Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68270080

    törölt tag

    Nyugodtan mondjátok hogy boomer vagyok, de:

    Az LG LM660S 3D tévéhez (kb. 2012-t írtunk) anno volt beépített Skype, és ehhez aranyáron volt USB külső kamera, ez ni:

    Majdnem 50 rugó volt anno az ára. Aztán egyszer láttam leakciózva 24 ezerre, és vettem egyet. Jó is volt, mert az egyik családtag akkor ment külföldre dolgozni, és hát az egész família láthatta a nagy tévén HD felbontásban az emberünket, ez a kamera ráadásul sztereó hangot vett, így a fülesén keresztül a családi zűrzavart is áttolta a családtag laptopjára. Szóval szerintem ez eddig okés volt, és valamit valamiért alapon belefért a műsorba.
    Egy bibi volt csupán: pár hónappal a vásárlás után egy firmware frissítés kinyírta a Skype és Facebook LG alkalmazásokat, és visszatértünk emiatt a hagyományos szkájpolásra.

    Ugyanakkor

    Az azóta eltelt években láthatjuk, hogy Kína hogyan nyomul az adatlopásokkal, hekkelésekkel. De nem csak ők: az összes okostévé nyomja haza az infót: milyen műsort nézel, mennyi, és milyen poresz van az USB sticken, mire kerestél rá a neten, és ha a távirányítóban mikrofon is van, akkor belehallgat a hétköznapjaidba, legalábbis a felugró reklámok ezt bizonyítják.

    Summázva:
    Azon csodálkozom, hogy az egyre szigorodó adatvédelmi törvények ellenére az EU-ban lehet ilyet forgalmazni. És ahogyan az előttem szóló írta: kamera fekete szigszalaggal leragaszt, oszt' csókolom.

Új hozzászólás Aktív témák