Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovy79

    őstag

    "Teljesen stabilan működött, nem fagyogatott le, nem kapcsolt ki csak úgy magától, és a lemezt sem zabálta meg."

    Bexarás, hogy ennek a mai világban örülni kell...

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • Karee11

    tag

    válasz kovy79 #1 üzenetére

    Pont ezt akartam én is írni, olyan mintha az eddigi BR lejátszók csak béta verziós cuccok lettek volna, és egy bug miatt néha kiköpi a CD-t :D

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz Karee11 #2 üzenetére

    Hát pedig... elég könnyen meg lehet fektetni a bd-lejátszók jó részét.

  • lorinser

    senior tag

    41000 Ft-ért meg ilyen lejátszót kapni:

    A +6000 Ft felár ellenére is jobban megéri ezt venni.

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz lorinser #4 üzenetére

    pont most fejeztem be ennek a tesztjét. én is nagyon elégedett voltam vele. idővel fenn lesz az a cikk is.

    [ Szerkesztve ]

  • Digital

    addikt

    Egy hónapja használok ilyen lejátszót, meg vagyok vele elégedve. Hozzáteszem Panasonic rajongó vagyok! :D

    "barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

  • StLui

    veterán

    Lehet csak én nem értek valamit, de ez ugyanaz a smart dolog ami a tv-kben is van? tehát ha van valakinek egy samu 3d-s tv-je, akkor duplán "smartolhat", és lehet belerakják mondjuk az erősítőbe is, akkor onnan is lehet majd "smartolni" ?
    nem értem miért építenek ezekbe a cuccokba ilyen elavult dolgokat, amit egy olcsó eszköz sokkal jobban tud (smart és mediaplayer)

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • Syrano

    tag

    Jó teszt, DE

    ... a térhatású tartalmak elsősorban az optikai meghajtók segítségével juttathatóak el a megjelenítő eszközökre ... ez hülyeség, térhatású tartalmat simán le lehet olvasni külső merevlemezről, AllShare-rel (ha már Samsungról van szó) számítógépről vagy éppen a mobilról és térhatásúan meg is jeleníti a TV.

    Illetve 1 dolog számomra nem derült ki a cikkből, bár sejtem a választ. Akinek 2011-es Smart TV-je van annak érdemes erre beruházni?

  • Digital

    addikt

    válasz StLui #7 üzenetére

    Nem mindenki veszi Samu smart tv mellé a lejátszót! Ha más márka mellé kerül, akkor a Samsung bemutatja az ő smart rendszerét, mondhatni reklámozza, demózza.

    "barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz Syrano #8 üzenetére

    semmi különbség nincs e smart rendszer és a samsung tévék smart rendszere közt.

  • TazLeacher

    nagyúr

    A BD5300-as (elvileg ez, csak a "Smart" nélkül) 36 cm-es. Nem kötekedés, csak jeleztem, mert nálam komoly szempont. Mostanában nézegettem őket, és keskeny darabot szerettem volna, így találtam rá erre.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • lorinser

    senior tag

    válasz elefant #5 üzenetére

    :C Akkor én várom szeretettel.

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

  • StLui

    veterán

    válasz Digital #9 üzenetére

    igen, bár felhasználó szempontból ha jól tudom a többi márka is rak már ilyeneket a 3D tv-ibe, de a fő gond, hogy gyengék ezek a dolgok. Pl a 3D-vel már megbékéltem, sőt talán szeretnék is egy nagy 3D-s tv-t, de ezekben a plussz dolgokban az a bosszantó, hogy nyilván kis többletköltséggel lehetnének használhatók is, de így mindenbe belerakják ezeket a felemás cuccokat.

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • gekkoXT

    senior tag

    Tetszik ez a szögletes minimal design.
    Végre nem a minden lekerekített szappantartókat tolja csak a Samsung

  • StLui

    veterán

    válasz StLui #14 üzenetére

    Bár így átgondolva, ha pl a smart nem kerül ennél a modellnél többe mint mondjuk 1000Ft felár, akkor mindegy, hogy benne van-e

    [ Szerkesztve ]

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • basszusluigi

    csendes tag

    Mostanában elég stabil szinten vannak a Samsung cuccok.A minőséghez,szolgáltatásokhoz elég korrektül igazodik az ár.És ez nem csak a szórakoztató termékeire igaz.
    Nagyon szivesen látnék egy hasonló árkategóriás összehasonlító tesztet is.Mondjuk én inkább a BD-E 5500-öst választanám tesztre.Az E-5300 felelhet meg most a D-5500 tudásának.
    Most kezdene feltámadni a BD?Én így érzem.Tetszett a teszt minél többet,ha van rá időtök! :R

  • Osibaa

    senior tag

    Nekem BD4600 van - 2-3 éves -, de ezzel végleg kiábrándultam a Samsung lejátszókból: noha gyakran frissítenek firmware-t - ami után minden beállítás defaultba vált -, de olyan amatőr hibák megmaradtak, hogy Pause esetén pár perc után kikapcsol, kikapcsolás után nem lehet folytatni a filmet onnan, ahol járt, az MKV-k közül 5-ből 3-t játszik le, a feliratot mindig kézzel kell bekapcsolni, auto nem tölti be, stb. Remélhetőleg az újabb készülékek kinőtték ezeket. :W

    "40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

  • Mercutio_

    félisten

    válasz elefant #5 üzenetére

    Mikor, jól látom régiókódos? :Y
    Miben jobb mint a Samu?
    LG-ket ajánlanátok, ha igen melyik modellt és miért?

    A Samuhoz: "A külső feliratok megjelenítése biztosított, ám csak akkor, ha annak neve megegyezik a forrásfájléval."
    Pontosabban egyetlen külső feliratot jelenít meg, aminek a neve ráadásul meg kell egyezzen a film-file nevével :O
    Nem igaz, hogy olyan alap dolgot amit már a sokéves Philips DVD-lejátszóm is tudott nem képesek megoldani :W

    Egyébként ezt a típust a S*t*rnban 29,9k-.ért akciózták, ismerős vett egyet, onnan a tapasztalat.
    Ami még nem tetszett benne: Vinyón lévő BD-nél külön kell lejátszást nyomni az adott .m2ts file-on, szerencsére utána már a következő file-t automatikusan beolvassa, DE van az egyes részek között 1-2 másodperc szünet, ez elég zavaró, különösen zenei BD-lemeznél :(((

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • csaga

    csendes tag

    Ezeket a lejátszókat, Nagyváradon készítik én is ebben a gyárban melózok. Amikor a vonalunk egy nap alatt összeszerel 3.000 darabot a francba kívánom az egészet, ezért <a href="https://lh4.googleusercontent.com/-dSlu-0ZGIwM/ThCLN-0YdAI/AAAAAAAAE6E/uK_pQqeEwg0/s144/sl.jpg">módosítottam</a> egy kicsit a Samu logóján is :)

    [ Szerkesztve ]

    Viva la Revolucion!

  • kovy79

    őstag

    válasz basszusluigi #17 üzenetére

    Szerintem nem kezd feltámadni...
    Az ismerősi körből senki még csak nem is tervez ilyen és ehhez hasonló ipari hulladékot venni.
    Bazz, remegő kézzel indítsak el vele egy filmet, hogy "ezt van e kedve lejátszani, vagy sem" gondolatok fogalmazódjanak meg bennem? Esetleg elcsúszik e a hang, vagy -ahogy a cikkben volt- tönkreteszi e a lemezt?? A kis "régi" LG 32LH3000 tv-nknek kevés filmhez nem volt még eddig kedve, de egy olcsó htpc mindent visz...

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • Paci.

    tag

    válasz kovy79 #21 üzenetére

    Én is a HTPC mellet török pálcát. Nekem fontos, hogy lejátszon minden mai formátumot és ne jelentsen gondot egy mkv konténerbe ágyazott felirat. Főleg, hogy már hosszú évek óta léteznek formázott feliratok. Nekem az LG tévém is sokmindent lejátszik, és szintén a veszteségmentes dolgokkal van baja. Sok matroska hangja már ilyen. Kicsivel többért (mondjuk kb ennek másfélszerese) össze lehet dobni egy alap HTPC-t, és ha ez a smart, akkor az a genius :P

    Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

  • MC Pite

    veterán

    Azért a DLNA-s lejátszásról még olvasgattam volna - ilyenem van, nálam speciel buta linux, okos linux és windowsról is jól játszik, gyorsan teker, felirat is faszán megy; de az androidos kollégák panaszkodnak feliratokkal, fájlnevekkel kapcsolatban.

    Külsőről én még megemlítettem volna, hogy érintésérzékeny pontmátrixból összerakott gombok vannak az elején, amik változnak és bekapcskor felsejlenek sorban, kikapcskor szépen elalszanak. [link] ezt csípem, mert ha lemezről/usbről játszok, mire visszaérek a fotelbe megy a film, mert rányomtam a play/enterre.

    Külön kiemelném hogy alig találtam passzív lejátszót, ez nálam két piros pont hogy ez az(főleg a logitech -google tv- lejátszójához képest, ami kikapcsolhatatlan, és hangos).

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz kovy79 #21 üzenetére

    1. Kétlem, hogy a 32"-os TV*det 120 cm-ről nézed, ahogy az ajánlott nézési távolság lenne egy FullHD anyag esetében, így lényegében számodra eleve fölösleges a BD.
    2. Amiről Te beszélsz (mindent lejátsszon), arra tökéletesen megfelelő választás egy normális médialejátszó a BD player mellé. Nem kell halmozni az élvezeteket, külön készüléket kell fenntartani mindkettőnek, és akkor mindkét funkciót maximálisan élvezheted.
    3. A HTPC továbbra sem jó alternatíva a legtöbb embernek. Miért?
    - Drágább, mint egy normális media-player
    - Nagyobb helyet foglal
    - Sokkal macerásabb a kezelése
    Ezzel szemben miben jobb? Talán abban, hogy mást is lehet vele csinálni. De kell ez valakinek? Tehát tényleg szeretnék szöveget szerkeszteni, videót vágni, vagy paint-ben rajzolgatni egy HTPC-n?

    Másrészről - mert Te hoztad fel alternatívának - kíváncsi vagyok, hogy ennek a BD lejátszónak az árából milyen HTPC-t építesz.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • dni

    őstag

    válasz kovy79 #21 üzenetére

    Van e kedve lejátszani vagy sem sokkal inkább a htpc jellemzője, semmint egy normális, vagy ebbe a kategóriába tartozó BD lejászóé. (3D miatt én is azt használok, de visszsírom a Popcorn lejátszóm).

  • ironthehorse

    csendes tag

    nekem ilyenem van és sajnálatos módon pont bd-lemezzel döglődik!
    igaz, kevés gyári bd filmem van, én is még inkább dvd-ket nézek, cd-ket fülelek, vagy vinyóról mkv-zok
    érdekes módon pont a bourne-trilógia egyik lemeze fingatja meg, pedig nem új kiadás a lemez, hogy kelljen rá szoftverfrissítés
    sógor panája 2 éves modell, gond nélkül lejátsza a lemezt, szóval nem igazán értem a dolgot
    most hogy már lassan 8 hónapja használok bd-játszót ki kell jelentsem, hogy a netes szarságokkal, meg az állandó frissítésekkel lesz elszúrva a blu-ray jövője
    hiába a gyönyörű képminőség, ha egy nálam kevésbé türelmesebb ember kibaxxa a fenébe a gépet, mert nem játszik le bizonyos lemezeket, holott ez lenne az alap feladata
    ez egy óriási hátrány a dvd-kel szemben, amit már anyám is tud kezelni, pedig pár éve azt sem tudta mi az
    az átlag felhasználó filmezni szeretne az ilyen lejátszókkal, nem netezni, meg fw-t frissítgetni, mert a gyári lemezeit nem kezeli
    na csak ennyit akartam leírni
    ettől függetlenül szeretem a vasat, bocsánat, műanyagot, de a gyári cuccokkal való mximális kompatibilítás elvárható lenne sztem

  • lorinser

    senior tag

    válasz kovy79 #21 üzenetére

    Az lehet, hogy a htpc 1-2 formátummal többet lejátszik de az is biztos, hogy sem képminőségben sem pedig hangminőségben nem éri el egy mai modern BD lejátszó szintjét.

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

  • BalaNce87

    addikt

    válasz Syrano #8 üzenetére

    Ugyanez merült fel bennem is. Mindent a PC-ről játszok le Wi-FI vel vagy kábellel. Szerintem ha a TV tudja ezeket, akkor mi a fenének mellé egy ilyen olvasó is? Kicsit gondolkodhatnának komplexebb képben. Főleg ha már Samsungról beszélünk, akkor legalább a saját TV-vel legyenek barátok és ne legyen átfedés.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz BalaNce87 #28 üzenetére

    Annak ott vannak a Smart nélküli modellek...nem értem a problémád.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • Digital

    addikt

    válasz lorinser #27 üzenetére

    Ez így van!

    "barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

  • kovy79

    őstag

    válasz TazLeacher #24 üzenetére

    1. Persze, hogy felesleges, erről beszéltem.

    2. Erre még visszatérek.

    3. A "normális" médialejátszó áráért (35-40K) simán csinálok szabványos Hifi cuccokba htpc-ket magunknak, haveroknak. Oké, fogyasztás ~60-80W szemben a ~20-30W-tal. Rühellem, mikor atx méretű gépeket neveznek htpc-nek. Láttál már xbmc-t?

    Persze, mást is lehet csinálni vele, de a legfőbb érv, hogy fejleszthető mind hardver, mind szoftver téren. A médialejátszóknál ki vagy szolgáltatva, hogy mikor jön ki újabb, talán jobb firmware. Ezen felül a normálisakért szép kis összegeket kérnek el.

    Te említetted a 2-es pontban, hogy: "egy normális médialejátszó a BD player mellé"
    Tehát akkor most ennek, vagy a kettő áráért?

    Felesleges engem győzködnöd, akkor is rühellni fogom az ilyen és ehhez hasonló ipari hulladékokat. Egy pc-n / htpc-n még nem sikerült belefutnom olyan formátumba, amit egy asztali, gyári cucc lejátszott, az meg nem.
    Egyébként szépen látszik a BD "sikeres világhódító" útja, elnézve a háztartásokban fellelhető lejátszók számait...

    (#25) dni: "Van e kedve lejátszani vagy sem sokkal inkább a htpc jellemzője, semmint egy normális, vagy ebbe a kategóriába tartozó BD lejászóé."

    Ezt ugye nem mondod komolyan? Te megveszed boltban a pc-t / htpc-t és többet hozzá sem nyúlsz a szoftverhez? :U

    (#27) lorinser, sok autót tudnék mondani, aminek szebb hangja van, szebb, mint a VW Polo, nekem ez utóbbi mégis tökéletesen megfelel...

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz kovy79 #31 üzenetére

    3. Tudom mi az, de nem erről volt szó. Nem szélsőséges esetekről beszélünk, meg mókolásról, mert bocsájts meg, de nekem ez az:

    zabványos Hifi cuccokba htpc-ket magunknak, haveroknak

    Több szempontból is. Egyrészről egyéni vélemény, másrészről, mert Te csinálod, magadnak, haveroknak, de az nem azt jelenti, hogy nekem is "jut" ilyen, meg e szomszéd Pistikének is. Tehát erről beszélni általánosítva eléggé "kilóg a lóláb" eset.

    2-3 éves médialejátszók a mai napig porblémamentesen üzemelnek, és minden lejátszanak. Egy normálsabb, ahogy Te hívtad médialejátszó az belefér 50-be, ha nem kell semmi extra, és arra veszed, amire kell.

    Tehát akkor most ennek, vagy a kettő áráért?

    Ne keverjük a szezont a fazonnal. Te szóltad le a teszt szereplőjét, hogy ipari hulladék, és hogy e helyett inkább HTPC. Erre úgy gondolom joggal írhatom, hogy ha inkább HTPC, akkor hozd össze ennek az árából. Azt ne keverjük ide, hogy én azt mondom, hogy célfeladat, célhardver.

    Nem győzködni akarlak, Te jöttél ide "trollkodni". És igen, trollkodni, ugyanis itt nem arról volt szó, hogy magát a terméket nem tartod megfelelőnek, hanem magát a termékcsoport jogosultságát kérdőjelezed meg. Amihez persze jogod van, de ilyet beírni egy lejátszó tesztjébe egyenlő a trollkodással. Az, hogy neked nincs szükséged erre a dologra, az nem egyenértékű azzal, hogy a dolog egy ipari hulladék. Van a világon elég sok olyan dolog, amire nekem nincs szükségem (például egy gitár, hiszen nem tudok gitározni), attól nem szarozok le mindent.

    És továbbra is tartom, hogy egy átlagos embernek sem az anyagi ráforítást, sem az extra macerát, nyűgöt nem éri meg egy HTPC.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • dni

    őstag

    válasz kovy79 #31 üzenetére

    Csak arra akartam utalni, hogy egy htpc-vel azért kell szöszölni, ha az ember szeretne 3D BD lejátszást, hd hangot, riccenés mentés képet, táviránytóról való működést, fan-artot stb, ráadásul 3D BD lejátszáshoz (menüvel) már fizetős szoftverkell és csak win alatt megy, stb. Egy új funció kedvéért frissítesz, majd megint lehet állítgatni...

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz dni #33 üzenetére

    szoftverkell és csak win alatt megy

    Ami úgy saccolásom szerint olyan 30-50.000 Ft-al dobja meg a kiadást.

    De ilyeneket rendszerint nem szokás beleszámolni a "40K-ból összedobok egy fa@sza rendszert hifi cuccba a haveroknak" szösszenetekbe.

    [ Szerkesztve ]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • dni

    őstag

    válasz TazLeacher #34 üzenetére

    [link]

    Mondjuk ha nem kell 3d bd, akkor elég egy openelec xbmc, ami kb 80mb-ot foglal, pendriveról bootolható és csókolom.

    [ Szerkesztve ]

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz dni #35 üzenetére

    Igen, csak próbáld meg ezeket eladni az 50+ éves szüleimnek, meg a feleségemnek, meg stb...stb...

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • dni

    őstag

    válasz TazLeacher #36 üzenetére

    Egyértelmű, hogy nem fog menni, nem is azért írtam.

    Én egyáltalán nem vagyok elfogult htpc párti. Azért használom, mert az általam támasztott elvárásoknak más nem felel meg.

    Függöny.

    [ Szerkesztve ]

  • kovy79

    őstag

    válasz TazLeacher #32 üzenetére

    "Egyrészről egyéni vélemény, másrészről, mert Te csinálod, magadnak, haveroknak, de az nem azt jelenti, hogy nekem is "jut" ilyen, meg e szomszéd Pistikének is. Tehát erről beszélni általánosítva eléggé "kilóg a lóláb" eset."

    Miért, szerinted én az egész világ véleményét osztottam meg veletek, vagy a sajátomat?
    Ha az utóbbi, akkor az egész gondolatmeneted az 50 éves példával együtt felesleges, mivel saját véleményt formáltam. Nem állítottam, hogy öregk otthonába is tökéletes egy kicsi hozzáértéssel megalkotott szerkezet.

    "Ne keverjük a szezont a fazonnal."
    Keverjük nyugodtan, mivel először TE állítottad, hogy BD lejátszó + médialejátszó áráért nem lehet kihozni htpc-t, majd már csak a BD lejátszó árát hoztad fel. Én csak erre utaltam vissza, hogy akkor most melyik is?

    Igen, a termékcsoport jogosultságát kérdőjelezem meg, mivel -mint lentebb is írták, valamint a cikkben is szerepel- nem képes 99%-ban ellátni a feladatát. Kb 6 éves Jamo divx-es dvd lejátszóm képes 99%-ban dvd-t lejátszani mindenféle mókolás és frissítés nélkül, ezeknél az erőltetett lejátszóknál ez nem igazán áll fenn.
    Az, hogy egy 30-40 ezres lejátszó "néha" nem játszik le tizenxezres filmet, nálam hulladék kategória és inkább olvasok helyette, mint a fogamat szívjam és vágjam ki az ablakon.
    A szerző is leírja, hogy nem játszik le mindent, más is írt le hasonló tapasztalatot, én ezt szóvá teszem és le merem írni, hogy hulladék, akkor az trollkodás? Oké.
    Éljen az értelmetlen szabvány és a kompatibilitás szem előtt tartása...

    A gitár rossz példa, mivel ahhoz affinitás is szükségeltetik a zene irányába, itt viszont pc-vel kapcsolatba hozható témáról van szó, ami -engedtessék meg- érdekel engem is.

    Jobb példa lenne ha pl a kertész topikba mennék trollkodni, hogy milyen hülyeség a virágültetés!

    Igen, átlagos embernek -mint említettem is- kellene kicsi szakértelem is, de itt egy szakmai fórumon csevegünk és hintjük az igét.

    Én pedig trollkodok...

    (#34) jer1cho, te tudsz jóhiszeműen is gondolni másra, más munkájára és kreatívabban gondolkodni, vagy csak mindenben a rosszat látod és megkeseredve, cinikusan célozgatsz? :U

    (#36) jer1cho, a feleségem szőke is és orvos is, de imádja a htpc-inket...
    Sőt, apósom 50+ és ő is így van vele...

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • kovy79

    őstag

    válasz dni #33 üzenetére

    Persze, én ezt soha nem vontam kétségbe, bár 3D BD-vel nincs tapasztalatom.

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz kovy79 #38 üzenetére

    Miért, szerinted én az egész világ véleményét osztottam meg veletek, vagy a sajátomat?

    Ha valaki csak úgy tud valamiről véleményt alkotni, hogy kizárólag a saját igényeit veszi figyelemben az - már bocsánat, de - korlátolt.

    Nem állítottam, hogy öregk otthonába is tökéletes egy kicsi hozzáértéssel megalkotott szerkezet.

    Nem, nem állítottad, azt állítottad, hogy ezek ipari hulladékok semmire sem jók. Tehát azt nem állítod, hogy az általad javasolt alternatíva jó mindenkinek, de lesz@rozni valamit az megy. Értem. Így még jobb a gondolatmeneted.

    Idéznéd azt a mondatomat, amiben ezt írtam?:
    TE állítottad, hogy BD lejátszó + médialejátszó áráért nem lehet kihozni htpc-t

    Mert könnyű úgy vitázni valakivel, hogy elferdítem a mondatát abba az irányba, amelyikbe nekem tetszik.

    De, ha ezt írtam volna, amit nem tettem, akkor leírnád nekem akkor, hogy egy Dune 301 és egy Samsu BD5300 együttes 70.000 Ft-os árából mit tudsz kihozni. Komolyan kíváncsi vagyok, mindenféle kötekedés, miegymás nélkül. A merevlemezt ne számold, az igény kérdése, és a szoftveres környezetet is írd le légyszíves. Így legalább nem "talán"-okról, hanem konkrét dolgokról beszélünk.

    A gitár rossz példa, mivel[...]hogy milyen hülyeség a virágültetés!

    Ez most komoly, hogy ilyenbe belekötsz? Akkor rendben, rossz példa. Ide is illik az első mondatom.

    Igen, átlagos embernek -mint említettem is- kellene kicsi szakértelem is, de itt egy szakmai fórumon csevegünk és hintjük az igét.

    Nem szakmai szemmel sz@roztad le, illetve kérdőjelezted meg magát a létjogosultságát, hanem nagy általánosan, mindenestül. Egy szóval nem írtad, hogy annak aki, vagy, hogy bizonyos embereknek, hanem nemes egyszerűséggel le ipari hulladékoztad.

    te tudsz jóhiszeműen is gondolni másra, más munkájára és kreatívabban gondolkodni, vagy csak mindenben a rosszat látod és megkeseredve, cinikusan célozgatsz?

    Kíváncsi vagyok melyik rész utal a "megkeserdve" dologra. Mellesleg Te beszélsz más munkájának becsüléséről, amikor mindenféle próba nélkül valamit (milyen valamit? minden BD lejátszót) egyszerűen ipari hulladéknak titulálsz, amikor milliók használnak ilyet? Nem érzed a visszásságot a dologban?

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • Mercutio_

    félisten

    válasz TazLeacher #34 üzenetére

    3D-hez 3D forrás, és 3D képes TV is kell, akinek arra futja, annak arra is telik, hogy egy kompromisszum mentes HTPC-t összerakasson:K

    3D nélkül pedig már jóval olcsóbb a cucc, veszel egy ilyen MSI deszkát, beleteszed ebbe vagy ebbe a házba (monitor tartó leszerelhető) mindkettőben hangtalan paneltáp van :K Megy bele egy slim BD író 2x2GB vagy 2x4GB ram, ha low budget verziót akarsz, akkor egy 1-2GB-s pendrivera rárakod* az XBMC Live-ot ami a legújabb XBMC 11.0-ban az XBMC buntu nevet kapta és biosban beállítva erről bootol a rendszer, automatikusan elindul a frontend és ugyanolyan kényelmes grafikus kezelőfelületet kapsz mint a BD vagy a médialejátszók felülete, sőt...
    Aztán pendrive helyett mehet 2,5"-os notivinyó (320GB) vagy SSD (32/64/120GB :DDD ) is bele és akkor már letöltés is mehet a háttérben normális klienssel, és azt se felejtsük el, hogy ez a rendszer már BD-re ír is, míg a lejátszók jobbára csak olvasnak, a médiaplayerek pedig általában BD olvasó/író mentesek.

    * Megrögzött windows-os vagyok, de az iso-t kiírni pendrive-ra és bootolhatóvá tenni ezzel a programmal 2 kattintás volt, ez még nekem is ment :D

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #41 üzenetére

    3D-hez 3D forrás, és 3D képes TV is kell, akinek arra futja, annak arra is telik, hogy egy kompromisszum mentes HTPC-t összerakasson

    Szó sem volt arról, hogy mire van keret, vagy mire nincs. Arról volt szó, hogy a tesztben említett lejátszónak nincs értelme. Ezzel nem értek egyet. Ennyi.
    A másik meg az, hogy amit írsz, az sem igaz. Miért? Mert már egy ideje nézegetem a nagyobb TV-ket, és ha jó TV-t akarok, ha tetszik, ha nem, akkor is rámeröltetik a 3D-t. Ma már ez nem választás kérdése.

    A konfighoz:

    Na, erről van szó, van kokrét példa. Ha jól számoltam, ez kb. 70K-ban áll meg (vinyó nélkül). És semmi olyat nem nyújt, amitől jobban érezném magam (ráadásul még ronda is, de ez persze szubjektív). A távirányító és a vezérlés kimaradt, ha jól sejtem.
    A BD írás, mint olyan teljesen fölösleges a mai világban. Vagy BDISO/mkv-ból lejátszod vinyóról, vagy megveszed eredetiben. Semmi szükség az íróra. Elfogadom, hogy lehet ilyet is (ennek nem állítottam az ellenkezőjét), de az a gép, amit mondjuk Te most itt összeraktál, hogy nem alternatíva egy átlagos embernek, az 100%. Semmi pluszt nem kapok, ellenben kapok egy komplett számítógépet, annak minden nyűgjével, fogyasztásával.

    Otthon lehuppanok a kanapé elé, megfogom a kis Harmony távirányítómat (na, ez egy isteni találmány, nem tudom pl.: hogy PC irányítására alkalmas-e, de szerintem igen), 1 gombot megnyomok, és már választom a filmet. Ennyi. Amikor befejeztem, 1 gombbal leállítok mindent, és jóéccakát. Én így szeretem. És az emberek többsége így szereti. Én mondjuk BD filmeket PS3-on nézek, ott még az életben nem volt olyan, hogy ne olvasott volna be valamit. Lehet ez a PS3 "kiváltsága", nem tudom, nekem ilyen problémám még nem volt.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • #09634560

    törölt tag

    válasz TazLeacher #42 üzenetére

    +1
    Az a véleményem: ha vesz valaki egy BD játszót az vinni fogja a BD-ket, és egy médiajátszó is aránylag mindenevő, egyik sem fog akadozni vagy bármi, és különfée beállitások nélkül lehet akár alapból 3D-képes vagy HD hangot alapból ki fogja bocsájtani nem kell vele cirkuszolni, progikat töltögetni rá, és alapból jobb képet adnak, nem kell hozzá i3 vagy bármi erős proci vagy bármi más hardvert válogatni hozzá. Tehát van létjogosultsága és az egyáltalán nem csak kényelmi szempont.
    Vagy menyiből lehet kihozni mondjuk olyan minőséget amit pl a panasonic ad 60 ezerért, mellé egy popi 50-ért vagy az Oppo ad egy az egybe mindent 230-ért, és ezért már mindkettőből referenciaminőséget kapsz?

    [ Szerkesztve ]

  • kovy79

    őstag

    válasz TazLeacher #40 üzenetére

    Korlátoltnak nem nevezném magam, de ugye megengeded, hogy esetleg leírjam a saját, plusz a családom véleményét?? Vagy veled csak úgy lehet disputázni, ha pl egész Európa álláspontját képviselem? Ahogy olvasom, saját véleményed neked is van, többek között, hogy hazudok bizonyos árakról...

    Igen, ipari hulladékok, de újra hangsúlyozom és idézem magam: "Igen, átlagos embernek -mint említettem is- kellene kicsi szakértelem is..." Ebből én azt vonnám le, hogy mivel nem rendelkezik mindenki szakértelemmel, tehát azoknak nem jó alternatíva.

    Valóban, nem írtad le konkrétan, de #24-ben te dobálózol az árakkal. Hol ez, hol az jobb / olcsóbb egy htpc-nél.

    Persze, leírom: [2 éve dobtam össze]
    Lap: 11K
    Proci (BE-2300): 7K
    Memória (2GB): 4K
    VGA (HD 5570 GDDR3): 15K
    Vinyó (250GB): 10K
    Ház: 0,5K
    Táp (250W FSP): 0,5K
    DVD: 5K
    Win7: 70€, ~21K
    74.000.- Forint + persze a munkám, de azt soha nem számolom.
    F1 2010 is fontos volt a gazdájának. Ha nem lett volna, a VGA kihagyható, helyette egy normálisabb lap +5-6K. Tehát 65K az egész, ~60-70W fogyasztással.
    Felvetődött a Linux xbmc és akkor belefért volna egy Harmony 555 is, így az ár 55K lett volna (vinyó nélkül). Egy BD olvasóval is 65K. A magas fogyasztást pl a te és az átlag szokásai alapján felesleges felhozni, mivel így minimális a többletköltség egy 20-30W-ot fogyasztó médiaplayerrel szemben: "Otthon lehuppanok a kanapé elé, megfogom a kis Harmony távirányítómat ... 1 gombot megnyomok, és már választom a filmet. Ennyi. Amikor befejeztem, 1 gombbal leállítok mindent, és jóéccakát."
    Persze csináltam már olyat is, amiben csak használt hardverek voltak és kijött 35-40K-ból.

    Nem értem a lelkivilágodat, ha a virágos példát te kötözködésnek vetted. Érzed a különbséget a disputa és a kötözködés között?

    Igen "leiparihulladékoztam", persze leírtam, hogy véleményem szerint miért!! Te mindent imádsz ezen a bolygón?? Ha valamit mégsem, akkor arról nem alkotsz soha véleményt??

    Igen, megkeseredett, mivel cinizmussal válaszolsz és hozol fel olyan témát, amihez lövésed sincs (itt a saját hardvereimre / htpc-imre és áraira gondolok) és kétségbe vonod más állítását. Foggal-körömmel véded az igazadat és nem fogadod el, hogy valaki, valamit nem szeret, sőt mi több, utál! Bár elismerem, lehet nem jó szó a megkeseredett, de az ilyen negatív hozzáállásról már nem tudok mit mondani. Igen -mielőtt visszavágnál vele-, az én hozzáállásom is negatív a cikk tárgyához.

    Nem érzem a visszásságot a dologban. Ha milliók használnak pl. FB-ot, akkor azt nekem is kell és troll vagyok, amiért nem tetszik az adott oldal? Nem a felhasználókról alkotok így véleményt, hanem a FB-ról.

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • Mercutio_

    félisten

    válasz TazLeacher #42 üzenetére

    Szerintem félreértettél valamit, én a van/nincs értelme a lejátszónak vitábanem akarok beszállni :N szimplán csak reagáltam egy konkrét hsz-re és leírtam, hogy van olyan megoldás ahol nem kell kifizetni a windows-t.

    Továbbá mivel téma volt leírtam egy konkrét konfigurációt, hogy legyen miből kiindulni:R
    (Ha a legolcsóbb verziót számolom vinyó nélkül akkor 20,8+10+7.8+21=59,6k
    Vezérlés alatt nem tudom mit értesz, távirányító nem kell, XBMC távirányítható androiddal a belső hálózaton keresztül wi-fin ;) de vannak olcsó 2-3k-s MS MCE-kompatibilis távirányítók, meg persze akinek van egy harmony-ja az csak egy filléres vevőt kell, hogy berakjon és azzal vezérelheti a HTPC-jét is)

    Mivel a családban sok a nő én is asztali BD-lejátszón töröm egyébként a fejem, de a korábbi hsz-emben leírt problémák vagy épp egy DivX/Xvid vagy épp a szabványBD-anyag nem problémamentes lejátszása nálam kizáró ok.

    Ami a HTPC mellett szól az az, hogy moduláris, bővíthető/upgrade-elhető mind HW mind SW szinten, valamint aki egyébként is HW-val foglalkozik és van otthon elfekvő/felesleges HW-ja annak olcsóbb összedobni, és a HW használtpiac is bővebb mint a megfelelő képességekkel rendelkező asztali lejátszóké.

    Egyébként ha költséghatékony akar valaki lenni és az általad leírt BD-release letöltő emberke akkor vesz egy 10k-s Egreat EG-R6C-t "oszt jónapot".

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz kovy79 #44 üzenetére

    Korlátoltnak nem nevezném magam, de ugye megengeded, hogy esetleg leírjam a saját, plusz a családom véleményét?? Vagy veled csak úgy lehet disputázni, ha pl egész Európa álláspontját képviselem?

    MI ez kérem, ha nem cinizmus... :U Vagy, ha nem, és komoly kérdésnek szántad, akkor szívesen válaszolok rá.

    Nem értem a lelkivilágodat, ha a virágos példát te kötözködésnek vetted. Érzed a különbséget a disputa és a kötözködés között?

    A Te esetedben, miután az utolsó #34-es hsz-emre való reakcióddal személyes útra terelted a dolgot, nem, nem érzem.

    Nem érzem a visszásságot a dologban. Ha milliók használnak pl. FB-ot, akkor azt nekem is kell és troll vagyok, amiért nem tetszik az adott oldal? Nem a felhasználókról alkotok így véleményt, hanem a FB-ról.

    Megint csak ott tartunk, hogy azért, mert valamire NEKED nincs szükséged, az már egyenesen sz@r. Igen, kb. továbbra is ennyit tudok leszűrni az egészből. Ha Te továbbra sem érted a között a különbséget, hogy valamiről véleményt alkotok attól függetlenül, hogy én használom-e, avagy sem, és a között, hogy valamit lesz@rozok, éppen csak azért, amiért én nem használom, akkor részemről befejeztem.

    Foggal-körömmel véded az igazadat és nem fogadod el, hogy valaki, valamit nem szeret, sőt mi több, utál!

    Az a gond, hogy továbbra sem veszed észre, hogy nekem nincs igazam...én nem valami mellett, vagy ellen érvelek, nem nekem van bajom a HTPC-vel. Én - le is írtam - elfogadom a létjogosultságát a BD lejátszónak, a Médialejátsznak, a HTPC-nek, és annnak is, ha valaki laptopról néz filmet, és az van a TV-hez kötve.
    Sajnos Te vagy az, aki mindenáron tűzzel-vassal akarod azon állításod bizonyítani, hogy az egyetlen értelmes és járható út a HTPC. Mindössze az ellen merészeltem felszólalni, hogy NEM NEM AZ EGYETLEN értelmes út, és nem kéne lesz@rozni mindent, ami számod feleslegesnek tűnik.

    Részemről befejeztem. Te vagy az okos, te csinálod jól. A HTPC az isten mindenek felett, csak erre még nem jött rá mindenki. De majd jössz Te körbejárod a netet, beírod minden hasonló tesztbe, hogy ezek ipari hulladékok, és megváltozik a világ. Leborulok nagyságod előtt, és áldozok neked, ó, házimozi nagy istene! :R

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #45 üzenetére

    Igen, ez esetben félreértettem a dolgot, amit leírtál, megértettem.

    Vezérlés alatt azt értettem, igen. Még OFF-abb: Az androidos távirányításról személy szerint meg van a véleményem, szerintem kényszermegoldásnak, mókának jó, de az érintős távirányító nem jó. Nem tudsz vele "vakon" távirányítani. Gondolom az otthoni távirányítódat már Te is úgy kezeled, hogy a TV-t nézve vakon váltasz csatornát, hangot adsz rá, kapcsolod ki/be. Ez sajna érintősön nem fog működni.

    Ami a HTPC mellett szól az az, hogy moduláris, bővíthető/upgrade-elhető mind HW mind SW szinten,

    Ami valójában 1-2-3 éve még számított, ma már kevésbé. Nincs nagyon indok a hardver fejleszésére, bővítésére. Nem extrém példát véve, vesz valaki 40K-ért valami közepes médialejátszót, majd 2 évente +15-20K ráfordítással (régit eladva) folyamatosan szinten tud maradni, mindig minden garis lesz. Ha a HTPC-ben besz@rik a lap, már többe kerül. Mert ugye ott egy bővítés/fejlesztés esetén nem mindent cserélsz.

    Egyébként ha költséghatékony akar valaki lenni és az általad leírt BD-release letöltő emberke akkor vesz egy 10k-s Egreat EG-R6C-t "oszt jónapot".

    Potntosan. A választási lehetőségek ennél nagyobb ráfordítás esetén jelennek meg, ahol már lehet dönteni. Ott meg mindenki a maga preferenciája, kényelme, szimpátiája (és nem utolsó sorban pénztárcája) alapján dönthet, hogy a szimpatikus verzió neki. Legyen az, akármi. De ettől függetlenül minden verzió életképes verzió.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • MC Pite

    veterán

    Munkatársaknak mindig HTPC-t ajánlok, és utolsó érvként feldobom hogy az játékkonzolnak is jó.

    Hogy akkor miért lett pont nekem BD lejátszóm?
    Ha valamit meg kell nézni neten, zsebben az okostelefon. Játszani PC, jó egérrel, kormánnyal. Dolgozni tv előtt nem lehet.
    A routeremen samba, dlna és egyéb szerverek futnak, a letöltött anyagot innen játszom eleve le, nem kapcsolom be a 4 magos külső tápos videókártyás pécét hogy átlőjem a jelet - de egy fele ennyit fogyasztó gépet sem tenném szívesen. Miért? Megnézünk egy max két epizódot egy sorozatból/vagy egy filmet és kikapcs.
    Pár másodperc és megy a film, mozgó alkatrész nincs.

    HTPC alsó hangon ötven (hogy ne egyen sokat túl öreg cuccot nem lehet alá rakni), távirányítóval és gagy... khm.. egyszerű házzal. Kell egy táv (ez sem olcsó) hozzá - ezt sajna nem könnyű beszerezni - és akkor olyan os/felület kell, ami elég gyorsan betölt. De ha médiatartalmak (videó) lejátszására használom csak, max még némi youtube, akkor mi a fenének egy htpc erre?
    Ez 26 volt wifivel, 3/4 év garival még. Háromszorosa lett volna egy htpc, ami abban amire használnám, lassabb és hangosabb - még ha számítógépnek nagyon halk is.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • kovy79

    őstag

    válasz TazLeacher #46 üzenetére

    A #34-re választ nem személyeskedésnek szántam, sajnálom, ha annak tűnt.
    Egy dologra válaszolnék, mivel baromira nem értjük meg egymást:

    "Sajnos Te vagy az, aki mindenáron tűzzel-vassal akarod azon állításod bizonyítani, hogy az egyetlen értelmes és járható út a HTPC."

    Igen, én ezt magyarázom pár hsz óta, hogy nekem és még pár embernek a környezetemben nem alternatíva az olyan eszközök sokasága, ami nem látja el ~99%-osan a feladatát és mint ilyen, hulladéknak tartom.
    Viszont nem akarok senkit "áttéríteni" htpc oldalra -ahogy te sem engem BD oldalra-, de te állítod a magadét, védve a BD számodra nyújtott pozitívumait, én pedig fordítva teszem a htpc javára.
    Egyébként az utolsó mondataid nem kellettek volna, gondolom érzed, hogy elég gáz...

    #47:
    "majd 2 évente +15-20K ráfordítással (régit eladva) folyamatosan szinten tud maradni, mindig minden garis lesz. Ha a HTPC-ben besz@rik a lap, már többe kerül."

    2 év garis lap esetében ez azért nem igaz.

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • Mercutio_

    félisten

    válasz TazLeacher #47 üzenetére

    FélOFF:
    Úgy látom az általam megfizethetőnek tartott samu lejátszók a béna külső feliratkezelés miatt nálam kiestek, néztem az LG-t de ott is csak egyetlen, a film címével megegyező külső feliratot tud kezelni még a BD670 is, tehát kérdésem: Létezik-e ~40ezerig bezárólag olyan asztali lejátszó ami tudja az alábbiakat:
    - több külső felirat kezelése
    - XviD/DivX problémamentes lejátszás, felkonvertálás
    - .m2ts és mkv file-ok problémamentes lejátszása
    - playlistek kezelése
    - lossless hangfile-ok kezelése
    + netelérés (gyakran látogatott oldalak flickr, picasa, youtube, stb.)
    + wi-fi

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák