2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) TeeJay

TeeJay
(nagyúr)

asztali gépbe torrent alá kipróbálnám mert ott halkabb lenne mint az 5400-as 3,5" HDD és tudnék mellette aludni
vagy külső HDD házban ami 15mm magas merevlemezt tud fogadni az is jó lenne :R

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#2) hemaka

hemaka
(nagyúr)

Nem tunik rossznak es valoban az ara sem veszes, csak hat Seagate... Bar toltogetni ra megfelelo, az nem annyira nagy gond, ha elveszik. :D

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️

(#3) LeslieG Jr.

LeslieG Jr.
(őstag)

Szép darab. :DD Egy keveset fogyasztó mediabox-ba el tudnám képzelni. Lehet rajta pár órányi filmet tárolni. :DDD

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#4) XuChi

XuChi
(addikt)

Sz@rgate. Kösz, de ingyen se kéne.

(#5) forbence

forbence
(csendes tag)

Tényleg nem rossz, és nagyon jó áron van, gondolkodom is rajta, de előtte még meg kell néznem befér-e.... Mondjuk legalább 2 év a gari, ami nem rossz.

(#6) TeeJay válasza XuChi (#4) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

mutass 5400-as 2,5" HDD-t ami többet bír...
volt WD Blue egy vagon tönkre ment a folyamatos fejparkolás meg motorleállás miatt

vettem 5400-as Hitachit abból már 1-et vissza vittem
ismerősöknek laptopba szintén WD Blue döglött sorba vettem helyére Toshiba-t az is hal
szóval 2,5" HDD-ben csak 3év garisat veszek talán 2évet kibír és viszem gariztatni

7200-as biztos jobb csak sok helyre nem való
a WD RED meg drágább kategória

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#7) VVoid

VVoid
(aktív tag)

Sajnos persze SMR technológiás, és az SMR drive-ok hajlamosak nagyon belassulni folyamatos írás mellett...

(#8) XuChi válasza TeeJay (#6) üzenetére

XuChi
(addikt)

Tudom, adatmentéssel is foglalkozom ;)

(#9) MaUser

MaUser
(addikt)

Huh, ha az ár komoly, akkor végre valami éledezik HDD fronton is. Egy azonos méretű, szintén nem a tartósságáról híres WD Green is közel a duplája ennek árban 3.5"-on. Low cost NAS-ba simán lehet best buy két ilyen raid-ben. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) Gdi

Gdi
(senior tag)

85 dollár? 5TB?

Nem maradt le az elejéről az egyes, vagy inkább egy kettes?

Csak mert a 4TB-os is inkább 200$-hoz közelít.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#11) megarambo válasza TeeJay (#6) üzenetére

megarambo
(tag)

Igen, ezt tapasztaltam én is.

(#12) Daywalker válasza VVoid (#7) üzenetére

Daywalker
(addikt)

[link] Recording method: Perpendicular

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#13) Zolee11

Zolee11
(senior tag)

85? tényleg 85 dollár? Az igencsak jó ár 5 terráért.
Ezekről az újabb szériás (színekkel jelölt) típusokról még nincs sok infó, mennyire jók vagy sem, de ha hozzák a wd átlagát, akkor piacképesek lehetnek. Egy legalább 2 fiókos NAS-ban raid-be kötve igencsak jó vétel lehet.

no brain, no problem

(#14) nihill

nihill
(senior tag)

285 lesz az... :U

(#15) --HARDCORE-- válasza nihill (#14) üzenetére

--HARDCORE--
(aktív tag)

:DDD Erre gondoltam én is...

Üdv.: Zsolt [Asus P9X79] [E5-2695V2] [12c 24t!!!!] Mi az a 6 mag?

(#16) Cifu válasza Gdi (#10) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

A The Verge írt pont ilyen árakat. De sehogy sem kerek, mert 55$-ért nem veszel 2TB-os 2,5"-os HDD-t, de 3,5"-osat sem. 130 dollár alatt pedig 4TB-osat se nagyon, nem hogy 5TB-osat... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) Zolee11

Zolee11
(senior tag)

Uraim nem tudja valaki, hol lehet ennyiért rendelni? Most azonnal élek vételi jogommal... :D

285 dollár lesz az a 85, több helyen is 300 és 250 között mozog az ára.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#18) Kolondrum válasza TeeJay (#6) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

Tehettél volna ellene. Én tettem, nem is parkol nem áll le.

Kérdés megeszi e az optibay az 5Tb-ost.

[ Szerkesztve ]

Suzuki 99Le (1185kg) és Kawasaki 72Le (174kg). Egyik tartós, másik "lép". 195/65R15 Hankook téli 4-es eladó, 2014 év végi, 5mm. 10k, Dunakanyar. No posta! Képet püben! N105 okosóra eladó, új! Elégedett MI 9T tulaj vagyok!! ;)

(#19) lexandro válasza Gdi (#10) üzenetére

lexandro
(tag)

ugye, hogy szerinted is brutalolcso? ha ez tenyleg ennyi, akkor mar cserelem is a nas-ban a 8db 2terrast :D

[ Szerkesztve ]

Robi

(#20) lexandro válasza Kolondrum (#18) üzenetére

lexandro
(tag)

nem eszi... tul magas

Robi

(#21) Gdi válasza Gdi (#10) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Csak hogy ne egy az egyben valuta árfolyammal nézzem.
Neweggen az új 4TB-os 178$, Amazonon 138$.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#22) Kolondrum válasza lexandro (#20) üzenetére

Kolondrum
(félisten)
LOGOUT blog

9mm mehet bele, volt is benne, én az elektronikára lennék kíváncsi mit kezd vele.

Suzuki 99Le (1185kg) és Kawasaki 72Le (174kg). Egyik tartós, másik "lép". 195/65R15 Hankook téli 4-es eladó, 2014 év végi, 5mm. 10k, Dunakanyar. No posta! Képet püben! N105 okosóra eladó, új! Elégedett MI 9T tulaj vagyok!! ;)

(#23) VVoid válasza Daywalker (#12) üzenetére

VVoid
(aktív tag)

Valóban, benéztem, eszerint is PMR: link, valahol arról ovastam, hogy ezek is SMR-ek lesznek, ezek szerint mégsem, ez jó hír.

(#24) Daywalker

Daywalker
(addikt)

Az árat javítottam, a the verge mindenkit megvezetett, minden külföldi oldal ezt hozta le, aztán csak rá kellett volna nézni az árakra...nem tettem meg, sorry.

(#25) junior11 válasza TeeJay (#6) üzenetére

junior11
(addikt)

Nálam lekopogom, eddig szerencsére a több mint 3,5 éves vinyóm a laptopban (adattárolás, torrent) hiba nélkül dolgozik (Seagate-Samsung Spinpoint M8 1TB).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#26) Gdi válasza Daywalker (#24) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Az nem valami divatlap? :) Vagy olyan mint nálunk az Index/Origo?!

(#27) Cifu válasza Gdi (#26) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Nem, olyan számtech / mobil / tudományos oldal, mint a PH! lapcsalád.

(#28) Daywalker válasza Gdi (#26) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Ahogy Cifu mondja, és eléggé megbízható szokott lenni, de most benézték ők is, én is. :(

(#29) lexandro válasza Kolondrum (#22) üzenetére

lexandro
(tag)

15mm magas a cikk szerint. nem fer bele

Robi

(#30) lexandro válasza Daywalker (#24) üzenetére

lexandro
(tag)

osszetorted az almaimat :DDDDDDDDDDDD

Robi

(#31) Daywalker válasza lexandro (#30) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Abban jó vagyok ;]

(#32) TeeJay válasza Kolondrum (#18) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

Igen nem parkol és nem áll le ha gép indulás után APM-et kikapcsolom csak ugye azt nem jegyzi meg, és alap felhasználók erről nem tudnak...

(#33) Dilikutya válasza MaUser (#9) üzenetére

Dilikutya
(nagyúr)

Van egy 5 éves Green-em. Még érintve volt a fejparkolós hibás szériában, frissítettem a firmware-t, így a probléma megoldva. Teljesen 100%-os még mindig. A Red csak 3 éves, 2 év múlva kiderül, van-e olyan tartós. Nem merem a két 1 Tb-os HDD egy 2 Tb-osra cserélni, ha egy megdöglik, fele adatom így legalább megmarad. :) Persze ettől még másnak dögölhet halomra a Green. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#34) Cifu válasza Dilikutya (#33) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Én vagyok az, aki meg szokta jegyezni, hogy az 1 és 2TB-os WD Green-jeim milyen meglepően jól bírják, de mindig le vagyok oltva, hogy a WD Green egy sz@r hulladék, bottal se szabad piszkálni, és különben is, WD Red alatt nincs élet... :DDD

(#35) -=MrLF=-

-=MrLF=-
(senior tag)

Összeraktak két 7mm-est ;] a szigszallagtól jobb. Arról valami hogy hány tányér/fej van benne?

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#36) t72killer válasza TeeJay (#6) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Nem a ráírt írásállósággal van a gond, hanem a valóssal. Az, hogy a gyártó csak 2év garit mer rá vállalni, elég sokmindent elárul (ráadásul azt is csak azért, mert EU-szabály kötelezi őket). Civilizált + nem behalós darabokra 5évet szoktak vállalni.

Majd ha olyat tesznek le az asztalra, amiért vállalnak 5évet, elgondolkodom.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#37) TeeJay válasza t72killer (#36) üzenetére

TeeJay
(nagyúr)

hardver*erben szoktam venni 1TB-os 2,5" 5400RPM HGST (Hitachi) merevlemezt venni mert ők 3év garit adnak rá és 0-24-ben járatom úgy kb. 2év körül szokott megpusztulni
ez is fejparkolós de legalább a motort nem állítja le azonnal mint a WD blue szériák
így 1x kikapcsolom az APM-et és következőleg úgy 1év múlva kell mikor leállítom pár órára a laptopot portalanítás miatt

eddig ez a széria nekem jól teljesít mást nem merek bevállalni max a WD RED-et kipróbálnám még de annyival drágább hogy 0-24 üzemben nekem semmi extrát nem ad

(#38) Cifu válasza t72killer (#36) üzenetére

Cifu
(nagyúr)

Civilizált + nem behalós darabokra 5évet szoktak vállalni.

De nem is ebben az árkategóriában találod őket...

(#39) erer1000 válasza TeeJay (#1) üzenetére

erer1000
(senior tag)
LOGOUT blog

én egy külső HDD.vel oldom meg a torrentet raspberry alatt.
zéro venti, asztal fiókba be a HDD alá szivacs szekrény betol, semmi sem hallatszik :D

5V 2A-t kap a Pi és ebbe benne van a külső HDD fogyasztása és a Pi is bill+egérrel.

ajánlom torrentre 127nap uptime mert 1x elment az áram :O :B

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson W200i->Tmobile Vairy Touch->Alcatel OT 806->Huawei ascend Y200->Nokia Asha 302->HTC ChaCha->Blackberry Q10->Blackberry Priv

(#40) nullpoint

nullpoint
(senior tag)

Ebben a seagate-ben is megtartották a kikapcsolhatatlan fejparkolás feature-t? :W

(#41) King Unique válasza VVoid (#23) üzenetére

King Unique
(nagyúr)

Ez a "Perpendicular recording technology" = merőleges adatrögzítési eljárás érdekes, mert a Mobile HDD sorozatnál is ezt írják, holott én úgy tudtam, hogy azok SMR technológiára épülnek —► korábbi cikk.

Sőt, a Laptop HDD sorozatnál szintén ez van feltüntetve, holott korábban te is mutattál nekem pár oldalt, ahol pont ezen HDD-ket tartalmazó kompakt külső merevlemezek belassulása volt a téma. Ami ugye vélhetően az SMR technológia miatt lehetett.

