- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- OLED TV topic
- Gaming notebook topik
- Milyen asztali médialejátszót?
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Computex 2026: katonai aspektust vett fel a Corsair
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: Anker Charger (140W, 4-Port, PD 3.1) laptop, mobil, tablet töltő
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
hcl
titán
"Tudod mi a gagyi? Az hogy már az összes T 1év carry-nel van gen 8 óta, csak az X kap alapból 3évet, na ez vérlázító nem a TN panel...
Lesűlyedtek a HP szintjére ami 3éve csinálja ezt, már csak a Dell van alap 3év garival."Plusz baj, hogy ez a garis dolog előre vetíti, hogy (még) lejjebb megy a szinvonal.... pedig pont ez lenne az üzleti lényege. Hogy oké 30-70%al drágább mint a fapad de odafigyeltek a minőségre.
"Sőt a legolcsóbb opció 4GB RAM-mal rendelkezik, minden üzleti gyártónál.
És ha 10e darabot rendelsz belőle, mint cég pont ezzel szivatod a usered, mert a beszerzésnek minden hogy kifolyik a szemed, de 100$-ral olcsóbb."A mostani kedvencem, hogy nincs monitor. Egy db 14"on dolgozni kb 20-30%al lassabb mindha 14" + 21"on lehetne dolgozni. Mennyi egy 21"os monitor 1000dbos rendelésnél 20.000Ft? Leírható mint költség? Le. Az első hónapban behozta az árát.
De a beszerzésen megy a bonusz, hogy jé nem kell monitor mennyit megsporoltunk...Monitor -> site leszarja, takaróznak mindennel,hogy a management nem adott rá pénzt (látványelemekre van) stb.
Múltkor poénból kértem fülest, nincs. Kábel (videokábel) nincs. Semmi nincs.
Vicc ez a hely. -
Alchemist
addikt
Hagyjuk ezt a hülyeséget, hogy mi való munkára, mert ezer féle munka van, amire tökéletesen megfelel. És ne csináljunk úgy, mintha az informatika pár éve kezdődött volna, és korábbi hardverek szintjét hozó gépeket nem lehetne mire használni. 5 éve ennél jóval gyengébb gépen programoztam (valami ulv i3), a fő bajom akkor se a sebessége volt, hanem hogy gyorsan lemerült.
Fél milliós subnotinál 10% tényleg mellesleg, ha cserébe kisebb, hűvösebb és tovább bírja, magyarán tényleg subnoti, nem egy alulméretezett hagyományos. A fele üzemidejű amd-s vackot meg remélem viccnek szántad.
Nehéz ügy, mert az akkumulátoros üzem teljesítményigény esetében mindig kompromisszumos lesz. Pl. ha kódot fordítok, elvárom hogy legalább fél percig hozza az elérhető maximumot a rendszer, ilyenkor az energiatakarékos profile szóba se jöhet.
-
#95561216
törölt tag
Nem fikázom, ezek a száraz tények. Y azt tabletbe és passzív vékony gépekbe van nem munkára.
Ha álló képeket akarsz nézegetni rajta biztos jó másra nem.
Ez egy teljesen más tokozás teljesen más memória vezérlő, és még sok minden más. Egészen mellesleg majd 2x annyiba kerül mint az U i5.
Ha Y kell ott a X1 Tablet (Gen2) a 3-asba már rendes U-t raktak hogy használható legyen.Amúgy meg az A285 forgalmazása nem változott, ha annyira 12" kell.
Hagyjuk ezt a hülyeséget, hogy mi való munkára, mert ezer féle munka van, amire tökéletesen megfelel. És ne csináljunk úgy, mintha az informatika pár éve kezdődött volna, és korábbi hardverek szintjét hozó gépeket nem lehetne mire használni. 5 éve ennél jóval gyengébb gépen programoztam (valami ulv i3), a fő bajom akkor se a sebessége volt, hanem hogy gyorsan lemerült.
Fél milliós subnotinál 10% tényleg mellesleg, ha cserébe kisebb, hűvösebb és tovább bírja, magyarán tényleg subnoti, nem egy alulméretezett hagyományos. A fele üzemidejű amd-s vackot meg remélem viccnek szántad.
-
vicze
félisten
Nem fikázom, ezek a száraz tények. Y azt tabletbe és passzív vékony gépekbe van nem munkára.
Ha álló képeket akarsz nézegetni rajta biztos jó másra nem.
Ez egy teljesen más tokozás teljesen más memória vezérlő, és még sok minden más. Egészen mellesleg majd 2x annyiba kerül mint az U i5.
Ha Y kell ott a X1 Tablet (Gen2) a 3-asba már rendes U-t raktak hogy használható legyen.Amúgy meg az A285 forgalmazása nem változott, ha annyira 12" kell.
-
#95561216
törölt tag
Az Y-t látod a jelölésben? Aka Core M, na ezeket tolják le az ARM SoC-ok... És igen gyengébb mint az U i3. Ráadásul ez még nem Coffee Lake(gen 8.5???), abban nincs még Y és remélem nem is lesz.
"csak felskálázod, és kész"

Ez még 14"-on se működik, 12-n meg horror, még a legújabb 1809 skálázása is egy vicc, minden win32 app egyszerűen katasztrófa, az Office-szal az élen.Tudom, hogy gyengébb, ellenben csak 5 watt, nem 15. Kár fikázni ezt a procit, bőven elférne opciónak egy SUBNOTI-nál.
-
vicze
félisten
"Látom nem vagy tisztában az Intel termék palettájával, az i3 a 2 magos. Szerintem nem szeretnéd azt használni.
"Ezt nem bírom értelmezni, kétmagos i5-ös jobb lenne?
Mert akkor tessék.Nincs semmi baj fullhd-val, csak felskálázod, és kész. Macbook-nak 12 colon fullhd-nál nagyobb felbontása van..
Az Y-t látod a jelölésben? Aka Core M, na ezeket tolják le az ARM SoC-ok... És igen gyengébb mint az U i3. Ráadásul ez még nem Coffee Lake(gen 8.5???), abban nincs még Y és remélem nem is lesz.
"csak felskálázod, és kész"

Ez még 14"-on se működik, 12-n meg horror, még a legújabb 1809 skálázása is egy vicc, minden win32 app egyszerűen katasztrófa, az Office-szal az élen. -
Dobrika
tag
"Látom nem vagy tisztában az Intel termék palettájával, az i3 a 2 magos. Szerintem nem szeretnéd azt használni.
"Ezt nem bírom értelmezni, kétmagos i5-ös jobb lenne?
Mert akkor tessék.Nincs semmi baj fullhd-val, csak felskálázod, és kész. Macbook-nak 12 colon fullhd-nál nagyobb felbontása van..
Ja a macbooknak, de skálázd fel a windowst... Semmi értelme a horribilis felbontásoknak kisméretű kijelzőkön.

-
#95561216
törölt tag
Látom nem vagy tisztában az Intel termék palettájával, az i3 a 2 magos. Szerintem nem szeretnéd azt használni.

0,8"-ról van szó nem 0,5-ről, 15%-kal lett nagyobb a kijelző az elég jelentős. Én 14-ről se váltanék 13.3-ra mert túl kicsi. És mint írtam a legnagyobb gond, a TN vs. FHD volt, mert vagy nem láttad, vagy szarul skálázódott, így választhattál a két szar közül, most legalább jobban látszik az FHD.
Amúgy a méret növekedés sajnálatos valóban, de vagy a kijelző növekszik, vagy nyomorítják a billentyűzetet, ami azért valljuk be nem éppen jó megoldás, és az utolsó dolog, amit bárki is szeretne.Na most a súllyal kapcsolatban ahány Lenovo regionális oldal annyi érték sajnos, ha lesz hivatalos specifikációs PDF abban a rendes szokott szerepelni. Nem tudom ledönteni, hogy ugyan annyi picivel több vagy kevesebb.
Most vettem észre, hogy a X390-nél is el van írja a RJ45 megléte, elég szomorú hogy túl sok fáradságot nem fektetett bele a cikkiró.

Amúgy az X380-nak az lett volna jó, ha elmegy a Lenovo is a 3:2-es képarány felé, az jóval több lehetőséget ad, mint a 16:9.
"Látom nem vagy tisztában az Intel termék palettájával, az i3 a 2 magos. Szerintem nem szeretnéd azt használni.
"Ezt nem bírom értelmezni, kétmagos i5-ös jobb lenne?
Mert akkor tessék.Nincs semmi baj fullhd-val, csak felskálázod, és kész. Macbook-nak 12 colon fullhd-nál nagyobb felbontása van..
-
Dobrika
tag
-
vicze
félisten
Nagyobb méret, nagyobb tömeg, mindez egy subnotinál, és miért baj?
Azt meg nehogy már, hogy fél col miatt lett használható.A kisebb aksi és a hűtés problémájára megoldás, hogy nem kell négy magos procit belepakolni, a felhasználási területek jó részére overkill. A kisebb ház meg kétlem, hogy könnyebben törne, épp ellenkezőleg, kisebb erőkar és tömeg miatt jóval kisebb forgatónyomaték keletkezik, ha például egyik sarkánál felemeled.
Látom nem vagy tisztában az Intel termék palettájával, az i3 a 2 magos. Szerintem nem szeretnéd azt használni.

0,8"-ról van szó nem 0,5-ről, 15%-kal lett nagyobb a kijelző az elég jelentős. Én 14-ről se váltanék 13.3-ra mert túl kicsi. És mint írtam a legnagyobb gond, a TN vs. FHD volt, mert vagy nem láttad, vagy szarul skálázódott, így választhattál a két szar közül, most legalább jobban látszik az FHD.
Amúgy a méret növekedés sajnálatos valóban, de vagy a kijelző növekszik, vagy nyomorítják a billentyűzetet, ami azért valljuk be nem éppen jó megoldás, és az utolsó dolog, amit bárki is szeretne.Na most a súllyal kapcsolatban ahány Lenovo regionális oldal annyi érték sajnos, ha lesz hivatalos specifikációs PDF abban a rendes szokott szerepelni. Nem tudom ledönteni, hogy ugyan annyi picivel több vagy kevesebb.
Most vettem észre, hogy a X390-nél is el van írja a RJ45 megléte, elég szomorú hogy túl sok fáradságot nem fektetett bele a cikkiró.

Amúgy az X380-nak az lett volna jó, ha elmegy a Lenovo is a 3:2-es képarány felé, az jóval több lehetőséget ad, mint a 16:9.
-
Alchemist
addikt
Esetleg a TN panel valamivel kevesebbet is fogyaszt..?
-
Tetsuo
őstag
-
#95561216
törölt tag
Kisebb ház = kisebb aksi, gyengébb hűtés, és általánosan gyengébb ház(mármint most is törnek mint a fene).
Pontosan mi a baj azzal, hogy nagyobb lett a kijelző és a méret ugyan akkora maradt, de a súly még kisebb lett? Számomra most lett elfogadható választás a 12.5" használhatatlan FHD-n, a TN meg no, no, nooooo...
Nagyobb méret, nagyobb tömeg, mindez egy subnotinál, és miért baj?
Azt meg nehogy már, hogy fél col miatt lett használható.A kisebb aksi és a hűtés problémájára megoldás, hogy nem kell négy magos procit belepakolni, a felhasználási területek jó részére overkill. A kisebb ház meg kétlem, hogy könnyebben törne, épp ellenkezőleg, kisebb erőkar és tömeg miatt jóval kisebb forgatónyomaték keletkezik, ha például egyik sarkánál felemeled.
-
Graphics
Jómunkásember
-
vicze
félisten
Kisebb ház = kisebb aksi, gyengébb hűtés, és általánosan gyengébb ház(mármint most is törnek mint a fene).
Pontosan mi a baj azzal, hogy nagyobb lett a kijelző és a méret ugyan akkora maradt, de a súly még kisebb lett? Számomra most lett elfogadható választás a 12.5" használhatatlan FHD-n, a TN meg no, no, nooooo...
-
Dare2Live
félisten
-
#95561216
törölt tag
Szakadjon le a keze tőből aki kitalálta a 13 colos X-et. Inkább rakták volna kisebb házba a 12 colost.
-
Dare2Live
félisten
Egyszerűen csak kényszerítenek, hogy megvedd a +garit, üzletileg a HP-nak bejött akkor nekik miért ne... Sima rejtett áremelés a valóságban meg +100$, hogy értelmes garit kapj. Mikor először észrevettem rendelésnél, azért elkerekedett a pupillám...
Eddig raktunk rá 5év bővítést vagy ADP-t attól függ kinek ment, de így én ezen spórolok, ők meg a useren..."A mostani kedvencem, hogy nincs monitor"
@$%!*!!!"
@$%!*!!!"billentyűzet, egér... az is van notin nem? csak rá ne jöjjenek beszerzésen.
Más/off/nemrég volt: Áttérnek "green screen"ről új grafikus felületre, nagyon modern, egér jobb mint tab... pl SAPra. Került tippre kb 2millió eurba. Azonos munkafolyamatok 20-30%al lassabban mennek. És nem érdekli végigtolják. Aztán 3hónap múlva amikor már mindent megpróbáltak de még mindig nem lett gyorsabb és rájönnek, hogy mennyibe kerül a túlóra és fel kéne venni első tippre +100-200 embert kitalálják, hogy de régen ez nem volt és visszajönnének. És boldogan leszurkolják az 1millió eurt. Mert az apró +100ember fizujához képest. Mi meg csinálunk egy restoret.
De nem ez a poén. Hanem, hogy 3év múlva az új vezető kitalálja uezt. (Sajnos vki szólt neki, petig mennyire muris lett volna. Meg a cégnek +1meur. Megint.) -
vicze
félisten
"Tudod mi a gagyi? Az hogy már az összes T 1év carry-nel van gen 8 óta, csak az X kap alapból 3évet, na ez vérlázító nem a TN panel...
Lesűlyedtek a HP szintjére ami 3éve csinálja ezt, már csak a Dell van alap 3év garival."Plusz baj, hogy ez a garis dolog előre vetíti, hogy (még) lejjebb megy a szinvonal.... pedig pont ez lenne az üzleti lényege. Hogy oké 30-70%al drágább mint a fapad de odafigyeltek a minőségre.
"Sőt a legolcsóbb opció 4GB RAM-mal rendelkezik, minden üzleti gyártónál.
És ha 10e darabot rendelsz belőle, mint cég pont ezzel szivatod a usered, mert a beszerzésnek minden hogy kifolyik a szemed, de 100$-ral olcsóbb."A mostani kedvencem, hogy nincs monitor. Egy db 14"on dolgozni kb 20-30%al lassabb mindha 14" + 21"on lehetne dolgozni. Mennyi egy 21"os monitor 1000dbos rendelésnél 20.000Ft? Leírható mint költség? Le. Az első hónapban behozta az árát.
De a beszerzésen megy a bonusz, hogy jé nem kell monitor mennyit megsporoltunk...Egyszerűen csak kényszerítenek, hogy megvedd a +garit, üzletileg a HP-nak bejött akkor nekik miért ne... Sima rejtett áremelés a valóságban meg +100$, hogy értelmes garit kapj. Mikor először észrevettem rendelésnél, azért elkerekedett a pupillám...
Eddig raktunk rá 5év bővítést vagy ADP-t attól függ kinek ment, de így én ezen spórolok, ők meg a useren..."A mostani kedvencem, hogy nincs monitor"
@$%!*!!! -
Dare2Live
félisten
Akkor mért van ugyanez a panel HP és Dell-nél is?

