Hirdetés

2019. február 20., szerda

(#1) schawo

schawo
(Jómunkásember)

Na, akkor a maradékot is elviszik a home CAD-esek.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#2) b.

b.
(PH! nagyúr)

Az ok de így az MI50 nek mi értelme?nem saját magának állít így konkurenciát AMD? ráadásul ahova jó a Titan V( CUDA) ott nem biztos hogy ez a kártya megoldás.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#3) lezso6 válasza b. (#2) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Az MI50 az teljesen profi. A Radeon VII csak félprofi, ezért bizonyos szolgáltatások hiányoznak. Pl az FP64 teljesítmény is korlátozva van.

[ Szerkesztve ]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#4) b. válasza lezso6 (#3) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

ja igen valóban,ezt el is felejtettem .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#5) vicze1 válasza b. (#2) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

A MI50 szerverbe való nincs videó kimenete, és nincs Window support egyáltalán.
Az R7 az MI50 videó kimenetes változata lényegében, nem sokkal több.

Akinek CUDA kell miért hsználna egyáltalán AMD-t? Akinek OpenCL-kel miért használna nVidiát?

[ Szerkesztve ]

(#6) b. válasza vicze1 (#5) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

így van ezt a cikkre írtam a V 100 viszonyításhoz.
Egyébként problémát jelent a videókimenet szerverben?

[ Szerkesztve ]

(#7) awexco válasza schawo (#1) üzenetére

awexco
(senior tag)

Sejthető volt , hogy felépítése miatt nekik telitalálat lesz ez a kártya . ;]

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#8) Beerheart válasza lezso6 (#3) üzenetére

Beerheart
(újonc)

Az FP64 teljesítmény fizikailag van ellehetetlenítve, esélytelen, hogy az új illesztőprogram bekapcsolja?

Illetve kicsit off-ként: Van valami infó arról, hogy esetleg a következő AMD vagy nvidia generáció tud-e majd értelmes FP64-et?
Egy szinte nem létezően kis csoporthoz tartozom, akinek a hobbijában jól jönne, de nem tud 1 milla feletti árakat kifizetni ilyen kártyáért. És ha jól tudom évek óta nem volt consumer szinten ilyen kártya, talán az R9 280X volt az utolsó.

Ha Ön gyengén látó vagy vak, kapcsolja be a VoiceOver vagy a Nagyítás szolgáltatást az üdvözlőképernyőn. --- Apple

(#9) AxBattler válasza schawo (#1) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Miért, egyébként elkapkodnák a gémerek? ;]

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#10) b. válasza Beerheart (#8) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

-

[ Szerkesztve ]

(#11) Pinky Demon válasza Beerheart (#8) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

[link]
nem annyira veszes ez, nem a teljes 1/2, hanem 1/4, de ha ez tenyleg fontos, a 3.5 TFLOPS nem rossz 700-ert.

(#12) Z10N

Z10N
(PH! addikt)

DUPE

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#13) Z10N

Z10N
(PH! addikt)

Varhato volt. 16GB-tal a content creatoroknak fog ezzel egyutt kedvezni. Ennyiert pedig kivalo vetel szamukra.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#14) Beerheart válasza Pinky Demon (#11) üzenetére

Beerheart
(újonc)

Oh, nagyon szépen köszönöm, ez a friss infó nem volt meg. Így már csak az a kérdés, hogy hozzá tudok-e jutni. :)

Ha Ön gyengén látó vagy vak, kapcsolja be a VoiceOver vagy a Nagyítás szolgáltatást az üdvözlőképernyőn. --- Apple

(#15) Vikthor

Vikthor
(PH! nagyúr)

egy profi gamer VGA-t nem lehetne kérni inkább az AMDtől? Legalább egy 1080 Ti szintet pls, köszi!

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#16) JColee válasza Pinky Demon (#11) üzenetére

JColee
(őstag)

Szerintem se vészes ez a lassítás. Nekem egy 6970-em van jelenleg, vicc, hogy a csoda új nvidiák is kb annyit tudnak fp64-ben mint a saját lassan 10 éves kártyám... Persze kivéve a titan v-t, de az valami 3000 pénz.

Én már a következő rendszert is utálom.