Érdekes ez a cikk, mert eszerint nemcsak ez az új 5 TB-os modell lesz, hanem ezen belül még 3-4 TB-os, illetve további 500 GB - 2 TB tárkapacitású modellek is. Tehát végül is az egész 2,5" 5400-as termékpaletta megújul.

Illetve 1 TB-os adattányérok vannak szinte mindegyikben, ami megint komoly. Bár a 3-4 TB-os modelleknél előfordul a 800 GB / adattányér kivitel is. Ez amúgy a sebességen is dob egy kicsit, bár már a 667 GB-os tányérokkal szerelt Spinpoint M9T sem lassú—► [link].

Amúgy jól elhúzott a Seagate a konkurencia mellett... :C

A HGST eleve nem játszik, ők 2,5 colos méretben leragadtak 1 TB-nál a normál (nem enterprise) kategóriás merevlemezeknél. A Toshiba is csak 3 TB-nál tart és azokban 500 / 750 GB-os tányérok vannak. A WD már elérte a 4 TB-ot, de azokról nincs még a gyártó oldalán adatlap, csak a külsőik tárkapacitásán látszik. Viszont a 2 TB-os Green / Blue modellekben például 4 db 500 GB-os adattányér van. Ja, és amúgy mindkét utóbbi gyártó már 2 TB-nál is 15 mm-es magassággal tolja.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#42) enginev3.0

enginev3.0
(nagyúr)
LOGOUT blog

Miért nem lehet oda írni, hogy nagyjából mennyi forint?

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#43) VVoid válasza King Unique (#41) üzenetére

VVoid
(aktív tag)

WD Passport 4TB-ről több helyen is olvasni, hogy SMR, pl: [link] Szóval ez érdekes, annyira nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy ezek a Seagate-k mégiscsak SMR-ek, bármit is írjanak a spec-be.

[ Szerkesztve ]

(#44) nimfas válasza enginev3.0 (#42) üzenetére

nimfas
(őstag)

Minek? X Usd=X Euró... Plusz áfa.

(#45) t72killer válasza Cifu (#38) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Ja, csak ha garilejárat után 2 nappal behal, akkor drága lesz az olcsó. Megaztán dzsunkább daraboknál méginkább figyelnék a backupra (=sose használnám tükrözés nélkül).

(#46) Jim Tonic

Jim Tonic
(nagyúr)

NAS-ba jó is lenne, de én sem bízok meg benne. Pedig minden szempontból előnyösebb lenne, mint a 3,5-esek. Persze csak ha tud 100MB/s feletti átvitelt ezzel a fordulatszámmal.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) Hieronymus válasza King Unique (#41) üzenetére

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

A Toshiba tekinthető a piac hátrányos helyzetű szerelőjének.
Nem tud fejlesztési versenyt nyerni a két nagy gyártó ellenében.
A WD kicsit vissza vonult a 2,5"-os méretű merevlemezek világából. A VelociRaptor sorozatot leállították.
(Az SSD adta meg a kegyelemdöfést.)

Első kicsit kételkedtem ennek a merevlemeznek a hasznosságában. De lehet létjogosultsága a kisméretű gépek piacán. SSD, és hozzá egy ekkora merevlemez, nyerő páros lehet.

Donki Hóte: '... ha valaki örököl az őseitől egy NAS lejátszót de nem kell neki, akkor kidobja a szemeteskukába."

(#48) TESCO-Zsömle válasza t72killer (#45) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Egyszerűbb a móka, ha nincs rajta olyan adat egyedüli példánya, ami kell. Nálam a fontos adatok rajta vannak az összes "nagy" vinyón. Havonta egyszer másolom őket a használatban levő meghajtóról a többire, hogy a különbözet is odakerüljön. Nem sok adat, ~120GB, de ~60k fájl...

(#49) t72killer válasza TESCO-Zsömle (#48) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Őszintén a csiganetünk mellett "letölthető" tartalomból se buknék szívesen 5 terát.

(#50) TESCO-Zsömle válasza t72killer (#49) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Emlékszem még az érzésre. Nincs egy éve, hogy bekötötték a Digi-t... ;] :P

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.