Hirdetés

2019. augusztus 23., péntek

(#1) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Sparkle... :U

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#2) mmdms

mmdms
(őstag)

Ha annyiba kerülne, mint a 896 MB-os változata akkor elég jó vétel lenne, de gondolom annál sokkal drágább lesz.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3) Kendek

Kendek
(nagyúr)

Végül is kell is ennyi RAM a videókártyákba, nézzük csak meg a GTA IV-et, a jövő ezt mutatja. Ebben legalább nVidia-ék sincsenek lemaradva. Ez egy időtálló kártya :DD

<-ƘƘ->

(#4) gyiku

gyiku
(nagyúr)

mikor jon belole a fatality verzio 2 gb ddr2-vel?

hüllő

(#5) FRENK1988

FRENK1988
(veterán)

és nem DDR2 :DDD De amúgy mire 1,75Gb VRAM ?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :) <3 dCI

(#6) mmdms válasza FRENK1988 (#5) üzenetére

mmdms
(őstag)

Full HD? :U

(#7) Mr.Csizmás válasza gyiku (#4) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

:DDD

uncsi már, hogy csak nv-t ad ki a sparkle.

kérek egy HD4350-est legalább 1,5 giga DDR2-vel ;]

mod: amikor olvastam a címet, hangosan felröhögtem :DDD thx Abu, napi kuncogás megvan :C

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint

(#8) gyiku válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére

gyiku
(nagyúr)

nehogy mar atit gyartson, maradjon csak nv only :DDD

hüllő

(#9) P00By válasza gyiku (#8) üzenetére

P00By
(nagyúr)

Sztem is :D

(#10) mephi666

mephi666
(veterán)

ez a sparkle ilyen "celeb-cég" lett már vga-gyártóknál... először mindenki hülyére röhögte magát a sok-ddr2-es rammal megpakolt kártyáikon... most meg gyakran jönnek róla hírek és lehet csodálkozni, hogy: "jééé, aránylag normális kártya... nem pedig fatal1ty edisün, sokrammal..." :) ez az egész a marketingre ment (meg nem utolsó sorban a raktárokból a ddr2 kitakarítására) és elég egyedi reklámot választottak :) (de működik, mert nem lehet elmenni ezek a kártyák mellett... ebben a postban is lesz vagy 100komment...) a végén olyan nagy szám lesz sparkle kártyát venni, mint pl bizonyos körökben annácskát dugványozni... ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) tome.jr válasza mmdms (#2) üzenetére

tome.jr
(addikt)

Miért kerülne ugyanannyiba? :U

Kendek: GTA IV, Far Cry 2

(#12) Tomate

Tomate
(veterán)

+36304906443

(#13) WilliamGhost

WilliamGhost
(tag)

a több monitor legalább jó is valamire...

There is no cloud, just other people's computers!

(#14) Kendek válasza Tomate (#12) üzenetére

Kendek
(nagyúr)

Ezt akkor Sisko most időgéppel nézi? :DDD

<-ƘƘ->

(#15) D1Rect

D1Rect
(félisten)

Mivan? Elfogyott a DDR2? :)
Amúgy csak nekem tűnt fel, hogy a marketing képen csak annyi van, hogy 1792 Mb? Lehet későbbi trükkre számítani.

(#10) mephi666: azért csak jobb lehet Annácskát dugványozni, mint a DDR2 Sparkle-al szívni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#16) mmdms válasza tome.jr (#11) üzenetére

mmdms
(őstag)

Hoyg jobban járjunk, és hogy jobban is fogyjon? :U

(#17) stevve

stevve
(nagyúr)

A fehér burkolat jól néz ki, de inkább egy iPod-on. :U Fehér... hah. Virítana ott a házban :D

(#18) Mr.Csizmás válasza D1Rect (#15) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

A weboldalukon nem találtam, de bár ne keresgéltem volna. ez[link]

Megbántam hogy rákattintottam :DDD (aki nem mer rákattintani, annak csak annyit mondok, hogy 1 giga DDR2 az alap, de vannak extrák)

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtatás -> http://bit.do/fliccprint

(#19) Tomate válasza stevve (#17) üzenetére

Tomate
(veterán)

Kendek: :D

Mint egy tábla fehér csoki. Úgy néz ki. Ez nem az afrocock edition. :N

+36304906443

(#20) zed1983

zed1983
(őstag)

Fehér kártyát a népnek... :)

zed1983

(#21) xuldar válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére

xuldar
(őstag)

[OFF]Ez a legjobb:
"Delivers stunning image quality and floating point accuracy at ultra-fast frame rates:
16x Anti-aliasing: Lightning fast, high-quality anti-aliasing at up to 16x sample rates obliterates jagged edges"

Ja, a Quake 3-ról ezt el tudom képzelni :D[/OFF]

Különben lehet, hogy mégis jó lesz ez a dupla memória, elvileg a g200 is szenved a memory leaktől, az újabb játékokban pedig egyre nagyobb textúrák vannak. GTA4, Arma2?

Valami miatt nem megy az OFF tag.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#22) stevve válasza Tomate (#19) üzenetére

stevve
(nagyúr)

Ez nem az afrocock edition
Hát nem... :DDD

xuldar:
Az OFF-ba ne tedd bele az ikont, akkor OFF lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23) hoffman_ válasza xuldar (#21) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Nem szereti a szmájlikat, OFF-on belül. Bár van, hogy úgy is műxik. Fura :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24) tome.jr válasza mmdms (#16) üzenetére

tome.jr
(addikt)

Hogy jobban járjunk...

Amíg a Sparkle meg a többi gyártó nem alapítványként működik addig ez egy rózsaszín álom marad. :DDD

(#25) Killing válasza Kendek (#3) üzenetére

Killing
(addikt)

Crysis kimaradt. :DD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#26) Ste

Ste
(addikt)

Onnantól indulva, hogy az Usb-s monitormegjelenítő a proci erejére támaszkodik, milyen gép kell ez alá, hogy még 4 monitort kiszolgáljon usb-ről? :U

(#27) tzsolesz

tzsolesz
(nagyúr)

Hát, így hogy GDDR3, így nincs vele sok gond. :N
Egyébként nekem tetszik a kártya, szép rajta a logo, és nem annyira csicsás. Jól néz ki, nah. :K

(#28) tome.jr válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére

tome.jr
(addikt)

Nem értem egyébként mi a gond azzal ha az alsó kategóriás VGA-ra ddr2-es memóriát pakol a gyártó. :U Zotac, MSI és a többi is ad ki ddr2-es rammal pl. 9500 GT-t.

Szerintem sokkal égőbb lenne ddr5-ös rammal kiadni egy alsó kategóriás kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#29) TazLeacher válasza tzsolesz (#27) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Egy igazi gyöngyszem, nem egy tucatpéldány, az biztos. Egy Sapphire lapba fehér házba bitangul mutatna!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#30) dudika10 válasza tome.jr (#28) üzenetére

dudika10
(veterán)

A 9500GT tudtommal egy átnevezett 8600GT, nézz meg egy-két tesztet, hogy mennyivel marad le a fele olyan gyors memóriával szerelt változat. Hát nem kicsit.
Azért mert az emberek nem játszani veszik az alsó kategóriás kártyákat attól még lehet, hogy nem árt nekik az a plusz teljesítmény. :U

OFF: az off nem az entert nem szereti? :U

(#31) Mr.Csizmás válasza tome.jr (#28) üzenetére

Mr.Csizmás
(félisten)

:) nem a DDR2 a bajom.

ha arra gondolsz amit linkeltem...megnézted a csatolófelelületet is? :DDD

fél nap mire azt az 1 giga VRAM-ot feltölti ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) TazLeacher válasza dudika10 (#30) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Az OFF az Entert nem szereti, bekezdésenként újra kell OFF-olni. :K

(#33) mephi666 válasza tome.jr (#28) üzenetére

mephi666
(veterán)

itt van egy példa, sparkle-nél van a legtöbb "elvetemült" modell... ezen legalább a busz 256bites... de van csomó kártya sok rammal+faragott busszal is :( oké, hogy van más gyártótól is csomó hasonló kártya, de a sparkle viszi a pálmát... talán soha nem tudják már lemosni ezt a "szégyenfoltot" magukról... de reklámnak tökéletes volt... sokan ezek miatt kapják fel a fejüket sparkle hírnál...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) janos666 válasza Ste (#26) üzenetére

janos666
(nagyúr)

Szerintem USB-re is a GT-200 GPU által renderelt képet nyerik le, mivel lehet ilyet csnálni, a hbrid SLI is csinál hasonlót, csak ott nem USB, hanem egy másik PCI-E eszköz a kimenet. PCI-E sínen vissza lehet nyerni a számítások végeredményét is, így lehet ezekkel a VGA-kkal fold-olni, nem úgy, mint mikor régen AGP-n nem jött visszafelé semmi, csak odafelé ment...

Az offba is lehet :D-t tenni, azzal nincs gond.
A baj ott, van, hogy minden sortörés után újra ki kell tenni az OFF-ot.
Tehát ha entert ütsz újra kell kezdeni az OFF-olást is...

Nem tudom miért ugatjátok le ezt a kártyát. Ez nem az a mese, mint az 1Gb DDR2 RAM.
Kb egy hete olvastam egy rewiev-ot az EVGA GeForce GTX 275 1792MB nevű termékéről, ami az MSI GeForce N260GTX Lightning 1792 MB-at követte.

A legtöbb tesztben bármilyen felbontásban azonos sebességet ér el a 896Mb-os verzióval.

Szóval legalább is nem lassabb. :))

Illetve 2560-ban már sokkal gyorsabb is, tehát ha valaki ekkora felbontásban akar játszani ilyenből érdemes Tri-SLI-t összerakni, nem GTX-285 1Gb-ból!!!

[ Szerkesztve ]

(#35) D1Rect válasza tome.jr (#28) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Az a gond, hogy vevőcsalogató/megtévesztő taktika. ;) Nyilván máshol is jelen van, de a Sparkle nagyon ott van ebben.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#36) TazLeacher válasza D1Rect (#35) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Ezzel viszont lehet, hogy végre ki lehtne elégíteni a GTA4 ramigényét... :U

(#37) Ste válasza janos666 (#34) üzenetére

Ste
(addikt)

Azért kicsit más az usb-re kirakott kép, mint a hybrid Sli

Korábbi hírekben volt, hogy az usb-s kütyük képét mindig a proci számolja.
Ráadásul a hírben a kártya és a külső megjelenítő két külön termék.

(#38) janos666 válasza Ste (#37) üzenetére

janos666
(nagyúr)

Igen, ha egy USB-s videókártyát veszel, az a CPU-val dolgoztat, de ebben az esetben kifejezettem a geforce VGA-k mellé szánják, így szerintem azok "toldaléka".
A simán USB-s kütyük nem is feltételezik, hogy van már GPU-d a gépházon belül, és nem is keresik vele a kompítibilitást.

Egyébként pedig amire nem elég a 2 DVI-re köthető 2560-as felbontású monitor, az inkább ilyen kisebb segédprogram lehet, ami akár a háttérben is futhatna, de kényelmeseb lehet neki szentelni egy külön kisebb monitort. Tehát azokra az extra monitorokra nemigen kell már 3D-t renderelni, 2D-ben egy táblázat/adatbázis kezelő, vagy sima szöveges konzol grafikája nem tekeri meg a CPU-t.

(#39) D1Rect válasza TazLeacher (#36) üzenetére

D1Rect
(félisten)

:W Igazad van, erre nem gondoltam. :DDD

(#40) TazLeacher válasza D1Rect (#39) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Egyszerűen úgy kellett volna piacra dobni, hogy GTX260 GTA 4 Edition...lehet jobban is fogyna. Mellécsomizni a GTA 4-et, és Niko-s matricát a karira. :DDD

(#41) Ste válasza janos666 (#38) üzenetére

Ste
(addikt)

"a másik az X-Link néven debütáló USB-DVI adapter. Utóbbi segítségével a számítógép USB 2.0-ás portjait felhasználva, több monitorra terjeszthető ki a munkaasztal. A DisplayLink DL-160 típusú chipre épülő konverterre DVI-HDMI és DVI-D-Sub átalakító is köthető, így a legtöbb megjelenítővel kompatibilis a készülék."

Köze nincs az Nv kártyákhoz, csak egy külön megoldás amit a Sparkle "tervez"
Van benne egy átalakító, aminek megint semmi köze az Nv-hez.

(#42) D1Rect válasza TazLeacher (#40) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Neked marketingesenk kéne menni.... :DDD
Amúgy ez így tényleg fogyna, csak rá kéne írni:
Minimum system requirements: 3 Core@4Ghz + 8Gb ram.
Csak a supportosok kedvéért, hogy ne birizgálják őket halálra az elégedetlen felhasználók.

(#43) TazLeacher válasza D1Rect (#42) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Mi ez? Az új családmodell? 1 VGA, 3 mag, 4 gigahertz, 8 giga ram?

(#44) tome.jr válasza dudika10 (#30) üzenetére

tome.jr
(addikt)

Néztem tesztet a ddr2 vs ddr3 memória összehasonlításáról, de valahogy elmaradt az a katarzis amit te annyira beharangoztál. Linkelj már nekem egy tesztet ahol a ddr2 tényleg fele olyan gyors mint a ddr3.

Én ezt találtam:

[link]

Valóban őrületes a különbség, max +2-4 fps a ddr3 javára. :C

[ Szerkesztve ]

(#45) ádikácska válasza mephi666 (#33) üzenetére

ádikácska
(aktív tag)

Uhh ez a 96GT ez lesújtott... :( :C

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#46) D1Rect válasza TazLeacher (#43) üzenetére

D1Rect
(félisten)

Igen, ez a családmodell Liberty Cityben...

(#47) schawo

schawo
(titán)

Az USB-s kütyü tetszik. Az üzleti szegmensben bizony elég gyakran előfordul, hogy az ember csak azért tesz be mégegy gépet az asztal alá, hogy az 5-6. monitort is használni tudja. A tőzsdei grafikonok megjelenítése pedig nem túl teljesítményigényes, ergo a fölösleges gépeket ki lehet végre pucolni.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#48) ^Clown

^Clown
(veterán)

Látom srácok, elsütöttétek az összes Sparkle-poént :) Nagyon helyesen :C

(#49) mephi666 válasza tome.jr (#44) üzenetére

mephi666
(veterán)

itt van egy régebbi teszt például, elég jól kijön, hogy a 6600gt fölé megy szépen a ddr3-as 7300gt... a ddr2-es meg csak alulról próbálja kóstolgatni... elég jó kártya volt a 7300gt meg a 6600gt a maga idejében... ez a 2 sorozat szerintem még jól el volt találva, mert teljesítményben a következő generáció alsókategóriása hozta szépen az előző generáció középkategóriás "sikerkártyájának" a teljesítményét... :) a 8600gt meg soha nem volt igazából híres az "erejéről", ezért sincs égbekiáltó teljesítménykülönbség az eredmények között... 7600gt körül lett teljesítményben, vérszegény dx10támogatással... árban meg szinte csak pár forint a különbség ddr2-ddr3 között... sebességben meg csak kijön a plusz (még ha nem is olyan oltári nagy, de azért van... a tuningtartalékról nem is beszélve)

itt egy újabb teszt 9500gt ddr2 vs ddr3... call of juarezben durván elhúz a ddr3-as... igaz így is játszhatatlan a játék egy 9600gt-hez képest, de akkor is :) jah és a ddr3-as kisebb magórajellel ment...

(#50) tome.jr válasza mephi666 (#49) üzenetére

tome.jr
(addikt)

Továbbra sem vagyok meggyőzve a Sparkle poénok jogosságán. A Call of Juarez-t leszámítva 10 %-on belül van a többi játékban a ddr3 előnye. Általában a ddr2-es verziók olcsóbbak is ennyivel. Mivel a ddr2-es ramot az összes gyártó az alsó kategóriás kártyákra pakolja, így ott az a 10 % többlet eleve annyit ér mint halottnak a csók. Szerintem ebben a kategóriában értelmetlen tuningtartalékokról beszélni. Ilyen kártyát vagy HTPC-be vagy valami low end gamer gépbe vesznek 1280x1024-es felbontásra ahol pár fps a különbség ami a játszhatóságot semmilyen szinten nem befolyásolja.

Egyébként kösz a 9500 GT tesztet, ilyet kerestem de nem találtam. :R

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.