Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dáin

    csendes tag

    (Pár napja írtam ezt a hozzászólást, de azt hiszem releváns most is, azért másoltam át)

    Helyközi buszjárattal utaztam városunk és egy távolabbi község között Csongrád megyében, láttam a változásokat, telepítettem az applikációt, feltöltöttem, hiba nélkül ment minden.
    Számítottam rá, hogy nem lesz olyan egyszerű a nem telefonos része, és a következőket tapasztaltam a helyszínen, a busz-pályaudvaron.

    A buszom fél órával előbb indult, mint ahogy a jegypénztár nyitna. Normál esetben. Azaz esélyem se lett volna venni akkor és ott jegyet.
    A buszon, amire felszálltam nem volt QR kód, amivel érvényesíthettem volna az applikációban megvett jegyemet. Mivel sejtettem ez lesz, előrementem, és még a busz indulása előtt beszélgettem kicsit a buszsofőr kísérőjével, aki a buszpályaudvar dolgozója amúgy. Lehet, valami fejes is volt, nem derült ki, de képben volt.

    Következőket közölte velem:
    1. Nincs minden buszon QR kód, mert nem sikerült megoldani még:lövése sincs senkinek, mikorra lesz.

    2. A busz amire szálltam, helyettesítő busz volt, mert durva zavarok vannak, hogy kiállítsanak buszokat sikeresen a járatokra, innen-onnan bérelnek, szereznek, mit tudom én honnan előráncigált buszok is mennek most. Nyilván, van kínálat most. Így ha lettek volna QR kódok kitéve minden normál buszra, itt akkor se lett volna, mert beugrós busz.

    3. Kerek perec közölte, itt nem lesz semmilyen ellenőrzés se most, se a belátható közeljövőben, nyugodtan blicceljek. Ezt a Volánbusz alkalmazottja mondta lazán.

    4. Amikor elmeséltem (Just for Fun, mert tök rendes arc volt amúgy) hogy a pénztár is zárva, ugyan hogy vehetnék jegyet most bármilyen buszra, megbeszéltük, hogy kizárólag elővételben, azaz egy nappal korábban. Mari néni, aki a faluban eggyel arrébb száll fel pláne esélytelen.

    Azaz:

    Jelenleg a távolsági buszközlekedés ingyen van. Senki nem ellenőrzi, az elkordonozott sofőr főleg nem. Nincs ellenőr, nem is lesz. A buszon összesen öten ültünk, az első falu után ketten maradtunk a sofőrrel.
    Azért írtam le ilyen részletesen, mert szerintem azért ez durva így. Az előző busszal, ami a buszöbölbe beállt, például elutazhattam volna ugyanígy az ország túlsó sarkába. 6000+ Forint normál esetben. És a buszok üresek, mennek ezerrel, vágtatnak.
    Szürreális élmény volt!

    Update 2020.04.01: Azóta még kétszer utaztam más településekre ugyanarról a busz-pályaudvarról. Eltelt egy hét, és QR kódnak nyoma sincs, a buszsofőr ül láthatatlanul a bunkerében, kinyílik a második ajtó, felszállok, utazok, leszállok) Megszűnt a kontroll. Automata üzemmódban futnak a buszok, majdnem teljesen üresen.

Új hozzászólás Aktív témák