Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7

    addikt

    Az XM3-ból kiindulva jó fejhallgató ez is, csak vannak aggályaim az anyaghasználattal (műanyagfáradás) kapcsolatban.

    Több hónapon át XM3-at használtam tavaly novemberig -- sokat utaztam külföldre, és szerettem volna egy utazós mindenest; novemberben a sokadik utazásom alkalmával minden különösebb behatás nélkül elpattant a műanyagborítás egy kritikus ponton, és nem volt más választás, garanciáztatni kellett. A garanciális tapasztalataim elég szomorúak voltak: a márkaszerviznél hamar visszajeleztek, hogy termékhiba, viszont hónapokig ígérgették, hogy cserélni fogják, csak cserealkatrészre várnak. Végül eljutottunk oda, hogy nincs csere és nem is lesz, visszaadták a pénzemet.

    A hónapok során ráadásul felmerültek gyakorlati nehézségeim is: hiába a zajos közegben irtó hasznos és hatékony ANC, egyszerűen nem volt komfortos városban közlekedni vele (pl. busz után futáskor le akart esni a fejemről; mindig, amikor nem volt a fejemen, helyet kellett találni neki -- ha épp nem volt hátizsák, és a nyakamban már nagyon zavart, meg voltam lőve), úgyhogy egy idő után kb. csak olyan közegben használtam, mint egy bármilyen vezetékes fejhallgatót -- csak vezetékesből ennyi pénzért sokkal szimpatikusabb vételek is vannak.
    Amikor meg kellett válnom tőle, akkor úgy döntöttem, hogy a praktikum miatt inkább beruházok TWE-kre. A tapasztalat az, hogy ugyan a vezetékmentes fülesek némileg rosszabb hangminőséget hoznak, viszont sokkal könnyebben lehet velük közlekedni a mindennapokban, ráadásul érezhetően olcsóbbak a vezetékmentes fejeseknél.

    Számomra az XM3-as kalandjaim tanulsága az, hogy jelenleg nem igazán tudom hova tenni az XM-eket. Nagyon szerethető termékek, de én valahogy nem találom a helyüket a mindennapi rutinomban: utazáshoz nagy és kényelmetlen (amikor nem viselem), statikus felhasználasra pedig van egy rakat vezetékes fejhallgató. Ha nem számítanának az anyagiak, szívesen szerválnék egy XM4-et, de jelen körülmények között sajnos kimarad.

Új hozzászólás Aktív témák