(#17) hardzsi2 válasza Vikthor (#15) üzenetére

hardzsi2
(fanatikus tag)

A Radeon VII az 1080 Ti és a sima 2080-as szintjén van (játékonként változik, melyik tud épp többet pár fps-el), sajnos árban is...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#18) Abu85 válasza Beerheart (#8) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Az AMD Security Processzorban van szabályozva. A firmware módosításával engedélyezhető az egész, de erre csak az AMD képes.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#19) vicze1

vicze1
(PH! nagyúr)

Nem hackelték eléggé ezt az MI50-et... Elég durva mennyire kapkodás ez a kártya.

(#20) Vikthor válasza vicze1 (#19) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

pláne ennyiért... ezt a szintet megkapom 160-180e körül.

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#21) nexplo válasza Vikthor (#20) üzenetére

nexplo
(tag)

Én is minden totyikban ezt olvasom. Kijött a kari hogy el lehessen mondani hogy létezik. Az már más kérdés hogy milyen lett.... mondanám hogy olcsó húsnak híg... de ez nem is olcsó :Y

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) nexplo válasza Cobra652 (#22) üzenetére

nexplo
(tag)

A tesztek alapján én is ezt látom. Amennyiben majd az NV "belassul" az AMD meg "gyorsul" driver szinten, akkor talán nem lesz ekkora a szakadék..... :K

(#25) nexplo válasza Cobra652 (#24) üzenetére

nexplo
(tag)

A tesztek alapján pedig volt a játékokban FPS mozgás. Nem mondom hogy hatalmas de volt. De ez majd kiderül később. És igen jogos ez csak egy oc aminek ki van nyomva a szeme is a túlhajtástól...

[ Szerkesztve ]

(#26) b. válasza nexplo (#25) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Turing már egy modern architektúra, az új API-k alatt gyorsulni fog. Múlt heti driverrel 5 %körüli növekedés jött. Persze radeon 7 is optimalizalhato.

(#27) nexplo válasza b. (#26) üzenetére

nexplo
(tag)

Igen láttam. Ezt érzem kb: ""A probléma az, hogy amikor autót veszel és megkérdezed, hogy hány lóerő, majd azt válaszolják hogy 100. De majd 130lesz hónapok múlva... Akkor inkább visszajövök hónapok múlva"" :DDD
Na ilyen érzésem van az AMD karival. Valószínű hogy majd 2-3 év múlva nekem is lesz egy mert addigra már elérhető árban lesz. De most több sebből vérzik...

(#28) Dragon3000 válasza nexplo (#27) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Így nv-t se vegyél, mert azok is gyorsulni szoktak a megjelenés utáni driverekkel.

(#29) nexplo válasza Dragon3000 (#28) üzenetére

nexplo
(tag)

Egy ideig igen. Aztán rendre csökkenni. Vagy legalábbis bizonyos tesztekben ez látszik... mintha tudatosan lassítanák vissza amikor új jelenik meg..

(#31) Dragon3000 válasza Cobra652 (#30) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Amiben ugyanúgy vannak változtatások, ami miatt lehet hozzá optimalizálni a dolgokat és lehet nyerni pár százalékot, de ugyanúgy igaz ez az nv esetében is amikor majdnem ugyanazt adja ki, nem a jelenre gondolok most. Egy jó pl, erre még az rx580, kb egy oc-zot 480 mégis sikerült későbbiekben is gyorsítani rajta....

(#32) b. válasza Dragon3000 (#31) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

szerintem ezek a "gyorsítások" egy egy népszerű tesztjátékon belüli optimalizálások. nagyjából arról szól melyik cég mennyi pénzt időt szán arra, hogy adott játékhoz finomítsa a meglévő hardverét. Talán az utóbbi időkben ez a múlt heti Nvidia driver volt az, amire mindeni elégedetten csettintettem, hogy általános gyorsulást hozott Turingon és valamennyit Pascalon is., nem pedig egy játékon belül lépett csak előre.
Nem sok ilyen általános gyorsítás lehet mindkét oldalon, hanem inkább célorientált, bizonyos játékokon belüli.

[ Szerkesztve ]

(#33) nexplo válasza Cobra652 (#30) üzenetére

nexplo
(tag)

Mind a zöld mind a piros oldal szokott ilyet. Gondolom ebben egyet értünk. Mint ahogy abban is hogy ez az új ati bocsánat amd nem váltja meg a világot. Ezért marad a reménykedés hogy hátha gyorsul. Amennyiben nem fog akkor marad egy szép kárász életű új széria első gyöngyszemének. Az irány jó, már csak jó vasat+szoftvert kéne kihozni. Szerintem drukkoljunk mert ha a zöldek egyedül maradnak akkor irány az 1 milliós karik utópiája...

(#34) Dragon3000 válasza nexplo (#33) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Biztos, hogy fog gyorsulni, de ettől nem fogja megváltani a világot, nem lesz előrébb. Az nv-nél nagyobb gyorsulást várok, elvégre több változás történt és jobb lett a dx12/vulkán teljesítménye az 1000res szériához képest.

(#35) nexplo válasza Dragon3000 (#34) üzenetére

nexplo
(tag)

Szerintem is így lesz kb. Remélem már készül egy jobb kari az új alapokra épp :K

(#36) lezso6 válasza Dragon3000 (#34) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

NV-nél óvatósnak kell lenni sajnos. Abu nemrég írta, hogy teljesen más a stratégiája az NV-nek és az AMD-nek. Röviden: amíg az AMD általános optimalizációkat csinál, addig az NV alkalmazás-szintű optimalizációt, amivel ugyan sokkal több gyorsulást lehet elérni, azonban ha az alkalmazás frissül, akkor az optimalizáció megy a levesbe, s kezdhetik elölről. De azért elvileg csak csinál az NV általános szintűt is, itt rengeteg tartalék van még az GeForce-okban.

Primitív kérdésre nincs helyes válasz. – A hsz nyomokban iróniát tartalmazhat! – Boldogok a lelki szegények, mert övék a facebook üzenőfala.

(#37) Dragon3000 válasza lezso6 (#36) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Biztos, hogy megvan az általános optimalizáció is. De az nv-nél jelenleg több fejlődésre van lehetőség driver fronton, mint az amd-nél, egyiknél egy teljesen áttervezett gpu-ról van szó a másiknál, meg kicsit finomítottunk ezen azon.

(#38) lezso6 válasza Dragon3000 (#37) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Azért a Turing se annyira új, még mindig Fermi alapú. Az GCN annyiban különbözik, hogy ott a CU-khoz kevésszer nyúltak hozzá, míg az NV-nél az SM-ekhez mindig. Végül a Voltánál / Turingnál olyasmi lett, mint a GCN-es CU. :DDD Persze mielőtt valaki félreértené, nem ez nem jelenti azt, hogy a GCN mindig is jobb volt.

A lényeg az, hogy a hardver és a DX12 / Vulkan közötti általános szoftverréteget kéne fejleszteni. AMD az utóbbit nyomja ezerrel, ebben kb 2 éves elmaradása van az NV-nek. Főleg ezért van benne sok tartalék.

(#39) b. válasza lezso6 (#38) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Ezt nem egészen értem, mert vulkán alatt Turing hasít. Ez a 2 év lemaradás akkor hogy jön?

[ Szerkesztve ]

(#40) Dragon3000 válasza b. (#39) üzenetére

Dragon3000
(fanatikus tag)

Ezek szerint olyan szar az amd, hogy az nv 2 év lemaradással is jobb, amúgy én se értem ezt a le van maradva szöveget, mert ha a teljesítményt nézzük, akkor az amd van lemaradva 2 évvel a csúcs kategóriában. Ezt mind úgy írom, hogy full amd gépem van :D

(#41) lezso6 válasza b. (#39) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Melyik Vulkan cím alatt? Mert játék-specifikus optimalizálásokat csinál az NV. Ezzel sokkal többet lehet nyerni, mint általánossal. Valószínűleg erről van szó. Viszont az ilyen optimalizálások mennek a levesbe, ha a játékhoz jön egy frissítés.

(#42) b. válasza Dragon3000 (#40) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Hát igen, ezért nem értem én sem, mert a Vulkan adott verziójához hozzá lövik az a ott hardvert.Ráadásul a Win verziónak is fontos szerepe van ebben gondolom. ÉN ebben a 2 éve fejlesztik dologban nem igazán hiszek, szerintem Nvidiának szimplán hardveres lemaradása volt a pascallal, amit mosta Turing áthidal.
vagy ennyire jóa Turing Vulkan alatt , hogy még elavult szoftveres támogatottsággal is így megy :D

lezso6: mindegyik cég játékspecifikus optimalizálásokat csinál manapság, elég megnézni az aktuális drivereket mikor melyik játékhoz jön támogatás, javítás.
Én ennek nem csak Abu miatt hanem úgy általában sem hiszek,mert valaki leírja ezt itt a PH fórumán. A 2 év lemaradásban meg főleg nem.
Elég megnézned a wolfi 2 tesztjét vulkan alatt vagy Hitman 2 tetsztjét dx 12 alatt. vagy itt a Strange Brigade tesztjét.semmi / minimális lemaradása az RTX nek ezekben vagy előnye van. Mindkét cég abban villog az új API-k alatt amit támogat és ráoptimalizál nem változott ez a nóta. AMD is csak azért gyorsabb valamivel egy egy játék alatt, mert fizet és optimalizál, nem mert modern a hardver vagy 2 éve fejlesztenek szoftvert egy azóta 8 frissítést megért relasevel és teljesen új creator updatekkel Windows alatt. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#44) awexco válasza Cobra652 (#43) üzenetére

awexco
(senior tag)

Ki ver hülyére kit ?
[link]

(#45) lezso6 válasza b. (#42) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

DX11-nél ez működik persze. De explicit apiknál nem feltétlenül érdemes játékspecifikus optimalizálásokat csinálni, mivel ha frissül a játék, akkor az speciális optimalizáció megy a levesbe, volt erre már nem egy példa, pont te értetlenkedtél egy ilyen esetnél, hogy szar a teszt. Általános optimalizáció persze ettől még lehet olyan, hogy egyes játékokban sokat hoz.

Jaj ne fanboy fejjel gondolkodjatok már. :D Tény, hogy az NV abszolút teljesítmény és perf / watt terén jóval előrébb van. És csak nála van Tensor meg RT. Ezt nem vitatja senki. És nem is akarom ezt csorbítani.

De az tény, hogy az NV 2 évvel le van maradva az explicit API-kban driverileg. Jórészt ennek köszönhető az, hogy DX11-hez képest DX12-ben és Vulkanban jobbak az AMD-k. Csodadriver powa. ;] De ez, mint látható, minimális csak, sokat nem lehet vele nyerni. De azt legalább biztosan. És akkor még így is el van maradva az AMD. Szóval sokat nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#46) lezso6 válasza awexco (#44) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Haggyad, minden topikba beírja. :D A TPU-nál tényleg így jöttek ki az eredmények, csak hát sajnos nem igazán jó a tesztelési metódusuk, mivel régi játékverziókkal és windowsokkal tesztelnek, ráadásul szinte sehol sehol nem használnak DX12-t / Vulkan leképezőt, hiába elérhető. Persze mindennek előnye az, hogy sok grafikus kártyát lehet betenni a grafikonba, minimális munkával.

(#47) awexco válasza lezso6 (#46) üzenetére

awexco
(senior tag)

Biztos 2080 at vett és védi a döntését . ;]

(#48) b. válasza lezso6 (#45) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Nem sok köze van ennek a fanboykodasnak. Pont azt írtam, hogy nincs vagy minimális lemaradása nvidianak vulkan vagy dx 12 alatt. Nézd meg a teszteket,nezd meg az itteni SB vulkán tesztet a Radeon 7 tesztnel.
Vagy nézz meg egy Wolf tesztet TPU nal. Most erre te leirod, hogy azért nincs mert NV raoptimalizalt. Én meg leirom, hogy ez nem igaz szerintem. Már béta alatt is a wolfeinsteinnel és a doomnal a V100 köröket vert a Pascalra. Mindenféle optimalizálás és normál driver nélkül.
Dx 12 ben pedig szinte a játékok 80% resze lassabb mint 11 ben AMD alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#49) vicze1 válasza lezso6 (#46) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

"hát sajnos nem igazán jó a tesztelési metódusuk, mivel régi játékverziókkal és windowsokkal tesztelnek, ráadásul szinte sehol sehol nem használnak DX12-t / Vulkan leképezőt, hiába elérhető."

Legalább mások se térnek el ettől. :)

(#50) MeszesKPT

MeszesKPT
(fanatikus tag)

Ez a hír is csak azt bizonyítja, hogy a VII egy félprofi kártya, ami adott munkára tökéletes. Az csak mellékes folyománya, hogy játszani is lehet rajta bizonyos korlátok mellett.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.