Hirdetés

2018. november 16., péntek

(#1) jedis

jedis
(senior tag)

Má aszittem gyün valami ócsó OLED 1000 Jeuró alatt ! :U ..... :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) tntmax válasza jedis (#1) üzenetére

tntmax
(fanatikus tag)

Azt majd csak a k**vajoled korszak hozza el. :-)

(#3) pusszycat

pusszycat
(PH! kedvence)

A képernyővédők ismét népszerűek lesznek. :))

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#4) FlashLed

FlashLed
(senior tag)

tlejesen jó irány. Csinálják csak. Oledé a jövő.

The Mechanic

(#5) paperboy

paperboy
(senior tag)

Hát monitor esetében azért lennének aggodalmaim itthon beégés tekintetében...

(#6) Balika911 válasza paperboy (#5) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Nekem nemcsak a beégés tekintetében, sőt, amiatt kevésbé.

Az LG OLED-jei alapján több tartalékra van szükség, hogy ne kelljen sötétebbre venni a teljes képet, ha az átlagos fényesség amúgy magas lenne. Nekem az image retention is nagyon zavaró volt, amikor a kép kontúrja átmenetileg visszamaradt.

Ezekről azt mondják, plazmánál is megvoltak, ezért gondolom, hogy az emisszív technológia velejárója. (Az érdekes egyébként, hogy telefonon ezekkel nem találkoztam. Lehet, csak kicsi a kijelző, vagy az RGB ebben is más, ezt nem tudom.)

(#7) madgie válasza Balika911 (#6) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Pedig a telefonon is ezt csinálja.

(#8) Fred23 válasza madgie (#7) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Mondjuk mobilon én se vettem észre soha semmi negatív dolgot, hibát OLED esetén. Arra lennék kíváncsi nagyon, vajon mennyivel gyakoribb az OLED beégése, mint az IPS-é? Mindegyik be tud égni, a gyakorlatban viszont szerintem ez elég ritka jelenség, csak hangos a szerencsétlen kisebbség. Tény, hogy IPS esetén elenyésző beszámolót olvastam beégésről, míg az OLED beégése azért erősebben jelen van a köztudatban.

#9: Nálam S8500 Wave 3 év után is tökéletes képet adott, S5 Mini is míg használatban volt (kb. 2-2,5 év), semmi képhibát nem mutatott, és most az A3 (2017) is már úgy egy éve hibátlan; mind AMOLED.

[ Szerkesztve ]

(#9) madgie válasza Fred23 (#8) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Mindegyik OLED telefonom "beégett" fél év után. Azért raktam idézőjelben, mert ebben az esetben arról van inkább szó, hogy a felső sáv konstans tartalma jobban öregíti az ta részét a kijelzőnek, ezért ott kisebb lesz a fényerő és a fehéregyensúly is elmászik. Egyébként főleg csak tesztábrán látni, tévénél meg nem nézel RTL-t fél évig egyfolytában.

(#10) Balika911 válasza madgie (#7) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Akkor telefonon sokkal kevésbé feltűnő. Én Samsungokon (Galaxy S7 és S8+) nem láttam ilyet, más OLED-es telefonom pedig nem volt. Tévénél (B6J) viszont gépre kötve percek alatt észrevettem, meg is lepődtem rajta. (Vissza is küldtem végül, elsősorban a backlight limiter miatt.)

Látom az új hozzászólásokat, és hogy ne beszéljünk el egymás mellett: én az ABL-ről és IR-ről írok, nem a beégésről.

[ Szerkesztve ]

(#11) troviko

troviko
(senior tag)

Rettentő sok beégett OLED kijelzőt láttam, főleg tableteket. Az újak jobban bírják, de azért azt szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy a tálca ne égjen be idővel. Ha más nem is. Jó, mondjuk be lehet állítani, hogy eltűnjön, de úgy meg én nem szeretem. Na mindegy, majd látjuk, amúgy alapvetően szurkolok az OLED technológiának, mert nagyon jó képminőséget ad. Az S9 Edge-m még nem égett be, és jó lenne egy ilyen panel PC-n és TV-n is.

Sony Fan, Samsung hater -> Samsung fan, Sony hater - Nem én változtam, a piac... - Most S7E, és rühellem...

(#12) madgie válasza Balika911 (#10) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Az ABL-t már a plazmánál is imádtam, az LCD küzdött ott a 120-200 nitjével, mint disznó a jégen, a plazma meg mondjuk pontszerű fényforrásnál, vagy épp egy ablakon betűző fénynél szépen megemelte a francba a fényerőt azon a területen, brutáljó kontrasztot csinálva. Kábé így emelgetik most a részletekre koncentrálva a HDR-ben is, de szerencsétlen LCD tévéknek az se megy rendesen, most is VA előtt ülök, de fájdalmasan béna bármiben, amihez értelmes kontraszt kéne.

(#13) sb válasza madgie (#9) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

1-2000 óra alatt beég elvileg az meg nem sok idő. 1000 óra az napi 1 óra x 3 év.
Monitorként nem is próbálkoznék vele, de film mellett is megdobná 1-1 ottfelejtett Kodi GUI. :D

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#14) Balika911 válasza madgie (#12) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Rendben, de monitornál egyetértünk, hogy az ABL elfogadhatatlan lenne? Általános célra legalábbis, az orvosi/professzionális igényeket nem ismerem. (Rá kéne keresnem, hogy az utóbbi itt pontosan mit is takar.)

[ Szerkesztve ]

(#15) madgie válasza Balika911 (#14) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Jaja, fotóknál én se szeretném.

(#16) PuMbA válasza madgie (#12) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Pedig VA-ból ki tudnak hozni 1695 cd/m2-et a képernyő 2%-án, 1763 cd/m2-et a képernyő 10%-án, 1057 cd/m2-et a képernyő 25%-án, 812 cd/m2-et a képernyő 50%-án vagy 678 cd/m2-et a képernyő 100%-án :) A környező területekkel van a gond?

[ Szerkesztve ]

(#17) Kristof93

Kristof93
(fanatikus tag)

Végre elkezdtek terjedni a 40"-es képernyők. 32" nem lesz elég.

(#18) madgie válasza PuMbA (#16) üzenetére

madgie
(Jómunkásember)

Jaja, lehet ott akárhány zóna, nem ugyanaz, mint a pixelszintű vezérlés.

(#19) jbush válasza madgie (#9) üzenetére

jbush
(tag)

Nekem van egy idén nyáron kereken nyolc éves Nokia N8-am napi használatban, másodtelefonként. "Beégésnek" nyoma sincs rajta, az egyetlen hiba a kijelzésben a "gyári" lilulás alacsonyabb fényerőn.
Ezenkívül van még egy E7 és egy 808 is, de ezek nem mentek annyit, mint az N8.

(#20) mzso válasza Kristof93 (#17) üzenetére

mzso
(PH! addikt)

Én is erre gondoltam. UHD monitornak inkább 40 coll kéne.

(#21) Sinesol válasza mzso (#20) üzenetére

Sinesol
(PH! addikt)

Nekem 27-es UHD van, de ebből kindulva nagyon max 32-esbe elég ez a felbontás.

(#22) Chaser

Chaser
(Jómunkásember)

5 év garanciával, beégés ellen is, még kicsit drágán is jöhet ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#23) Kristof93 válasza Sinesol (#21) üzenetére

Kristof93
(fanatikus tag)

Oda kell display scaling, ami nem lenne nagy baj, de nem azért veszek 4k képernyőt, hogy annyi férjen rá mint egy 1440-esre. 40" a minimum, és azzal sem lehet kényelmesen, távol ülni.

(#24) Sinesol válasza Kristof93 (#23) üzenetére

Sinesol
(PH! addikt)

Nekem az nagyon pixeles lenne, sajátomnál én épp a tűéles képet szeretem leginkább, pár nap használat után látnád te is az előnyét, hogy mennyivel jobb az 1440p-nél. A 40-es amugy nem lenne rossz, de oda már kéne a 8k, amitől mondjuk nem is vagyunk messze, pár év múlva ha váltok, szerintem tuti lesz már belőlük a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#25) Kristof93 válasza Sinesol (#24) üzenetére

Kristof93
(fanatikus tag)

Munkában 32"-os 4k Ultrasharp-ok vannak és kell a 125% scaling. Az otthoni 38" 4k ultrawide sokkal kényelmesebb, és több minden fér rá kisebb felbontással is.

[ Szerkesztve ]

(#26) D1Rect válasza Kristof93 (#25) üzenetére

D1Rect
(PH! félisten)
LOGOUT blog

A 38-as ívelt?

[ Szerkesztve ]

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#27) Kristof93 válasza D1Rect (#26) üzenetére

Kristof93
(fanatikus tag)

Igen.

(#28) FlashLed válasza troviko (#11) üzenetére

FlashLed
(senior tag)

Szintén. Jo nehany telomon ezert volt garis kijelzocsere. Ez letezo jelenseg hiaba is titkoljak. Erre kellene kitalalni valamit.

The Mechanic

(#29) fishi válasza FlashLed (#28) üzenetére

fishi
(tag)

Már kitalálták, Micro LED-nek hívják...
Én tuti nem vennék buci drágáért olyan TV-t / monitort, ami gyárilag és hivatalosan tartalmazza a visszaszámlálót. Persze ha nem lennék csóró, akkor nyilván kevésbé zavarna ez a dolog, de addig inkább csak olyanról lehet szó, aminél legalább az esély megvan 10-15 év használatra is akár.

[ Szerkesztve ]

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#30) Joshi

Joshi
(PH! félisten)

Remélem mindenkinek átjött hogy ezeket nem lehet majd kapni számítástechnikai boltokban vagy webáruházakban. Kizárólag orvosi és ipari célokra gyártják, és ezzel együtt az árcédula se hétköznapi. Itt valószínű hogy nem lesz G-Sync és RGB LED. ;]

(#31) MSI.Navi válasza Joshi (#30) üzenetére

MSI.Navi
(kvázi-tag)

Most jól elvetted a kedvét mindenkinek! :DDD

(#32) dezz válasza Joshi (#30) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

Először az IPS panel is méregdrága orvosi, egyes ipari és grafikusoknak szánt (leginkább Eizo) monitorokban volt megtalálható. Remélhetőleg a "professzionális" kategóriába az utóbbiak is bele fognak tartozni. Onnantól pedig csak röpke néhány év és hétköznapi halandó számára is elérhető lesz. ;]

(#33) Joshi válasza dezz (#32) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Igen, ez igaz is lehetett, de az RGB OLED még nagyon sok sebből vérzik főleg monitor fronton. :B

(#34) MSI.Navi válasza dezz (#32) üzenetére

MSI.Navi
(kvázi-tag)

Az OLED elég hamar beég így monitornak nem nagyon kellene ebben a stádiumában.

[ Szerkesztve ]

(#35) Chaser válasza MSI.Navi (#34) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

valószínűleg horror ára lesz, cserébe a beégés nem lesz probléma, orvosi felhasználásnál az érdekes lenne - azt, hogy miként oldják meg passzolom -
egyébként van aki oled tv-t használ monitornak gond nélkül, ha nincs állandóan statikus tartalom azért amai genes tv-k nem egyszerűen tudnak beégni, nálam chrome sokat van full képernyőn, így esélyes lenne h beég, de aki játszik - és nem havi 20 napot ugyanazzal ( : -, filmezik, stb, ott beégés esélye minimális, fentebbiek miatt viszont pl irodai munkára nem való

(#36) paperboy válasza Chaser (#35) üzenetére

paperboy
(senior tag)

De például képszerkesztésre se emiatt, pedig ott jól jönne amúgy a jobb képminőség...

(#37) dezz válasza Joshi (#33) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

+ (#34) MSI.Navi:

Pedig itt mégis monitorgyártásról van szó.

Elképzelhető, hogy a megcélzott területeken a drágasága ellenére afféle fogyóholmiként lehet kezelni. Fontosabb a képminőség, vagy annak egyes paraméterei, mint az élettartam. Nyilván nem havi panelcseréről van szó, hanem 1-2 évente. Ez egy profi grafikusnak is beleférhet, ha már hamarabb visszahozza a panelcsere árát.

(#38) Chaser válasza paperboy (#36) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

így van, arra nem jó

dezz azért az nem valószínű, hogy fél évente cserélnének egy drága monitort - persze kérdéses az ár, de nem valószínű h 100-150e ft/db lesz - , sok cég megveszi a drága eszkőzt, de azért mert sokáig számol vele, notebookot, pc-t sokkal hamarabb leselejteznek mint monitort

(#39) Joshi válasza dezz (#37) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Ez az eredeti cikk, itt is egyértelműen írják hogy autókijelzők, illetve high-end monitorokat gyártanak. Ezek a kijelzők autókijelzőnek a monitorok pedig filmstúdiók esetleg gafikai stúdióknak mennek. Szerintem csak úgy meg se lehet ezeket venni.

(#40) Joshi

Joshi
(PH! félisten)

Lehet hogy mégis lesz OLED monitor? :DD :C Az árát nem akarom tudni. ;] Ezt is a JOLED gyártja. Egyébként korábban a Dell már próbálkozott ezzel.
Itt látható hogy milyen kijelzőkre kell gondolni.

Asus ProArt PQ22UC

[ Szerkesztve ]

(#41) Chaser válasza Joshi (#40) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

22"-ra 4k az teljesen jó:) kérdés van-r bréégés elleni garancia ami legalább 3-5év...valószínűleg nincs, az ára az biztos professzionál' lesz

(#42) dezz válasza Joshi (#39) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

És? Miért nekem írod?

Most is lehet kapni high-end monitorokat, csak győzd kifizetni az akár milliót közelítő árat.

(#40): Úgy emlékszem, itt is volt róla hír.

(#38) Chaser: A "sok cég" nem számít, azok viszont igen, amiknek valamilyen célra szükségük van erre és belefér nekik a rövidebb amortizációs idő.

(#41): Távolság kérdése.

---

Egyébként érdekes, hogy ez a rész kimaradt a mostani cikkből:

"It will be the world’s first mass production plant for printed OLED"

Azt meg nem tudom, hogy az automotive-ből hogy lett orvosi. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Joshi válasza dezz (#42) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Elefant azt írta hogy jelenleg is gyárt a JOLED orvosi és professzionális kijelzőket.

(#44) dezz válasza Joshi (#43) üzenetére

dezz
(PH! nagyúr)

", és kimondottan ezt a szegmenst szeretnék erősíteni az új gyárral."

(#45) Joshi válasza dezz (#44) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Nem lep meg hogy elefant félreért valamit, már sokadszor előfordult. ;]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.