Hirdetés

2019. március 21., csütörtök

(#1) b.

b.
(PH! nagyúr)

Abu a Samu HBM 2 memó is megfelelő lenne RT miatt?Vagy mindképpen a HBM3 lenne jó?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#2) Z10N

Z10N
(PH! addikt)

DUPE

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3) Z10N

Z10N
(PH! addikt)

Az szep lenne, ha az NV hamarabb hozna el a HBM-t a mainstream kategoriaba. De lehet megcsinaljak - kell az RT miatt - addig tokol az AMD. Amugy a Samsunggal meg lehet jol is jarnak igy (hazon belul 7nm + HBM3).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4) smc válasza Z10N (#3) üzenetére

smc
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Az árazásukat már kialakították hozzá, hogy beleférjen a büdzsébe bármilyen memóra. :)
De szigorúan 6 giga max.

i53570-2x4GB-GTX1050TIWF2OC4|MSSURBOOK|IPP12.9|MIMIX2

(#5) b. válasza smc (#4) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

na még ennél a hírnél is ezt a sírást kell olvasni...vegyél AMD-t, ennyi.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#6) MSI.Navi válasza b. (#5) üzenetére

MSI.Navi
(tag)

Legalább ott annyi memóriát társítok a GPU mellé amennyire pénzem van, de szerintem 16GB elég.

(#7) b. válasza MSI.Navi (#6) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

nevetséges amit műveltek, rátok nézve gáz.Teljes agymosás. Egy ilyen hírből is ezt csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#8) MSI.Navi válasza b. (#7) üzenetére

MSI.Navi
(tag)

Miért mit csináltunk, talán nem méregdrágák az Nvidia cuccai??

(#9) b. válasza MSI.Navi (#8) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

És azt szeretnél venni?Miért nem veszel egy olcsó Vega56 ot ami egyáras a GTX 1070 nel vagy egy 64 et ami meg az 1080 nal? vagy 180 K ért egy 2070 et ami 25 % kal gyorsabb mint a 160 K-s vega 64?
nevetséges ez a rinya, nincs rá jobb szó mindig mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#10) lezso6 válasza b. (#1) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

A HBM2-nek nem igazán van előnye a GDDR6-hoz képest, kb egy kategória a kettő (512 bit GDDR6 ≈ 4 stack HBM2), persze a GDDR olcsóbb. A HBM3 viszont már egyértelműen jobb, mert sávszélben dupláz.

[ Szerkesztve ]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#11) b. válasza lezso6 (#10) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

akkor ezek szerint ha RTX a szempont a HBM3 lenne a jó nekik a sávszél miatt? Az a samunál elérhető?
szerk : igen közben megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#12) MSI.Navi válasza b. (#9) üzenetére

MSI.Navi
(tag)

Azért nem veszek mert a Navi sokkal jobb választás lesz.

(#13) b. válasza MSI.Navi (#12) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Helyes, örülök neki. akkor meg ne flamelj egy Nvidiás cikknél.

[ Szerkesztve ]

(#14) lezso6 válasza b. (#11) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Én nem vagyok biztos abban, hogy RT-hez a HBM3 a kulcs. Ugye a BVH fa bejárásához szükséges az extrém sávszél. A BVH meg gondolom nem ilyen több gigabájtos méretű adathalmaz, azaz beéri kisebb kapacitással is. Így hülyeség a teljes memóriának több TBps sávszél, csak a BVH miatt. Kell egy viszonylag kis méretű cache, 5-10 TBps sávszéllel, s meg is van oldva a probléma. Az NV most ugye ezt csinálta meg, s nevezi RT Core-nak, szóval elvileg ez jó út. Persze az még fontos, hogy a cache-ben a megfelelő adatok legyenek ott, szóval ezen biztos lesz még reszelés.

[ Szerkesztve ]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#15) Pakmara

Pakmara
(tag)

Nekem a tempó a meglepő. Még most jön ki a 20-as széria vége de év végére már jönne a kövi?

(#16) Abu85 válasza b. (#1) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

A HBM3 azért jobb, mert a kicsi VGA-knak is kell a sávszél, és ott azért a HBM2-ből több stack kell ugyanahhoz.

(#14) lezso6: Kérdés, hogy milyen mély a BVH. A BF5-höz is külön extrém low poly megoldást csináltak minden objektumról, hogy le tudják vinni a mélységet level 4-re. Mondjuk, ha ezt nem csinálják meg, akkor aligha fut bármin is ez a dolog. Na most amikor már nem csak egy szem, amúgy raszterizálással is tök jól helyettesíthető effektre alkalmazod a DXR-t, hanem valami tényleg normális dologra, ott már nagyon kell hozzá a memória-sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#17) lezso6 válasza Abu85 (#16) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Ja hát a HBM3 elég jó, egy stackkal lazán megvan egy Vega 64 vagy RTX 2080 sávszéligénye. :D

(#18) b. válasza lezso6 (#14) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

de elméletileg az RT core csak gyorsítja a futószalag sebességét, de maga számítás ugyan úgy FP32 számításra való hardveren zajlik le , mint a raszterizáció és erre még ráterhelődik az RTX pluszban. tehát hiába van ott egy gyorsító core, a sávszél megtelítődik a raszterizációs leterheléshez képest egy még nagyobb plusz adatmennyiség miatt.Ha jól értem itt van szerepe a sávszélnek de ezek szerint a BVH nál nagyobb szerepe van. DE az elég speciális külön munkát igényel, hogy kialakítsanak megfelelő BVH elérést, ha jól sejtem, optimalizálni kell rá, ami megint az hogy a fejlesztő mennyi energiát fektet ebbe bele.

Abu85 : ah erre mondjuk nem is gondoltam. Milyen stockban megy most max a HBM3?

[ Szerkesztve ]

(#19) lezso6 válasza b. (#18) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

A lényeg az, hogy a BVH gyorsítja a RT-t. Ez tárolódik az RTCore-ben. Nem kell számolni, "csak" benézni a BHV-ba, hogy mivel fog ütközni az a sugár. Viszont ehhez sávszél kell, hisz rengeteg adatot kell kiolvasni. Kb olyasmi a BVH funkciója a RT-nél, mint egy szorzótáblának a szorzásnál. Nem kiszámolod, hanem megnézed, hogy mennyi az annyi.

(#20) b. válasza lezso6 (#19) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

ah köszi, szerintem értem. Akkor ez egy szabályos adathalmaz végső soron, ahonnan könnyebben ki tudja olvasni a szükséges számolandó ütközéseket és nem végez úgy mond felesleges számítást., de gondolom itt folyamatosan meg kell néznie a halmazban lévő összes elemet.

(#21) lezso6 válasza b. (#20) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Ja hát minden egyes jelenetnél új BVH fa kell (ha vannak új elemek) és ezt be kell járni mind a 2+ millió sugárral (fullhd esetén).

(#22) Dragon3000 válasza MSI.Navi (#12) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Kíváncsi lennék, hogy miért is jobb választás a Navi amiről kb semmit nem tudunk? Amd-m volt az elmúlt pár évben, de mivel az NV is beállt az adapivsync mögé és hogy az amd csak szenved a felső kategóriába, így a következő vga-m lehet NV lesz. Majd az akkori keret és az ár/teljesítmény eldönti mi lesz.

(#23) Keldor papa válasza b. (#7) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Én meg azt látom sok helyen, hogy próbálod megmagyarázni az nVidia árait. Ne tedd, nekem ugyanolyan unalmas, ugyanazt csinálod...

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#24) Egon válasza MSI.Navi (#12) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)

Há' persze hogy az lesz, anno ez volt a mondás a Vegánál is... Oh wait... ;]

Master of Magic forever!

(#25) Busterftw válasza Dragon3000 (#22) üzenetére

Busterftw
(fanatikus tag)

Azert lesz jobb, mert vegre talan elerik a 2 eves 1080Ti szintjet 7nm-en.

(#26) Dragon3000 válasza Busterftw (#25) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Szerintem azért annál erősebb lesz csak kérdés az ár és a fogyasztás (fogyasztás is csak a melegedés és a zaj miatt).

(#27) GeryFlash válasza Keldor papa (#23) üzenetére

GeryFlash
(PH! addikt)

De milyen árait? Nem szeretem az Nvidia üzletpolitikáját de miről beszéltek? Hol add olcsóbban bármit is az AMD? 2 éves újracímkézett fosokat ad aranyáron, RX 590 egy szétnyúzott rx480 (ami ugye nem sokban tér el a 470től). Vegaí 56 jó áron van vagy mi? Közel ugyanannyirét ugyan azt a teljesítméynt az AMD és az Nvidia, csak utóbbi kisebb fogyasztáson. Igen, szerintem is drága az új 2000-es sorozat, de tudod mi drágább ennél? Az AMD szarjai. És láthatóan sehova nem sietnek hogy végre kiadjanak valamit 7nanon, pedig kb akkor lehetnének pariban az Nvidiával perf/watt szinten. Ha meg esetleg tényleg jól sikerülne a Navi és végre megérné a AMD-t venni, jönne hamar egy 2000-es széria price cut illetve talán kihőzná a fejét a seggéből az Nvidia is és 7 nanón megint csinálna egy erős szériát amivel megint hülyére veri az AMD-t.

[ Szerkesztve ]

Több mindent, kevesebb semmit!

(#28) Dragon3000 válasza GeryFlash (#27) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Szerintem az rx590 pont, hogy jól van pozicionálva ár/teljesítmény szerint. A vega meg pont, hogy nem a 2000 széria által van túl árazva, hanem inkább az 1000 szériához, ezen max a 2060 fog változtatni, de még kérdés, hogy itthon milyen áron próbálják majd adni. Amúgy meg attól, hogy egyik cég kiesett a csúcsról, még nem lesz szar az egész palettája.

[ Szerkesztve ]

(#29) tibaimp válasza b. (#9) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Totál igazad van az árak és sebességek tekintetében. Eddig, pontosabban a 8800GTX óta!! amd VGA-im voltak, rendre, 5870, 7970, 290x, de most át/vissza kell térnem az nv-hez. Mondjuk nem baj, semmi bajom az nv-vel, de most az amd vega rosszabb ár/teljesítmény arányban sokkal!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) GeryFlash válasza Dragon3000 (#28) üzenetére

GeryFlash
(PH! addikt)

15%-kal jobb mint a 1060 és kb annyival is drágább. Csak éppen a 1060 120 wattot a szenne huzott 590-nek csufolt 480 meg 170-et. Szóval igen, drága lehúzós az Nvidia, de nem az AMD-hez mérten.

[ Szerkesztve ]

(#31) Dragon3000 válasza GeryFlash (#30) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Igen és számold ki az 50W teljes fogyasztásra lévő különbséget egy hónapra mennyit is ad hozzá, de kiszámolom helyetted, napi 6 óra játék esetén kemény 350-400Ft a plusz költség a fogyasztás miatt. A 170W-hoz meg bőven vannak nagyon jó hűtések, ez még nem a vega kategória. Amúgy én sehol nem írtam, hogy az nv lehúzza az embereket, így ha nekem válaszolsz kérlek ne adj nem létező szavakat a számba, köszi.

(#32) Kolbi_30 válasza Dragon3000 (#31) üzenetére

Kolbi_30
(fanatikus tag)

Nyugi itt az összes fogyasztás fetisiszta több száz,vagy ezer kártyás farmot üzemeltet...vagy erre veri ki mert nincs másra..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#33) Ragnar_

Ragnar_
(őstag)

Hát végülis itt az ideje egy új generációnak, már a 2080Ti ára is beesett 1800 dollárra. Kellene már egy 2500-3000 dodón indító kártya is végre még idén karácsonyra. ;]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#34) GeryFlash válasza Dragon3000 (#31) üzenetére

GeryFlash
(PH! addikt)

Senki nem adott semmti a szádba, simán reagáltam arra, hogy az RX590 semmviel nem jobb vétel mint a 1060, mivel amennyivel jobb annyival drágább. Ha csak ez lenne akkor lenne nullszádos, de ugye ott van hogy a Radeon 50 wattal többet kajál. Oké számodra ez nem releváns, de akkor mitől jó vétel ez az RX590? Elárulom egy bányász láz utáni világban 2019-ben se a 1060 se az RX590 nem érne 85-100 ezer Ft-ot, az hogy elmúlt másfél évben a bitcoin miatt szétszopathatták a népet, és a piac még nem korrigált az egy dolog, de amikor jön majd itt a cikk hogy az elmúlt 1 évben hány %-kal esett vissza a VGA piac akkor reagálni fognak jó eséllyel. Addig meg ha lehetőség úgy adja nem érdemes aranyáron 14-12 nanos szarokat (újonan) venni.

Kolbi_30: Látom neked se jött át hogy a két kártya ár/teljesítmény ára kb ugyanaz, ezért jön szóba olyan amúgy tényleg nem magas-prioritású tényező mint a (40%-kal nagyobb) fogyasztás :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Dragon3000 válasza GeryFlash (#34) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Ezzel a gondolat menettel, akkor egyik vga se éri meg majd a jövőben kell fejleszteni, ja akkor se lesz jó az ár akkor marad a soha nem fejlesztünk. Szerintem amúgy ha nincs a bányász láz, akkor se lennének nagyon másak a jelenlegi árak. Elkezdődött a vga piacon is az, mint ami a hdd-knél, nem az előző vga áráért kapod a magasabb teljesítményt, hanem a magasabb teljesítményért kell többet fizetned.

[ Szerkesztve ]

(#36) Kolbi_30 válasza GeryFlash (#34) üzenetére

Kolbi_30
(fanatikus tag)

Nekem egy 580 kártyám van...nem hangos nem melegszik, és eddig nem kért 140 wattnál többet. Rx 590 kapható jelenleg 85k ért. Mennyi egy jobb 6 gigás 1060?

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#37) Ragnar_

Ragnar_
(őstag)

Egy RX590 akkor éri meg, ha valakinek kellenek a bundle játékok, hiszen az akkor 180 dodó minusz. Akinek biztosan kell a DMC5, Division2 és mondjuk a RE2 remastered. Vagy ha nem kell az illetőnek akkor féláron eladja a serialt, és 90 dodó minuszban van az árral.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#38) Dragon3000 válasza Ragnar_ (#37) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Vagy, akkor, ha az 1060nál több erő kell, de az 1070 már nem fér a keretbe vagy ha amd fan vagy ha az adott játékai amd-n jobban mennek.

(#39) GeryFlash

GeryFlash
(PH! addikt)

Na kozben kijott a Radeon VII, 7 nanon sikerult elerni azt amit az Nvidianak 12-n :U

(#40) b. válasza GeryFlash (#39) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

nem igazán inkább ez egy 1080 Ti szint mert nincs benne RT, ( ha van annyi ) és azt 14 és 16 nm en csinálták. Ráadásul ha megmaradt a Vega 64 fogyasztás akkor még többet is eszik :D

[ Szerkesztve ]

(#41) Pakmara válasza b. (#40) üzenetére

Pakmara
(tag)

Én örültem volna egy potens ( ár/teljesítmény) Veganak. Ha azt akarnék venni akkor azért ha NV-t akkor meg azért. Hátha tornáztatná az árakat ott is....

(#42) b. válasza Pakmara (#41) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

szerintem ezt a világot már elfelejthetjük. Annyira kicsi lett a PC gaming piac és közben megugrottak a gyártási -fejlesztési -előállítási költségek, hogy hozzá kell szoknunk, hogy 350 dollár lesz a középkátégóira, 600 a felső és 1000 a csúcs.vagy váltani kell konzolra.

(#43) Pakmara válasza b. (#42) üzenetére

Pakmara
(tag)

Fikició: Ha csoda folytán kijön a navi 2060 - as szintű kártyával teszem azt 300-ért RT funkció nélkül, minden más paraméter ua. Azért szvsz sokan gondolkozóba esnének h melyik legyen. Erre lehet Nv is dobna egy 1160-at 300-ért, és mindenki boldog. Úgy h monopol helyzet van tényleg beton a 350/600/1000, szisztéma, de ennek örülni n fogok .

(#44) b. válasza Pakmara (#43) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

hát szerintem még arra sem dobna ki Nv semmit levinné 300-325 dollárra aztán ott lenne hogy 25-50 dollárt már csak megér egy RTX ficsőr .ha meg nem akkor egyből dobná ki a 11xx szériát.
igazából meg van a forgatókönyv mindenre úgy gondolom NV részéről, ráadásul jensen egy ki ha én nem típus, lásd 1070 TI vs vega 56.

(#45) Keldor papa válasza b. (#40) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Radeon rays... olvass utána...

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#46) Ragnar_ válasza Dragon3000 (#38) üzenetére

Ragnar_
(őstag)

Hát azt a 10%-ot nem biztos, hogy észreveszed valós játék közben, AMD-n jobban futó játékoknál lehet nagyobb is az előny jellemzően a Vulkan játékok pl. és úgy tudom a TR is talán jobban megy AMD-n, ebben van igazság. Nemrég még megemlíthettük volna a Freesync monitort, de ugye rövidesen az Nvidia is támogatni fogja a freesyncet.

(#47) b. válasza Keldor papa (#45) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Én utána olvastam, javaslom neked is .

(#48) Dragon3000 válasza Ragnar_ (#46) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

A freesync még kérdéses, ügye a kint lévő monitorokat amd-hez igazították, kérdés, hogy ez fog e gondot okozni az NV-nek vagy adnak ki hozzájuk frimware frissítést, de nagyobb gond, akkor van ha csak hdmi van a monitoron, mert az külön amd-s szarság.

(#49) wazzabi válasza GeryFlash (#27) üzenetére

wazzabi
(újonc)

Az Nvidianak kisebb a fogyasztasa. És? Neked ez ennyit számít? Ne szidd az AMD-t es nincsenek "szarjaik". Örülnél te ilyen sz*rnak..

(#50) Dragon3000 válasza wazzabi (#49) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Szerintem mindhárom cégnek vannak szarjaik így nem kell védeni egyiket sem :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.