Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Heylel

    csendes tag

    Nem az a kérdés, hogy most mennyit tud eladni belőle az AMD. Most mindent megvesznek az elkesederett vásárlók, amit a piacra dobnak. A kérdés, hogy a vásárlók fejében milyen kép marad meg az AMD-ről. Mert az fogja eldönteni, hogy amikor majd nem lesz chip hiány, akkor milyen kártyát vesznek az emberek. És szerintem a 6500xt-ről egyetlen vásárlónak sem az fog megmaradni, hogy "köszönjük AMD, hogy piacra dobtad a szükség idején." A vásárlók el fogják felejteni, hogy a két cég drágán adta el a kártyákat, de ezt a kiherélt vga-t... hát csodálkoznék, ha ne emlegetnék negatív felhanggal (lásd: az R9 290 óta minden AMD vga kazánház sokak szerint, pedig ez már rég nem igaz, sőt).

    Mellesleg szerintem egy dolgot biztos kijelenthetünk: az Nvidia 3050 még ki se jött, máris nyert. Nem tud olyan drága lenni, hogy ne legyen pozitiv a fogadtatása a 6500xt-hez képest.

    [ Szerkesztve ]

  • Heylel

    csendes tag

    válasz Petykemano #40 üzenetére

    Nagyon sok mindenben egyetértek. Viszont amit kiemelnék az lenne, hogy vannak dolgok, amikben teljesen mindegy, hogy ténylegesen milyen egy termék, ha a róla kialakult kép az első pillanattól kezdve negatív. Autós példával élnék: egy Daciát nem fogsz soha olyan értékűnek tartani, mint egy Toyotát, mert a Dacia 30 évvel ezelőtt rakás trágyát dobott piacra, és azóta sem tudta kiheverni, pedig az új Daciák egyre jobbak. A Toyota soha nem dobott ilyen autót piacra, ezért értékeljük többre. És nem is fognak egy szint alatt kocsit kiadni, mert tudják, hogy lehet, hogy most nyernek egy kicsit vele, de ezt a következő évtizedekben a nevükkel fizetik meg.
    Ugyanezt érzem az AMD-nél, lásd RX 9 290. Ár/érték arányban agyonverte az Nvidiát, de iszonyat hangos hűtő volt rajta és túlmelegedett. A teljesítményre senki nem emlékszik már, csak arra, hogy visított a kártya és pár leégett. Az én félelmem az, hogy ugyanez lesz most a 6500xt-nél is és akkor újabb 10 évig minden kártyájuk eleve hátrányból fog indulni.

  • Heylel

    csendes tag

    válasz Abu85 #108 üzenetére

    Tudnak egyáltalán 8 gigás verziót kiadni? Csak mert összesen két modul fér el a nyákon és nem tudom van e 4 gigás ddr6

  • Heylel

    csendes tag

    válasz Abu85 #152 üzenetére

    Meg kell jegyeznem, hogy a Hardware Unboxed pont csinált ilyen tesztet és egyértelműen kimutatta, hogy a PCIe ×4 egyes játékoknál még az AMD által javasolt beállítások mellett is negatívan befolyásolja a teljesítményt PCIe 3 esetén. De ez mindegy is, mert szerintem a fő nézeteltérés nem az, hogy a kártya ki van--e herélve, hanem, hogy mennyire helyes döntés hosszú távon egy kiherélt, össze-vissza teljesítményű kártyát kiadni, pont akkor amikor mindenki elkesedetten akar kártyát venni. Szerintem (és sokak szerint) az AMD ezt igen rosszul tette, mert a saját hírnevét tette tönkre, de remélem, hogy neked van igazad, hogy Lisa Su döntése helyes volt, és ők leszenk a kispénzű vásárlók megmentői.

Új hozzászólás Aktív témák