Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kasata91

    tag

    Úgy látom nem én vagyok az egyetlen akit a videót nézve a too much érzés töltött el.
    Akármilyen kütyü mániás vagyok, és minden okos megoldásért rajongok, nem tudom elképzelni hogy hosszú órákat üljek az autóban egy utazás előtt vagy után és pötyögjem a műszerfalat, hogy elolvassam a gépkönyvet például. Egyszerűen nem tartom életszerűnek. De nyilván bele kell tenni minden felesleges opciót azért a borsos felárért.

    Én 2 irányba vinném inkább az "okos autók" jövőjét:

    1.) Egy kiválóan összeszinkronizálható mobil applikációval, az autótól távoli műveletekhez. pl. indulás előtti belső hőmérséklet időzítése, szélvédő leolvasztás, műszaki állapot visszajelzések (üzemanyagszint, keréknyomás, ablakmosó), gépkönyv, vezetési statisztikák stb.

    2.) Vezetés közben egy pöpec hangvezérlő szoftver. Vezetési módok közötti váltás, tempomat, tükör beállítások, kameraképek kezelése, hívások, navigáció szerintem mind mind mehetne vezényszavakkal. Nyilván szükséges lenne egy hangszín (vagy a hang forráshelyének) felismerésére szolgáló rendszer, hogy csak a vezető ülésben ülőnek engedelmeskedjen. Az tuti hogy biztonságosabb lenne mint a tapiképernyő

    Trust me I'm an engineer

Új hozzászólás Aktív témák