Sőt a legolcsóbb opció 4GB RAM-mal rendelkezik, minden üzleti gyártónál.
És ha 10e darabot rendelsz belőle, mint cég pont ezzel szivatod a usered, mert a beszerzésnek minden hogy kifolyik a szemed, de 100$-ral olcsóbb.Tudod mi a gagyi? Az hogy már az összes T 1év carry-nel van gen 8 óta, csak az X kap alapból 3évet, na ez vérlázító nem a TN panel...
Lesűlyedtek a HP szintjére ami 3éve csinálja ezt, már csak a Dell van alap 3év garival."Tudod mi a gagyi? Az hogy már az összes T 1év carry-nel van gen 8 óta, csak az X kap alapból 3évet, na ez vérlázító nem a TN panel...
Lesűlyedtek a HP szintjére ami 3éve csinálja ezt, már csak a Dell van alap 3év garival."Plusz baj, hogy ez a garis dolog előre vetíti, hogy (még) lejjebb megy a szinvonal.... pedig pont ez lenne az üzleti lényege. Hogy oké 30-70%al drágább mint a fapad de odafigyeltek a minőségre.
"Sőt a legolcsóbb opció 4GB RAM-mal rendelkezik, minden üzleti gyártónál.
És ha 10e darabot rendelsz belőle, mint cég pont ezzel szivatod a usered, mert a beszerzésnek minden hogy kifolyik a szemed, de 100$-ral olcsóbb."A mostani kedvencem, hogy nincs monitor. Egy db 14"on dolgozni kb 20-30%al lassabb mindha 14" + 21"on lehetne dolgozni. Mennyi egy 21"os monitor 1000dbos rendelésnél 20.000Ft? Leírható mint költség? Le. Az első hónapban behozta az árát.
De a beszerzésen megy a bonusz, hogy jé nem kell monitor mennyit megsporoltunk... -
Dobrika
tag
-
vicze
félisten
Akkor mért van ugyanez a panel HP és Dell-nél is?

Sőt a legolcsóbb opció 4GB RAM-mal rendelkezik, minden üzleti gyártónál.
És ha 10e darabot rendelsz belőle, mint cég pont ezzel szivatod a usered, mert a beszerzésnek minden hogy kifolyik a szemed, de 100$-ral olcsóbb.Tudod mi a gagyi? Az hogy már az összes T 1év carry-nel van gen 8 óta, csak az X kap alapból 3évet, na ez vérlázító nem a TN panel...
Lesűlyedtek a HP szintjére ami 3éve csinálja ezt, már csak a Dell van alap 3év garival. -
Archttila
veterán
-
NandoXXL
senior tag
A T490s elég nagy csalódás sajnos. Minden forrasztott lett, csak az SSD cserélhető és a WWAN, még a wifi modul is forrasztott. Nincs RJ45, csak átalakítóval, ami jelenleg nem elérhető, nagyon remélem, higy ingyen melléklik.
PrivacyGuard minden midellhez elég nagy pozitívum és végre nem kell választni, hogy ThinkShutter vagy Windows Hello arcfelismerés.
Egyre gagyibb ez a Lenovo. Az üzleti gépeknél a gagyi panel miatt nincs mentsége egyik cégnek se, abból az árból kijönne használható is. Persze a biznisz a biznisz, a jól bejáratott értékesítési hálózatokkal.
-
Tetsuo
őstag
-
Dobrika
tag
-
Tetsuo
őstag
-
Tetsuo
őstag
-
vicze
félisten
Panelt bagóért cseréheted úgy 5 perc alatt, bármi belemegy ami kompatibilis(a fényerő állitás a kérdés mindig).
Az alap 250nit az Innolux, BOE és AOU lehet mint beszállító, meg kell nézni mi van benne, nagyon nem egyformák.
A WQHD az csak LG(00NY664), így az tuti jó.
FHD-ből egyik gépben egy kompatibilis 300nit-es Samung van és mocsok jó. Pusza mák, hogy olyat küldött a paneles cég.Mondjuk a "s" lejtmente már pont a 8-as sorozattal és a fordított flipes RJ45-tel kezdődött.
-
aDamker
aktív tag
A TN panel gondolom azért van, mert ezek munkagépek, legtöbb esetben ott van az asztalon 1-2db 27es nagy monitor, senki nem nézi a laptop képét.
-
lezso6
HÁZIGAZDA
A TN-t a cégek kérik. Annaál a két modelnél van amit a leggyakrabban vesznek, tehét nem vicc hanem egy üzleti elvárás. (Fillérbaszásnak hívják, de van...)
Mivel továbbra is elég sok forrásból kaphatod a kijelzőket, így ez továbbra is lutri marad, higy valósan mit kapsz. Ha tényleg jót akarsz akkor a 400nit-est kelll venni és pont.Cikkhez:
A súlyok nem pontosak! A kijelző opció draszikusan befolyásolhatja a súlyt akár 250g-ot is hozzáadva. (Ez azért elég jelentős.)T490s adatlapja hibás! Nincs rajta RJ45, csak a dokkolóporthoz használt ethernet lesz majd valamikor átalakítóval.
Elérhetőség:
EU: Áprilistól egyes modellek.
US: Júniustól egyes modellek.Ja, hát ez sajnos jogos érv a TN mellett. Nekem T480s van, fos fullhd kijelzővel. Újonnan nem akartam kiadni rá 800k-t, ezért HA-ról szereztem, ott meg csak ez a "gagyi" fullhd volt. Bár legalább a kontraszt jó, ha már a színek nem.
-
vicze
félisten
A T490s elég nagy csalódás sajnos. Minden forrasztott lett, csak az SSD cserélhető és a WWAN, még a wifi modul is forrasztott. Nincs RJ45, csak átalakítóval, ami jelenleg nem elérhető, nagyon remélem, higy ingyen melléklik.
PrivacyGuard minden midellhez elég nagy pozitívum és végre nem kell választni, hogy ThinkShutter vagy Windows Hello arcfelismerés.
-
Brumi
senior tag
Még mindig van TN kijelző, pff. S ugyan néz ki az alap FullHD IPS kijelzőkből ugyanazt az okádék moslékszínű panelokat használják, mint az elődökben.

A T480(s)-ben a fullHD szintén 250 nit, a kontrasztja nagyon jó, 1500:1, de sRGB lefedettségben 60-70% körüli, ami egy ilyen gépnél vicc, s 250 nites, ahogy ezekben a T490-ekben is, úgyhogy nagy eséllyel ugyanaz. A T590 ugyanígy hasonló a T580-hoz, szóval az alap 250 nites valószínűleg gagyi marad színekben, hiába IPS.
Viszont a 300 nites fullhd verzió lehet jó lesz, legalábbis ha az ugyanaz a panel, mint ami a mostani X1 Carbon 6th genben van, mert az is 300 nites fullhd és ~100% sRGB.
A 400 nites nagy kérdés hogy milyen, remélhetőleg jó, az meg örömteli, hogy mindegyik modelnél elérhető a HDR kijelző, mert eddig csak a Carbonnál volt. S az 500 nit alapján a 14"-oknál valószínűleg ugyanaz a WQHD panel, szóval 100% sRGB és ~90% AdobeRGB megvan vele.
Sokaknak az excelhez, ppt-hez elég az a vacak kijelző is, bár ennyi pénzért akár adhattak volna jobbat is. Nekem PS-hez kellett, így inkább kértem bele a fényévekkel jobb WQHD panelt (T480s). A cégek úgyis tömegével veszik ezeket, bőven elég nekik az alap is.
Egyébként teljesen elégedett vagyok vele, lassan egy éve használom. -
vicze
félisten
Még mindig van TN kijelző, pff. S ugyan néz ki az alap FullHD IPS kijelzőkből ugyanazt az okádék moslékszínű panelokat használják, mint az elődökben.

A T480(s)-ben a fullHD szintén 250 nit, a kontrasztja nagyon jó, 1500:1, de sRGB lefedettségben 60-70% körüli, ami egy ilyen gépnél vicc, s 250 nites, ahogy ezekben a T490-ekben is, úgyhogy nagy eséllyel ugyanaz. A T590 ugyanígy hasonló a T580-hoz, szóval az alap 250 nites valószínűleg gagyi marad színekben, hiába IPS.
Viszont a 300 nites fullhd verzió lehet jó lesz, legalábbis ha az ugyanaz a panel, mint ami a mostani X1 Carbon 6th genben van, mert az is 300 nites fullhd és ~100% sRGB.
A 400 nites nagy kérdés hogy milyen, remélhetőleg jó, az meg örömteli, hogy mindegyik modelnél elérhető a HDR kijelző, mert eddig csak a Carbonnál volt. S az 500 nit alapján a 14"-oknál valószínűleg ugyanaz a WQHD panel, szóval 100% sRGB és ~90% AdobeRGB megvan vele.
A TN-t a cégek kérik. Annaál a két modelnél van amit a leggyakrabban vesznek, tehét nem vicc hanem egy üzleti elvárás. (Fillérbaszásnak hívják, de van...)
Mivel továbbra is elég sok forrásból kaphatod a kijelzőket, így ez továbbra is lutri marad, higy valósan mit kapsz. Ha tényleg jót akarsz akkor a 400nit-est kelll venni és pont.Cikkhez:
A súlyok nem pontosak! A kijelző opció draszikusan befolyásolhatja a súlyt akár 250g-ot is hozzáadva. (Ez azért elég jelentős.)T490s adatlapja hibás! Nincs rajta RJ45, csak a dokkolóporthoz használt ethernet lesz majd valamikor átalakítóval.
Elérhetőség:
EU: Áprilistól egyes modellek.
US: Júniustól egyes modellek. -
lezso6
HÁZIGAZDA
Még mindig van TN kijelző, pff. S ugyan néz ki az alap FullHD IPS kijelzőkből ugyanazt az okádék moslékszínű panelokat használják, mint az elődökben.

A T480(s)-ben a fullHD szintén 250 nit, a kontrasztja nagyon jó, 1500:1, de sRGB lefedettségben 60-70% körüli, ami egy ilyen gépnél vicc, s 250 nites, ahogy ezekben a T490-ekben is, úgyhogy nagy eséllyel ugyanaz. A T590 ugyanígy hasonló a T580-hoz, szóval az alap 250 nites valószínűleg gagyi marad színekben, hiába IPS.
Viszont a 300 nites fullhd verzió lehet jó lesz, legalábbis ha az ugyanaz a panel, mint ami a mostani X1 Carbon 6th genben van, mert az is 300 nites fullhd és ~100% sRGB.
A 400 nites nagy kérdés hogy milyen, remélhetőleg jó, az meg örömteli, hogy mindegyik modelnél elérhető a HDR kijelző, mert eddig csak a Carbonnál volt. S az 500 nit alapján a 14"-oknál valószínűleg ugyanaz a WQHD panel, szóval 100% sRGB és ~90% AdobeRGB megvan vele.
-
bacsis
Közösségépítő
T490? áhh., lejárt lemez, nekem már megvan a T500-asom is
Viccet félretéve, piszok kiváncsi vagyok a jövőbeni számozásra![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple MacBook Pro 2020 évi 10. gen core i5 CPU-s notebook AkciÓÓ
- Apple MacBook Pro 2018 évi 8. gen core i7 CPU-s notebook AkciÓÓ!
- MacBook Air 13" M4 Sky Blue
- Üzletből, garanciával, Dell Precision 7560 i7-11850H/64GBRAM/1TBSSD/NVIDIA RTXA4000/15,6" FULLHDIPS
- Surface 5 - i7-7.gen 8 GB RAM/256 GB SSD + 101 gombos bill, touchpad
- RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
- AKCIÓ! ASRock H510M i5 11400 32GB DDR4 512GB SSD RX 7600 XT 16GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- ASUS TUF Gaming B760-PLUS WIFI D4 Alaplap (ddr4)
- Új! Gigabyte Aero X16 UltraSlim Gamer Laptop Ryzen 7 350 16GB 1TB RTX 5060 16" QHD+ 165Hz Garancia
- Eladó Xiaomi Mi 8 Lite 4/64GB fekete / 12 hónap jótállás
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

"
Mert akkor


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


