Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Úgy látszik, hogy hosszú idő után tényleg véget ér az Apple-Samsung szerelem :U. Az Apple hozzáállását figyelembe véve nem is csoda. Én a Samsung helyében megszívattam volna őket - nagyon megérdemelnék -, csak sajnos ezt jogilag nem lehetett volna kivitelezni, vagy legalábbis rengeteg pénzbe került volna, tehát nem érte volna meg. Pénz, pénz, pénz... :(

    Amúgy ez a 20 nm ez 20 nm, vagy 2x nm? A cikkből úgy tűnik, hogy az előbbi.

    #21: "A TSMC tanult is és a 28 nm felfuttatása egészen jól ment. Ott egyedül az a gond, hogy a Xilinx, Altera, AMD trió helyből ráugrott, és mire jöttek volna a többiek, akkorra a gyártókapacitás jelentős része ki volt osztva. Ez is jelentős gond, de nem technikai jellegű."

    Már miért lenne az probléma, ha a gyártókapacitást gyorsan teljes mértékben lefoglalják? Az nekik anyagi előny; az a jó, ha mindig max. kapacitással tudnak dolgozni. Mondjuk azt nem tudom, hogy a kisebb a termék portfólió az alapvetően pozitív vagy negatív-e. Pozitív amiatt lehet, mert nem kell annyifélét gyártani, és így talán - gondolom - valamivel olcsóbb lehet a gyártás, és jobban megismernek egy-egy terméket. Negatív viszont, hogy a kis választék miatt nem tudnak akkora tapasztalatot szerezni az adott gyártástechnológiáról. Vagy rosszul látom? :U

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák