Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz attila9988 #33 üzenetére

    Ez kezd fárasztó lenni hogy kibogozzam mit is szeretnél mondani ezért engedd meg kérlek hogy leegyszerűsítsem...

    Jelentősen Nehezebb nyílt forráskódon titkosítást létrehozni mivel a kód a nyilvános auditálás miatt, egy részében sem tartalmazhat "gyengébb kódot". Egyetért / Nemért egyet

    "Az aes -t is ismerheted, ha akarod... na és? Küldök egy állományt, és törd fel nekem... a titkosító program forráskódjával együtt megkaphatod... na? Vállalod?"

    Komolyan srácok mi ez a személyeskedési hullám??? Először is az AES egy remek megoldás amikor a saját gépeden egy állományt akarsz titkosítani mert ott minden kulcs lokális. Nehezen törhető, mivel minimálisan is 128 bites kulcs titkosít! De nem is igazán arra van kitalálva hogy egy online streaming szolgáltatásnál több szereplő (peer) esetén alkalmazni lehessen. Minden kriptográfiai eljárásnak az növeli leginkább a megvalósítási nehézségét minél több peer között kell hogy mozogjon az adat, és az csak hab a tortán hogy a kézfogás online valósul meg.

    De ha ez még nem lenne elég fejfájás. Akkor ott van a másik probléma amiről még nem beszéltünk (mert őszintén nem hittem hogy kelleni fog). Minél biztonságosabb titkosítást akarnak megvalósítani azzal arányosan nőni fog a szükséges számítási igény is! Ezért egy külön tortúra lesz annak a kibalanszozása hogy mennyi extra terhelés az ami még elfogadható...

    Mindezek figyelembevételével mondtam azt amit mondtam. Tehát ha nem értetek egyet azzal hogy ezek meglehetősen megfogják nehezíteni ennek az új szabványnak a megvalósítását, akkor tiszteletben tartom a véleményeteket. Viszont akkor tényleg semmi értelme itt koptatnom a billentyűzetet.

Új hozzászólás Aktív témák