Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    Nem értitek a kérdésem, pedig magyarul tettem fel. :D
    Lehet, hogy ez - jogosan - ph betegség...

    Tehát:
    1. Nem az árán rugózok. Hol írtam én árat vagy, hogy mennyivel drágább???
    2. Azon sem, hogy megéri-e megvenni. Szintén nem írtam sehol, magát a kérdést sem, nemhogy állásfoglalást akármelyik irányba.

    Amit írtam:
    Hogy mire használható ki és hogyan? Ez egy tisztán szakmai kérdés.
    - X-Y program neve érdekel amiben kijön a különbség.
    - Vagy a tevékenység neve program nélkül és annak körülményei. Pl.: videóvágás... de csak uncompressed videóval... vagy 50GB-nál nagyobbakkal... és 64GB ram alatt.

    Ilyesmiket várok. És ismétlem, nem kötekedésképpen hanem mert érdekel. Példák, saját tapasztalatok! Érdekel!

    Ennyi, nincs mögötte ph-s "nekemsatamvan" önigazolás. Nincs mögötte magyaros más zsebében turkálás, dögöljön meg a szomszéd tehene is, stb...

    Egyszerűen szeretném látni mivel lehet előnyös használni. Ill. - és ez az egyetlen megállapításom csak - szerintem ma nem látjuk igazi előnyét és ami a lényeg: ezt támogatás oldalról érzem.

    Megnézek egy SSD review-t és SEMMI különbség. Load time ugyanaz, párhuzamos műveletek: ugyanaz. Ha sokkiszolgálós szervert üzemeltetsz otthon akkor van különbség.
    És erre keresem a megoldást - szakmai alapon.
    Ha már említve voltak a sokmagos procik az elején. Azzal pl. tisztában lehet az ember.

    Én 8/16-ot használok, szükségem kb. 4/8-ra lenne. De látok példákat, hogy mely programok gyorsulnak lazán 16-32 maggal is. Látom, hogy erre van megoldás jelenleg is sw oldalról.

    For info:
    - Nekem is PM981-em ill. MP510-em van a nagy gépben. Mert ugyanúgy látom: miért vennék lassabbat hasonló áron*?
    - Notiban is az van. Pedig ott sokszor kimértem amivel 99% nincs tisztában itt a fórumon: Notiban 10-ből 9-szer visszafogottabb energiasémákkal, órajelezéssel, speedshifttel, akksiról üzemelve az SSD-k, Win default energiamenedzsmentjével általában önmagában is belassul egy NVMe drive. Tehát még a szintetikus eredményekben is kevesebbet kapsz sokszor, nemhogy real world cuccokban!
    - És - dobpergés - a 200GE-s 2/4-es lóf*sz NAS+HTPC-mben is NVMe drive van. :D :D Eggyel több SATA port maradt a HDD-knek. :D (És azé' ott is PCIe adapterrel, mert a 200GE csak x2-őt tud a SATA porton. :D)
    - Bónusz: és igen, látom, hogy a 4.0-s SSD-k is alig drágábbak. Nincs hozzá lapom, de nyilván egyszer lesz... így biztos azt fogom választani a következő upgrade-nél.
    Remélem ez elég infó volt, hogy leszakadjunk az ár/irigység témakörről.

    *: Oké, bizonyos helyzetben előjöhet más érv. Pl. a 981-nél notiban azért elgondolkodtam, hogy egy lassabb jobb lenne mert ott a melegedés is fontosabb tényező mint desktopon.
    Aztán gond nem volt vele, plusz vannak már hűvösebb NVMe SSD-k is azóta.

    ON: Ha már itt tartunk ez nem csak sebesség miatt szimpibb, mint a 980. Ha valóban ennyivel jobb lesz a fogyasztása az nem lenne rossz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák