Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gtamate2

    veterán

    válasz #72042496 #9 üzenetére

    Nemhiába... Már a pro-k között is vannak bőven, akik lecserélték a Zowie-jukat G403 wireless-re, ha pedig valakinek kell a legjobb egér, akkor ők azok..

    A cikkben szerintem túl van tolva a vezetékes=jó, vezetéknélküli=szar.

    "Kifejezetten játékra és/vagy precíziós munkára kizárólag vezetékes egeret érdemes venni"
    Baromság. Elhiszem, hogy f4te a múltban ragadt, és soha nem venne vezetékes egeret, de ettől függetlenül nem szar a vezetéknélküli sem. (mondom ezt úgy, hogy nekem is vezetékes egereim vannak)
    Ezt a részt nem is boncolgatom tovább, mert tele van negatív előítélettel és feltételezéssel, ami egyszerűen nem szakmai és nem valós.

    "Képszerkesztéshez, DTP-hez már alapkövetelmény a komoly érzékelő és a kábel megléte"
    A komolyabb érzékelő oké, ettől függetlenül simán el lehet rontani az implementálást (Pl. Final Mouse)

    " Régen volt már az, hogy a Logitech MX300-ak, MX500-ak, az első generációs Razer Diamondbackek és DeathAdderek, vagy éppen a Mircosoft Wheel- és Intellimouse variánsai már-már elpusztíthatatlanul teljesítettek szolgálatot."

    Oh ezek is el tudtak ám romlani, pontosan ugyan úgy, mint a maiak. A régi mikrokapcsolók is ugyan úgy döglöttek, főleg a DA-ban, de emlékszem én hibás 1.1-ekre is, csak nem érdekelt senkit, mert 3-4k-ért vett egy másikat és haladt tovább.

    "Ezt sajnos el kell fogadni – vagy régebbi típust (amik amúgy semmivel sem rosszabbak) kell vásárolni, akár használtan is, és egy esetleges gyors renováció után sokáig – és még annál is tovább – használni."

    Az újabb szenzorok, firmware-ek bőven lekörözik a régi cuccokat. Van a mai napig működő DA Black Editionöm, a szenzora nem rossz, de azért nem egy 3360, a LOD pedig valami szörnyű egy újabb értelmes egér után, ellenben az Elite-ben fixálták a magas LOD-ot, a szenzor is egész korrekt fejlődésen ment keresztül (leginkább szoftveresen). Az MX-eket pedig nagyobb rántás esetén azért simán ki lehet maxolni, a lényeg, hogy azért igenis van különbség egy mai top és egy régebbi top egér között.

    Az írás egyébként tetszik, csak az zavar, hogy a múltban ragadt és pár rigolyát nem tudott leküzdeni a szerző.

    *Sn0w

Új hozzászólás Aktív témák