Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz sb #27 üzenetére

    bármely vágóprogram, pl davinchi resolve, bármely raw feldolgozó, vagy akár egy frameszekvencia összefűzés.
    nem, még nem vettem ilyen Sabrent-et , szóval ezzek kapcsolatban nincs saját tapasztalatom, de érezhetően kevés a SATA3-as SSD-m (ez az 500/500-as) a davinchiben 4k-s 400mbps videók vágásánál.
    Képzeld el, hogy adott egy videó, amiben van 3 400mbps-es layer (tehát 400/8=50 mbyte per sec).
    adott egy feladat, ahol a végleges videót kell megjeleníteni a képernyőn.
    próbálom leegyszerűsítve:
    Fogja, betölti a 30*50mbyte=150 megát, aztán ezeket dekódolja, utána összerakja, megjeleníti. Ezt szeretnéd mondjuk realtime látni a vágóprogramban.
    ha 150mbyte/seccel tudsz olvasni, akkor ugyan betöltöd a 3 videót, de nem tudott a rendszer semmit se csinálni vele, hisz a betöltéssel foglalatoskodott.
    Ha 500mb/seccel tudsz olvasni(persze ez ideális eset, inkább 300), a 3 filet, akkor marad a rendszernek 0.7 másodperce másra(kódolás, effektezés, etc). Ha méggyorsabban, akkor mégtöbb ideje marad. Ha gyors az SSD, kevesebb idő telik olvasással, több marad a procinak és a GPU-nak a munkára, tehát ilyen feladatoknák nagyban gyorsítja a gépedet. Lehet ez bármi más, akár C compile, ahol a 4k-s random access számít, vagy raw fileok batch konvertálása. Tehát ha gagyibb a géped, akkor legalább egy gyors SSD-d legyen, hogy a lassú procinak legyen ideje a munkára :DDD
    Remélem értelmes amit írtam, ha nem, akkor majd úgyisz szétkapnak :D

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák