Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Cs1csó #4 üzenetére

    Azért az, hogy a csúcson emelkedik a kapacitás azt is jelenti, hogy lent a mi szintünkön is emelkedik az átlagos meghajtó mérete. Mondjuk nem 1-2 GB lesz az átlagos HDD, amit veszünk egy új gépbe, hanem már a 4 TB lesz a normál szint és mondjuk a 8 TB lesz a drágább szint.
    Úgy 2 hónapja vettem a mostohaanyám gépéhez egy USB-s külső merevlemezt mentéshez. Gondoltam veszek neki egy 500 GB-os példányt. Aztán meglepve láttam, hogy szinte alig találni a kínálatban már 500 GB-osat. A tipikus példányok már az 1 és 2 TB-os darabok voltak. Végül egy 1 TB-os darabot kapott azon az árszinten, ahol 1-2 éve még az 500-as példányok voltak. 20-30 féle darabból már átlagosan csak egy darab a 500 GB.os. Szóval mikor fent a csúcson 20-30-40 TB-os darabokat kínálgatnak a mi alapszintünk is lazán meg fog duplázódni. Simán lehet, hogy a következő asztali gépembe(úgy 2-3 év múlva) már a másodlagos háttértár mondjuk úgy 8 TB-os lesz nem 2 TB-os mint a mostani gépben. Ha ma építeném a 2019 őszi gépemet már simán egy 4 TB HDD volna benne a másodlagos háttértároló. :) Igaz van közben már benne 3 darab SSD is.. :) 256- majd 512 és 1 TB, ahogy fejlödtek és mindig kevésnek bizonyultak. Mivel 6 darab fér a gépbe simán benne maradtak a régiek is.. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák