Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    Olyan cégnél vagyok, ahol több EU-s és Távol-keleti gyártó (üzem) termékeivel dolgozom. Sok helyről jött olyan jelzés, hogy 1-2-3 hétre leáll a termelés, vagy épp az adott gyártót nem érinti közvetlenül a COVID-19, így a gyártás, szállítás folyamatos, de a szállítás megnövekedett időt jelent.

    Szerintem ennyi időt ki lehet bírni új TV, vagy épp autó nélkül, de az elbocsájtások jobban fájnak az egyénnek és a gazdaságnak is. Lesz itt fluktuáció, hány pincér és gépösszeszerelő fog cserélni? Illetve aki vissza is kapja a korábbi munkáját, az mennyire lesz lojális a munkáltatójához? :U

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Csaber

    senior tag

    válasz macilaci78 #1 üzenetére

    Autóiparban dolgozom , a vírus fele amúgy is kifogás a sorok legtöbb része ~ 70-80%-on ment , mivel sok helyen nincs raktár időkapu van (időhatár meg kell hogy érkezzen az alkatrész ) , kb most minden cég úgy csinál mintha nem lenne holnap , tömeges elbocsátások stb...oké hogy most pénzt spórol a cég de,mi lesz pár hónap múlva... tömegesen sír majd minden cég nincs munkaerő....a főnöknek AMG merci , aztán elküldi a gombokért dolgozó fizikai dolgozókat...

  • antiapaladin

    csendes tag

    válasz Csaber #2 üzenetére

    Szintén autóiparban dolgozom, ezen a héten már csökkentett kapacitással gyártunk, több gyártóterületen 30%-ra nyomták le a termelékenységet az autógyárak bezárása és a kínai gyártókon alapuló beszállítói lánc akadozásának együttes hatása miatt. Itt már a levegőben lóg a bizonytalan ideig tartó fizetetlen szabi.

    Az egyszeri melóst állítólag könnyű pótolni (mondjuk sok esetben olyan is lesz a felvett munkaerő minősége) a "nagy ember" meg kb. tesz mindenre. Nálunk pl. rengeteg az olyan vezető akik korábbi multi(k) gyárát (gyárait) segítettek taccsra tenni az ostoba lokális intézkedésekkel és lám most mégis újra magas polcon vannak olyan utasításokat bevezetve, hogy a középszintű vezetők már próbálnak saját bizalmi köröket kialakítani elérendő célként kitűzve, hogy a saját munkájukat el tudják végezni a megfelelő hatékonysággal...

    @macilaci78
    Szigorúan magánvélemény: akinek van esze az nem a munkáltatójához lojális hanem max. a közvetlen feletteseihez. Egyébként meg ami számít az munkahelyi környezet/hangulat (értsd: nem úgy megy be az ember, hogy ezt a napot is túl kell élni) és a fizu, én ezekhez vagyok lojális. Tűrhető/jó fizu ide vagy oda de a vírus előtt már kényelmes tempóban nekiálltam keresni új munkahelyet a gyökér manager-ek közérzetet romboló baromságaik miatt.

  • GreatL

    őstag

    Szlovákiai Samsung-gyár... ott gyártották a mostani TV-met. Szlovákiában is vettem, speckó szlovák modell :)

    Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

Új hozzászólás Aktív témák