Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz mzso #34 üzenetére

    Amit linkeltél az egy 2012-es elavult cikk, már rég nem ott tartunk. Akkoriban mutatták az első 55" fhd oled tévé prototípusokat, mára ezek uralják a felső kategóriás szegmenst. Ugyan ebben az évben mutatta be a Sony az első ilyen micro-led tévéjét, nem véletlen hogy csak a nagyobb képátlóknál kezd terjedni a technológia. A 2015-ben háttér világításban használt QD élettartam 60.000 óra felett volt, amik már InP alapúak a cikkben használt CdSe helyett. Ma meg már a Perovskite struktúrájú qd-ok vannak terítéken. Messze menő következtetéseket abból nem vonnék le pláne, hogy 2015 után gyorsult fel igazán a qd fejlesztés. Például a Nanosys qd színszűrői már tömeggyártásra kész stádiumban vannak és nincs gond az említett élettartammal.

    A Micro LED-el az a gond, hogy sose lesz olyan költséghatékony gyártani mint egy nyomtatható oled vagy el-qled panelt, ez könnyen belátható. Most a 8K terjedésével megint csak lépés hátrányban lesz, inkább a 100" feletti szegmensben tudom elképzelni.

    *Ami még eszembe jutott. A jelenlegi rgb oled / rgb led-es rendszerekkel is csak 80% körüli Rec.2020 körüli színtér lefedettségre képes a jelenlegi technológia. Ha ez felé akarnak menni megint csak a qd-os megoldások jöhetnek szóba. Az említett qd szűrőt például gond nélkül lehet használni akár kék alapú micro-led kijelzőknél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák