Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz MongolZ #22 üzenetére

    Remek összefoglaló!
    Én tök laikusként készültem leírni a két sarokszámot amiből egyértelműen kijön, hogy sokkal szarabb a helyzet mint egy influenzánál. És ehhez nem kell atomfizikusnak lenni, hogy lássuk. Két rohadt szám.
    Harmadikként mellé lehet gondolni, hogy az influenzára van védőoltás erre meg nincs.

    Így egyből kijön, hogy a mostani az egy kegyelmi állapot. Épp ez van. De ha jobban terjed és védőoltás sincs akkor nem nehéz előre gondolkodni mi lenne azonos fertőzött szám esetén a mellérakott min. 10x halálozási rátával.

    Ami ezen felül engem még felb*sz a "hiszti-hisztizők" meg a vérmagabiztos magyar "szakértők"* nyilatkozatai alapján az ennek a két számnak a fent írt továbbgondolása.
    Van 3-500 akárhány 100 ágyunk? Remek. Az most épp az egy napi ÚJ betegek száma vaskosabb terjedési ráta esetén.
    Általánosítva:
    A hisztinek hitt valami az az előrelátás nevű, nem olyan bonyolult emberi agyi tevékenység.
    Ha arra várunk, hogy gond legyen mert csak akkor jogos a félelem... már rég rossz. Ebben az esetben is. Meg mondjuk egy klímaváltozás esetében is, de akár a zebrára lelépésnél is jól jön. :U
    Szóval a "ma nincs gond ezért előre gondolkodni"=hiszti. Ez a legnagyobb orbitális idiótaság ami létezhet. A fiam oviba jár, de ennél jobban tud már ő is következményekkel számolni.

    Az már csak hab a tortán, hogy igazán nem is kell előre gondolkodni, ha ez valami mágia lenne mégis sokak számára... ott vannak a már megtörtént esetek. Kínai fertőzésszámok, az olaszországi terjedés számai.

    *A magyar szakértők már önmaguk nyilatkozataihoz képest az ált. isk. másodikos matekkal ellentétes kijelentéseket tesznek.

Új hozzászólás Aktív témák