Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathulhu

    addikt

    válasz mzso #18 üzenetére

    Mert rosszul latod ezt a "sajat" kerdest.
    A Samsung nem egy csaladi manufaktura, hanem egy hatalmas vallalat, millionyi reszleggel. Minden reszlegnek vannak vezetoi, munkatarsai es fokent sajat koltsegvetese. Minden reszleg a maximalis profitra torekszik, mert mindegyiket kulon szamoltatjak el, ertekelik es mondjuk rugjak ki az embereket (vezetoket beleertve), vagy akar zarjak be az egesz uzletagat, szo nelkul.

    SoC tervezoi: nekik egyszerubb a dolguk, mivel a tervekbol aztan korlatlan mennyiseget tudnak ertekesiteni, mindossze "csak" a konkurencianal olcsobban kell jobbat tervezni, esetleg le is gyartatni, aminel azt is el tudom kepzelni, ha nem lenne versenykepes a Samsung siman kiszerveznek a TSMC-hez

    Gyartas: na itt mar jobban kell sakkozni, mert van egy fix, veges kapacitas, es ha elesnek egy adag magasabb profittal kecsegteto apple vagy qualcomm megrendelestol mert nekik patriota modon Exynost kell olcsobban gyartani, akkor igencsak huzni fogjak a szajukat, szoval lehet pont ugyanannyiert gyartjak le a cegen beluli megrendeleseket is mint a kulsosoket

    Telefonosok: Nekik is a maximalis profit a celjuk, merlegelni kell, hogy ket hasonlo teljesitmenyu Qualcomm vagy Exynos SoC kozul osszessegeben melyikkel jonnek ki olcsobban, jobban. Szo nelkul dobni fogjak az Samsung Exynost, ha a TSMC Qualcomm epp jobb/olcsobb.

    Es ezek csak a gazdasagi erdekek, politikat meg ide se kevertem.
    Nyilvan mukodik a cegen beluli osszetartas, foleg egy azsiai vallalatnal, csak azt akartam arnyalni, hogy ez nem olyan egyszeru, hogy dehat van nekik sajatjuk.

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Új hozzászólás Aktív témák