Hirdetés

2017. május 28., vasárnap

(#51) Gusztáv válasza vicze1 (#11) üzenetére

Gusztáv
(PH! addikt)

Érdekes, nekem sincs bajom a Android TV-vel (szintén Shield), persze azon kívül, hogy az alap media lejátszót nem sikerült működésre bírni. De kit érdekel, amikor van VLC, MX Player, Kodi, meg Plex (személyes kedvenc). A Shield hardverével még a játékok is elég szépek, meg kell nézni egy Trine 2-t, War Thunder-t, Thalos Pronciple-t stb.
De hogy a témához is írjak, nálunk az eggyel nagyobb modell van, a 8005-ös. Az is fagyott már le, de nem vészes a dolog. Szerintem a képe is szép, amihez tudom viszonyítani az egy 4-5 éves 6500 sorozatú Samsung (ami anno 650e volt). Van még W857 és W756 is, de azok még a dobozban pihennek. Nálunk alap volt az Android tv, mert van rá jópár digital-signage alkalmazás.

Laci

(#52) tecsu válasza -FreaK- (#32) üzenetére

tecsu
(őstag)

Először is: "De nem csak a kontraszt arány," hanem a helyes írás is. :DD
Másodszor: A HDR-ről nem olvastátok az eddigi cikkeket? Sajnos az egyik lényege éppen a komprimálás, dinamika-konvertálgatás, ami bizony adott tévétől függően lehet akár undorítóan irreális is.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#53) csizo13

csizo13
(tag)

Nahát, mennyi háborgó hozzáértő szakember.
Még az LG-t is idekeveri valamelyik ritka levegőt kapó.
Csodálatos.

(#54) kokobe válasza Celtis (#31) üzenetére

kokobe
(senior tag)

Na ott a pont és ezek utàn cseréljem le az utolsó elötti genes referencia kuromat nincs az az isten de örülök , hogy egy jó darabig nem kell tv-t vennem...

<---AMD___ATi--->

(#55) Lezl

Lezl
(újonc)

Tudni kell a 2016os Sony tvkről hogy a 7es széria az bizony nem HDR!!! . Szoftverfrissítéssel valóban le tudja kezelni a hdr jelet, emiatt pl egy Ps4pró engedélyezi rajta a HDR-t de nincs benne még Triluminos se, sajna kicsit megtévesztő a marketing de muszáj volt a Sonynak belemenni ebbe a játékba mikor a többi gyártó a legolcsóbb belépő Tvire is rábiggyeszti a HDR jelet és ez a tv jobb azoknál ezért utólag ebbe is belerakták a HDR-t. De meg lehet különböztetni a Sony marketingben is ugyanis ez a TV csak HDR Processing, még a 8as széria is (ez már Triluminusos ) csak az bár az azért panelban jóval jobb, igazi HDRT csak a 9es széria tud, több mint 2x ennyi pénzért de más gyártónál se olcsóbb az igazi HDR, nem kell bedőlni a maketingnek, viszont ilyen áron az egyik legjobb tv most a piacon. Bár most per pillanat inkább a KD-49X8309C-t venném ami ugyanennyibe kerül most akciósan, ez a tavalyi 8as szériás modell, tudásban nem sokban különbözik de minőségben látszik hogy az egy drágább kategória volt annó és 100hz-es panel van benne.

[ Szerkesztve ]

(#56) Cobra652 válasza tng (#44) üzenetére

Cobra652
(senior tag)

Pláne hogy a tavaly év végi dömpingben a 49-es ks7000 került ennyibe, a ks7000 meg a 4k tévék egyik csúcsa, netszerte a top5-ben... :C

A Sony rég paródia amit a tv piacon leművel. A prémium kategóriás tv-ik jó ha tudnak annyit olyan képminőség mellett mint más gyártò középkategóriája...De persze árban "prémiumok"....

(#57) gproject

gproject
(tag)

kovetek par kulfoldi android tv-s forumot, de nem lattam meg, hogy panaszkodnanak a rendszerre
nekem szinte(amennyire egy android lehet) tokeletesen mukodik, igaz van hozza megfelelo hardverem is
szerintem a sony lesz a ludas
egy kis info, nem tudom volt e mar emlitve az oldalon

SGS6, HP 14 Chromebook, Nvidia Shield TV...

(#58) dementor

dementor
(senior tag)

A Sony a CRT korszakban etalonnak számított, de mára már nem biztos, hogy annak számít. Kár érte mert így nehezebb a választás.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#59) -FreaK- válasza tecsu (#52) üzenetére

-FreaK-
(PH! addikt)

Igazad van, rosszul írtam, bocs. De tényleg ez volt a legfontosabb a témában amit meg kellett említeni? :P
De, tisztában vagyok vele, hogy működik a a HDR, viszont hogy jön ez az említett témához? Közel irreleváns...
Persze, a TV HDR tartalom lejátszásakor tudja valamennyire kompenzálni a gyenge natív kontrasztarányt, de ez hogy jön ide? Az ilyen tartalom még kb. 0, minden másnál meg a gyári állapotú képet nézheted.

Szerintem a TV képminőségével is baj van, a mért adatok alapján, illetve a témában pozitív hangvételű cikkel is..
Ilyen rossz kontrasztarányt amúgy még nem láttam se TV, se monitor tesztben (biztos létezik még), a de a színhűség se semmi...

[ Szerkesztve ]

(#60) kpbendeguz válasza Hobbbyt (#20) üzenetére

kpbendeguz
(tag)

Hogy a viharba lenne már jobb az FHD tartalom 4K-ra scalezve? Ha az eredeti forrás minősége jó, akkor minden módosítás az eredeti képtartalmon csak rontani tud rajta.
Persze ha a "képjavító" funkciók fullra tolják a kretént zajszűrést (értsd: eldobják a sötét zónákból a részletek nagy részét), majd rá..sznak egy brutal sharpent (értsd: tönkre teszik a kontraszt határokat), akkor az elcseszett FHD talán jobban néz ki 4K-n, mint FHD-n de ehhez nem kell drágább tv-t venni, inkább eleve nem kell hagyni, hogy a tv "képjavító" funkciói elcsesszék a képet.

[ Szerkesztve ]

(#61) kpbendeguz

kpbendeguz
(tag)

Amúgy engem az érdekelne egy ilyen kategóriájú tv-nél, hogy tudja-e a 24p via 60Hz-t.
Azaz vissza tudja-e nyerni a 24p tartalmat a 60Hz-es jelből, így az olcsóbb, nem kadencia helyes lejátszókból érkező jelet is kadenciahelyesen tudja lejátszani.

(#62) FerencHerceg

FerencHerceg
(lelkes újonc)

és akkor itt van ez az LG, ugyanazon az áron. most csak átfutottam a képminőséges részt meg az értékelést, de azok alapján kb minden téren köröket ver erre a szánalmas sony-ra. Tetszett plecsnit kapott. hogy megy ez itt nálatok? persze magára vessen, aki csak az utolsó oldalt nézi meg, és utána szalad is megvenni a tévét, de akkor is.

(#63) Imi1981 válasza Flashget (#50) üzenetére

Imi1981
(PH! addikt)

Nekem se az biztos . De azért azt hozzá kell tenni ,hogy ez az ips pneles tévék között is gyenge kontrasztarányú ! Az lg tévék is ugye ips panelesek (kb 98%-ban ) és azok 900:1 és 1200:1 között szoktak lenni kontrasztarányban (ami valljuk be még mindig szörnyű ) ami azért jobb .
Szerintem Sony tévéből va paneles kell és máris kitűnő kontrasztunk lesz (LCD viszonylatban ) .

(#64) Dilikutya

Dilikutya
(PH! nagyúr)

\m/ :D \m/
Tormentor!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#65) jocomen

jocomen
(fanatikus tag)

- Képfrissítés
- Input lag
- FreeSync -támogatás

...amikre nem találtam adatot a cikkben. Gondolom mert ezek ismerete inkább rontaná a TV megítélését.

[ Szerkesztve ]

(#66) Hobbbyt válasza kpbendeguz (#60) üzenetére

Hobbbyt
(PH! addikt)

Ki a fene beszélt itt felskálázásról?
A 4K-n nemes egyszerűséggel azért néz ki a FHD is jobban, mert homogénebb az egész kép. Kevésbé látszódik a pixel háló és a subpixelek.

Szegény TV hiába tud kadencia helyes megjelenítést ha az olcsó lejátszó nem küldi a szinkron jelet.. akkor ba*zhatja az egészet. Sajnos utólag már nem nagyon lehet mit tenni.

Én pc-ről filmezek, a projektor tudja a 24p-t. BD esetében van mikor automatikusan át is kapcsol.. de sok forrás egyszerűen még erre sem képes pedig a PowerDVD az egyik ha nem a legjobb lejátszó ami teljes mértékben kezeli a megjelenítőket. (autó 3D mód, stb-stb.. és szépen kapcsolgatja az egész audio-video rendszert is)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem. |.. sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s6e ..| Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore...

(#67) Dracula

Dracula
(őstag)

Nem gondoltam ezt, hogy valaha leírom de most örülök, hogy Web OS 2-m van. :)
Úgy látszik, kell az Androidnak az idő (és a hajlandóság), no meg a HW is.

Üdv%

(#68) dabadab válasza jocomen (#65) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"- Képfrissítés"

50/60 Hz, ez mondjuk elég egyértelmű a legolcsóbb modelleknél. :(

"- FreeSync -támogatás"

Haha :) Legolcsóbb modell :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#69) jocomen válasza dabadab (#68) üzenetére

jocomen
(fanatikus tag)

Megvan: gyári oldalán natív 50Hz. A 65"-osé 100Hz, de az már fél milla. válaszidőről semmi.

Valaki elmagyarázná: ez a 50-->200Hz Mozgásjavítás számított képkockákkal mennyit ér? Akkor hány képet tud megjeleníteni mp-enként valójában?

Gyártói marketing: "A Motionflow™ XR funkció lágy mozgást biztosít
A Motionflow™ XR segítségével élvezze a sima és tűéles részleteket, még gyorsan mozgó jelenetek esetén is. Az innovatív technológia plusz képkockákat gyárt és illeszt be az eredeti képkockák közé. Összeveti az egymást követő képek fő vizuális jellemzőit, majd kiszámítja a jelenetek hiányzó másodperc-töredékes mozgását. Néhány modell fekete-képkocka beillesztést is kínál az elmosódás-mentes, igazi moziélményért...
"

Szerk: Az én értelmezésemben ha egy panel 50Hz, akkor 24p mellé esetleg kiszámol még 26-ot így lesz 50 fps. De hogy lesz ebből 200? És hány képet számol ki valójában?

[ Szerkesztve ]

(#70) vicze1 válasza Gusztáv (#51) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Ne értsd félre, nincs igazából problémám túl nagy a ShiledTV-vel, csak mivel nagyon sokat van használva (Netflix, Kodi, játékok, GameStream), így azért észreveszem hogy néha belassul. Netflix app sokkal rosszabb lett(heti 1-2 kifagyás) mióta utoljára frissítették, GameStream nagyon kevés dologgal működik jól, talán ezt a 7.0 frissítés megoldja ahogy nézem az újat.
Az októberi frissítésig, januártól talán ha 3x újraindult magától, ezóta meg 1-2 hetente csinálja, ami azért nagy visszaesés.

Az azért tényleg érdekelne, hogy az általános használatot, tehát ki be kapcsolgatás, csatorna váltás, input váltás, ilyesmiket mennyire befolyásolja az AndroidTV, mint TV fő OS.

(#71) Hobbbyt válasza jocomen (#69) üzenetére

Hobbbyt
(PH! addikt)

"Szerk: Az én értelmezésemben ha egy panel 50Hz, akkor 24p mellé esetleg kiszámol még 26-ot így lesz 50 fps. De hogy lesz ebből 200? És hány képet számol ki valójában?"

A kadencia helyesség nem így működik. Ott a lényeg, hogy minden képkocka között egyenlő idő teljen el. Ha natívan nem megy a 24Hz akkor csak a 24 többszörösei jöhetnek szóba. 48-72-96-120-144 (pár frissítés ismerős is lehet.. a szabványok direkt így lettek kialakítva többé kevésbé.)
Úgy kell kinéznie ki, hogy 1 kép után 1/2/3/4 frissítésnyi fekete kép. Ezt a szemed nem érzékeli, csak a folyamatos mozgást látod. (mivel sokkal érzéketlenebbek vagyunk a sötétre)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem. |.. sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s6e ..| Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore, QuadCore...

(#72) dabadab válasza jocomen (#69) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Megvan: gyári oldalán natív 50Hz. A 65"-osé 100Hz, de az már fél milla. "

És lehet, hogy az a 100 Hz valójában szintén 50, mostanában nagyon elszaladt a ló a marketingesekkel ezen a téren.

A 100/120 Hz nem csak a mozgásinterpoláció miatt lényeges (bár én mondjuk azt is szeretem), hanem azért is, mert úgy le lehet rendesen játszani a 24p-t (minden frame-et öt képfrissítésig tartanak a képernyőn), 50 Hz-en meg nem.

200 Hz meg tényleg csak a termékskála legtetetején van, a jelek szerint ez tényleg drága technológia.

DRM is theft

(#73) jocomen válasza Hobbbyt (#71) üzenetére

jocomen
(fanatikus tag)

De akkor egy 24p-t se az 50, se a 100Hz-es TV nem fogja tudni így lejátszani egyenlő frametime-okkal, csak ha változtatni tudja a képfrissítést nem? De akkor már a FreeSync-et is kéne tudja. Vagy eldobál képkockákat, és számolttal helyettesíti?

dabadab: nem gondolom, hogy a 200Hz valós adat lenne, mert a 65"-osnál 100-->800Hz-et ír. :) Ami mókás. Csak nem értem mit jelent ez az érték.

(#74) Hobbbyt válasza jocomen (#73) üzenetére

Hobbbyt
(PH! addikt)

Hát igen.. pont ez a baj az 50-100 Hz-ekkel. a CRT-s korban jó volt, mert a PAL rendszer 25FPS-re volt belőve. (ha már a hálózati freki 50Hz.. sok nyűgtől kímélték meg magukat így)

A FreeSync azért kicsit más... egy TV-be szerintem teljesen fölösleges, mivel jól meghatározható frissítési időkkel jönnek az adások stb. Bőven elég lenne a 24/25/30 hz és ezek többszöröseinek a támogatása, hogy mindenki boldog legyen.

(#75) dabadab válasza jocomen (#73) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Igazából nincsenek fixen 50 meg 100 Hz-es TV-k, mindegyik tudja az NTSC frissítéseket is, szóval a 100 Hz-es az valójában 100 és 120 Hz-t is tud, az 50-es meg 60-at is.

DRM is theft

(#76) kpbendeguz válasza Hobbbyt (#66) üzenetére

kpbendeguz
(tag)

"Ki a fene beszélt itt felskálázásról?
A 4K-n nemes egyszerűséggel azért néz ki a FHD is jobban, mert homogénebb az egész kép. Kevésbé látszódik a pixel háló és a subpixelek."

Ahhoz, hogy a 4K-s displayen teljes méretben megjelenjen a fullHD kép, ahhoz meg kell növelni az eredeti kép felbontását. Azaz olyan pixeleket kell a képhez adni, amit az eredeti kép nem tartalmaz. Ehhez pedig filterezni kell, azaz módosul az eredeti képtartalom.

"Szegény TV hiába tud kadencia helyes megjelenítést ha az olcsó lejátszó nem küldi a szinkron jelet.. akkor ba*zhatja az egészet. Sajnos utólag már nem nagyon lehet mit tenni."

Pont ez az, hogy lehet. Nézz utána a "24p via 60Hz" funkciónak: a TV "tudja", hogy a 60Hz-es jel valójában nem 60 képkockát tartalmaz másodpercenként, hanem csak 24-et és a 24-ről 60-ra konvertálást "visszacsinálja" 24p-re és a filmet már kadencia helyesen játssza le. Azaz az ilyen tv-khez nem kell kadencia helyes lejátszó. Bővebben

(#77) Dilikutya válasza Hobbbyt (#66) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Van 4096×2160 pixeled a képernyőn, amin megjelenítesz egy 1920×1080 pixeles anyagot teljes képernyőn, így a megjelenített kép is 4096×2160 pixel lesz. Ha csak simán nagyítanád, sokkal csúnyább képe lenne, itt jön képbe a felskálázás, az eszköz megpróbálja kitalálni a hiányzó pixeleket. Jobban vagy rosszabbul.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#78) gproject válasza vicze1 (#70) üzenetére

gproject
(tag)

par nap es a jon a frissites a satv-ra, abban mar dupla home-mal elojon a recent apps es bezarhatod ami mar nem kell

SGS6, HP 14 Chromebook, Nvidia Shield TV...

(#79) W.Wilson válasza Dilikutya (#77) üzenetére

W.Wilson
(tag)

A nagyítás alatt azt kell érteni, hogy egy full hd pixelből négyet csinálunk? Miért csúnya ez?

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#80) Dilikutya válasza W.Wilson (#79) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Nincs olyan, hogy full HD pixel.

(#81) Bugarov válasza Dilikutya (#80) üzenetére

Bugarov
(újonc)

Értelemszerűen egy full hd felbontású kép egy darab pixelére gondolt...

(#82) W.Wilson válasza Dilikutya (#80) üzenetére

W.Wilson
(tag)

Jó, akkor mondjuk azt, hogy egy 1920×1080-as forrás egy darab pixelét a 4K képernyőn négy darab pixel helyén jelenítjük meg. Mitől csúnya ez?

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#83) EclipseGT

EclipseGT
(senior tag)

Az Android TV okostévérendszer lehet a kompromisszum a kedvező árért cserébe."

What? Több, mint egy éve van épp Sony Android tv-m, és nagyjából az ég világon semmi baj nincs vele. :D
Pedig ezen megy a youtube, hálózatról a filmek, twitch közvetítéseket nézek, stb.
Talán kétszer fordult elő, hogy valamiért újraindult, de soha nem fagyott, nem felejtett el semmit.
Szóval ezt a tesztet valahogy nem értem.

Ettől függetlenül biztos nem venném meg ezt a tv-t. A FHD 50"-osom többe került, mint ez. Gondolom nem véletlenül.

(#84) Dilikutya válasza W.Wilson (#82) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Te még soha nem láttál kisebb felbontású videót teljes képernyőre kirakva, igaz?

(#85) Hobbbyt válasza kpbendeguz (#76) üzenetére

Hobbbyt
(PH! addikt)

És (#77) Dilikutya

Ne legyetek már ennyire értetlenek. (3840*2160-ról beszélek.. ez az elterjedtebb és jobban támogatott formátum) Skálázás és egyéb gyökér pótpixelek kiszámítása nélkül is meglehet jeleníteni egy 1920*1080pixeles képet egy 3840*2160 pixeles kijelző. 1/4-es pixel osztásban.

Egymás mellett volt (most gariban van a nagy, lényegtelen) egy 24"-os 1920*1200 és egy 39.5"-os 3840*2160 kijelző, és ügyelve arra, hogy kb. ugyan akkora szöget zárjon ki a létóteremből a 1-1 kijelző, a 4K-n a FHD kép (ugyan az a kép!) jobban nézett ki. Homogénebb volt a kép.. ezt másképp nem tudom elmondani. Ugye az érdemi információ mérete ugyan akkora, nem pixelesebb csak simább.

Ehhez kapcsolódó tapasztalatom az is, hogy az 5"-os FHD S4 után az 5.1"-os 2560*1440 pixeles S6E kijelzőjén is valamivel jobban néznek ki a sima FHD-s képek (teljes kijelzőn persze.. bár itt nem tudom, hogy van e bármiféle felskálázás vagy csak simán újra osztja a pixeleket) Itt ugye a méretből származó eltérés lényegében ki van zárva. Homogénebb. Finomabb, egyenletesebb.. Nem tudok jobb szavakat.

[ Szerkesztve ]

(#86) dabadab válasza Hobbbyt (#85) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Skálázás és egyéb gyökér pótpixelek kiszámítása nélkül is meglehet jeleníteni egy 1920*1080pixeles képet egy 3840*2160 pixeles kijelző. 1/4-es pixel osztásban."

Az is skálázás, csak nagyon egyszerű.

DRM is theft

(#87) Hobbbyt válasza dabadab (#86) üzenetére

Hobbbyt
(PH! addikt)

:W

Oké..

(#88) W.Wilson válasza Dilikutya (#84) üzenetére

W.Wilson
(tag)

Vegyünk két kijelzőt, ami méretben és minden más tulajdonságában megegyezik, egyetlen különbség, hogy az egyik full hd, a másik 4K. Ugyanazt a full hd felbontású forrást küldjük mindkettőre, a 4K-s pedig csak simán négyszerezi a pixeleket minden egyéb hókuszpókusz nélkül. Miért lesz ez csúnyább, mint a társa?

(#89) Malachi válasza dabadab (#86) üzenetére

Malachi
(PH! addikt)

kolléga nyilván arra gondol, hogy mindenféle elektronika, képjavítás és hókuszpókusz nélkül effektíve ugyanazt a képet látjuk, csak ami FHD-n 1 pixel, az 4K-n 4 ugyanolyan pixel. logikus volna, hogy nincs, ami ronthat a képminőségen. tehát legalább olyan jónak kellene lennie a 4K-ra "felskálázott" FHD képnek, mint eredetiben. én nem tudom, így van-e, de logikus következtetésnek tűnik.

mod.: utánaolvastam, és nem olyan egyszerű a dolog, mint hittem - de optimális esetben lehet olyan jó a 4K-ra felskálázott FHD, mint eredetiben. mondjuk ezt jó tudni, mert most megint eltántorított a 4K-ra váltástól, amíg nem terjed el normálisan a formátum. addig komolyan, - ezek szerint - minek?

[ Szerkesztve ]

(#90) nyakdam válasza W.Wilson (#88) üzenetére

nyakdam
(fanatikus tag)

Távolság kérdése, de a 4K-s tévén az 1080p pixeles. Ugyan az mint az 1080p-s TV-n a sima TV adás és az 1080p-s adás közötti különbség.

(#91) EclipseGT válasza Malachi (#89) üzenetére

EclipseGT
(senior tag)

Ismerősöm amikor megvette a 4K TV-t, áradozott, hogy mennyivel szebb rajta a játék. Pedig ő is FHD-n játszott, és ráadásul valami ocsó samu tv-t vett, nem ilyen fél milliósat.

(#92) W.Wilson válasza nyakdam (#90) üzenetére

W.Wilson
(tag)

Nem ugyanaz, mert 4K-n pixelhelyesen tudod megjeleníteni a full hd-t, míg full hd-n az SD adást nem.

Mitől lesz pixeles az 1080p 4K-n? Elméletben ugyanazt kéne látnod ugyanakkora képernyőn. (Ha a legegyszerűbb felskálázást használjuk.)

[ Szerkesztve ]

(#93) nyakdam válasza W.Wilson (#92) üzenetére

nyakdam
(fanatikus tag)

Néz mg egy felskálázott adást 1080-on(pl sport 1 vagy ker tv) és egy valódi 1080p-s közvetítést(pl Eurosport). Teljesen látványos a különbség és nagyon közelről a skálázott pixeles. Persze igaz ha az 1080p nem pixeles közelről akkor a felskálázott sem lesz az ugyan akkora távolságról, de a 4k lényege, hogy nagyobb képátlót tudnak csinálni, 4x akkora méreten hozza az 1080p pixelméretét. Napersze nem csak a méret miatt jó a 4k, hanem a kisebb pixelek miatt ugyan akkora méretben mint a fullhd-s tv a valódi 4k a több pixel miatt szebbnek, szinteltebbnek, élesebbnek hat. PC-s játéknál legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#94) FollowTheORI válasza nyakdam (#93) üzenetére

FollowTheORI
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Filmeknél is jobbnak tűnik, mint a sima FHD, még a felskálázott is. A 4K natív meg áll-leejtő. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay: FollowTheORI

(#95) amadeus11 válasza FollowTheORI (#94) üzenetére

amadeus11
(senior tag)

Otthoni körülmények közt nem volt még szerencsém 4k tévét tesztelni. Az MM-ben viszont úgy tűnt, hogy a HD anyagok némileg gyengébbnek tűntek a 4k kijelzőn (kb mint egy 720p anyag full HD tévén). Gyors mozgásnál pedig szétesett a kép vagy mosódott, de lehet én láttam rosszul. Hogy az SD milyen lehet egy ilyen tévén el se tudom képzelni. Inkább nem is akarom.

Life is hard

(#96) Dilikutya válasza amadeus11 (#95) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Ha szétesik a kép, az nem a felbontás miatt van. A Media Markt-ban (is) jó érzékkel tesznek ki a tévére valami nagyon gány videóforrást. Rendes, a tévé felbontásának megfelelő promóvideók szépek tudnak lenni, de amikor a mozivászon méretű tévéken megy az m1, attól agyfaszt kapok mindig.

Ha kép- vagy hangeszközt megyek venni, mindig van nálam megfelelő tesztanyag. A legjobb az volt, amikor kerti bulihoz kerestem könnyen mozgatható, ha zsíros lesz se sajnálom hangfalakat, ordított a Pantera a szolnoki Media Markt-ban. :)

(#97) FollowTheORI válasza amadeus11 (#95) üzenetére

FollowTheORI
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nekem csak itthon van vele tapasztalatom és itt teljesen jó a HD anyag rajta... a minőségi BR meg 4K meg tökéletes.
SD sem gond jobban, mint egy FullHD tévén. Tehát ami azon is rossz az itt is, ami meg azon is jó, az itt is.

Legalábbis a Samsung KS7K tévémen. :)

(#98) kpbendeguz válasza Hobbbyt (#85) üzenetére

kpbendeguz
(tag)

Filterezés nélkül semmilyen képnek nincs értelme növelni a felbontását. Ha simán megnégyszerezed a pixelek számát, akkor azzal ugyanazt éred el, mintha a képbe belenagyítanál: alias-os lesz a kép. (Ez is filterezés, "impulse" filternek hívják.)
A felbontás növelő algoritmusok az artifactok elkerülése érdekében komplexebb filtereket használnak, azaz "megsaccolják", hogy két pixel közé milyen extra pixeleket rakjanak be.
Ha az algoritmus jó, akkor a nagyobb felbontás felhasználói élmény szempontjából nem ront a képen, de 100%-os eredmény így sem várható, és legfőképpen: a felbontás növelése semmiképpen sem javít a képen ha a natív felbontású display-hez hasonlítod.
Példa.
Ettől még két tv közül lehet a 4K-snak szebb képe FHD anyagok esetén is, de azt nem a 4K felbontás önmagában, hanem a tv-k közti egyéb minőségi különbség adja.
Jellemzően amúgy a 4K tv-n akkor néz ki jobban az FHD anyag, ha pl. MM-ben egymás mellett mindegyik tv "bolti" üzemmódban működik és a gyárilag beállított parasztvakító funkciók mindegyike be van kapcsolva. Ilyenkor általában a zajszűrés, színtelítettség, kontraszt és sharpen a maximumra van tolva, és mivel a 4K tv-nek a nagyobb felbontás miatt nagyobb a mozgástere is, a végeredmény jobban nézhet ki. Ugyanakkor ezek a "bolti" üzemmódok otthon teljesen használhatatlanok, mert ezeket direkt arra hegyezik ki, hogy más tv-kkel közvetlen összehasonlításban "jobban" nézzenek ki, kb. mikor a húspultba piros lámpát tesznek, hogy frissebnek tűnjön az áru.

(#99) FollowTheORI válasza kpbendeguz (#98) üzenetére

FollowTheORI
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Vagy ahol olyan távolságból nézed olyan TV méreten, hogy látható az a különbség, amit az elején írsz. :)
Olyankor is jobb lesz a 4K.

Mert ugye a TV fizikai méretének növelése is nagyítás. :)

(Bár erre is vannak megoldások, ha a felbontás nem nő vele, ugye ott a super sampling, stb. Játékokban mostanában jelent meg ilyesmi. Ami bár meglepő, de javíthat a natív forráson is, ha vannak kérdéses/problémás pixelek benne adott mérethez nézve.)

[ Szerkesztve ]

(#100) Dilikutya válasza kpbendeguz (#98) üzenetére

Dilikutya
(PH! nagyúr)

Ezt próbáltam volna én is magyarázni, csak nem volt kedvem ennyire szépen körülírni. Aztán rájöttem, hogy akinek nem tűnik fel, hogy amelyik pixel nincs ott, azt nem lehet 100%-ig tökéletesen odavarázsolni, annak hiába mondom. :)

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.