Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz domilee #36 üzenetére

    Kis vázra tehetsz markolatot bármikor, nagy vázból nem tudsz kisebbet csinálni. Ha eseményfotós vagy, két vázzal és a hozzájuk való obikkal rohangálsz egész nap, akkor azért nem lesz mindegy, hogy 15kg a szett, vagy esetleg a fele. Ha elmész hegyekbe túrázni, akkor meg pláne nem mindegy.
    A melegedés szerintem nem általános gond. A Sony egy pár modelljére volt igaz (és ott is 4K esetén), de olyanról nem nagyon hallottam, hogy Pana vagy Fuji túlmelegedne és leállna.
    Második kártyát konzumer gépbe nem szokás tenni, MILC-nél azok kapnak kettőt, amiket már lehet komolyabb dolgokra is használni, a hobbigépek nem. Szerintem SLR-nél is azért kapnak egyre alacsonyabb kategóriák is, mert már nem tudnak mit kitalálni, hogy mit csepegtessenek le úgy, hogy nem támasztanak házon belül konkurenciát.
    Objektívek nem lesznek drágábbak lényegesen attól, hogy kicsik. Sőt. Kisebb üveget (bizonyos méretig) könnyebb pontosra önteni/csiszolni. Nézd meg m43 obik milyen áron mennek, pedig kisebbek. Inkább az építési meg optikai minőséggel (és esetleges gyártói hájppal) függ össze az ár.

Új hozzászólás Aktív témák