-pines cpu ill. 6-pines pcie madzagon felvett teljesítményt tudja mérni, ami messze nem a proci / vidkari teljes fogyasztása, és főleg nem a gépé...

Ennyiért az ember kap egy közepes (nem düwi és tsaik, bár nagyjábóli mérésre még az is több, mint a semmi) fogyasztásmérőt, avval az egész gép fogyasztását mérheti ennél pontosabban.

(#33) Male válasza proci985 (#26) üzenetére

Male
(veterán)

Persze, az kiesik, ezért is írtam shark300-nak, hogy ennek a kérdésnek nem örülne a Zalman :D
A két csatit lehet megmérni két lépésben (bár ez így pontos sem lesz).

...bár le lehet ragasztani a táprészt a PCIe csatin, szoktak így mérni.

[ Szerkesztve ]

(#34) Bogyó bá'

Bogyó bá'
(veterán)

Hát igen: megint egy termék ami annyira hasznos, mint a neon, a plexi oldallap, meg a kék LED-es ventilátor... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(addikt)

Ennyi pénzért, amiért megveszed ezt a fogyimérőt, elmegy a géped egész évben, és nem dobtál ki érte 10 en valahányezret. :))
Szerintem.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#36) Solad válasza Silentfrog (#14) üzenetére

Solad
(őstag)

A magam reszerol a villanyoraban sem vagyok olyan biztos. Ket evvel ezelott amikor is az emasz kijott lecserelni az orankat, a kovetkezo evi elszamolasnal kijott hogy tobb mint ketszer annyi aramot hasznaltunk mint az azt megelozo evekben, eletmodbeli valtas nelkul.

Vizsgalat nem volt, draga Edesanyamat kell kerdezni miert :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#37) Silentfrog válasza Solad (#36) üzenetére

Silentfrog
(veterán)

Biztos a 8600gts ed eszi a sok áramot! :DD
Viccelek!!
Elég szomoru,hogy ilyen könnyen elintézik a "vevőket".

(#38) Tomcat válasza Sanyix (#29) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Valahol olvastam régebben, lehet itt a PH!-en hogy van egy 1kW körüli táp aminek van hátul egy USB kivezetése aminek a tápon belül egy diagnosztikai áramkör van az egyik végén fixen beforrasztva, a másik végét meg simán be kell dugni a gép hátuljában egy szabad USB 2.0 aljzatba. Van egy diagnosztikai windows program amit fel lehet telepíteni a gépre és azon látszik minden egyes ág terhelése, a hőmérsékleti adatok, a pillanatnyi hatásfok és a ventilátor fordulatszáma ami nem mellékesen szoftveresen potméterrel állítható. Kár hogy nem terjedt el mert csak 1 termékről tudok amit anno ezzel bemutattak.

Tomcat

(#39) proci985 válasza Tomcat (#38) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

régen talán pár enermaxhoz is volt ilyen külső mérőegység. mondjuk én vettem egy fogyasztásmérőt.

(#40) Tomcat válasza proci985 (#39) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Ahogy én is vettem. Csak az a probléma vele hogy az a teljes áramfelvételt mutatja a konektor felől.

Tomcat

(#41) ch003067

ch003067
(addikt)

Szép cucc, és hasznos is lehet. Mennyi kb az ára ?

(#42) MMIX válasza ch003067 (#41) üzenetére

MMIX
(addikt)

ZM-VPM1 11ezer Ft.
ZM-PCM1 14ezer Ft.
Csak egy itthoni bolt árlistáján láttam. A reklám miatt nevet nem írok. Szerintem túl drágák.

(#43) exx

exx
(tag)

Ennyiért mindenképpen. De így külön tényleg fölösleges, ha mindent mérne egyben.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.