Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kashim

    őstag

    válasz Yutani #15 üzenetére

    Már megoldották, ősszel lehet hivatalosan is kapni a régióban a tp cast kiegészítőt vive-hoz. Ez lesz a hivatalos megoldás amit felkarolt a htc is. Kínában már egyébként lehet is kapni a hivatalos oldalon keresztül, vagy drágán lehet rendelni netről is idehaza, de érdemes várni, mert még nem végleges a kialakítás.
    6000 mAh-s akksival kb. 2 órát bír egy huzamban, de elvileg lesz hozzá valami 10-11 ezer mAh változat is ami azért már bőven elég egy napi használatra.
    Kis szépséghibája a dolognak, hogy egy 60 ghz-es wifi sávon megy a dolog és a routernek konstans rá kell látnia az adó egységre, különben képkockák eshetnek ki és fejfájás a vége. Tehát elég magasra kell rakni a routert, lehetőség szerint a plafonra vagy egy magas állványra.
    Viszont az olvasott tapasztalatok és technikai adatok alapján a késleltetés nagyon minimális, gyakorlatilag megkülönböztethetetlen a vezetékestől és a kapcsolat is stabil volt.

    Azt sem szabad amúgy elfelejteni, hogy a most piacon lévő vr dolgok még az első generációt képviselik. Valve folyamatosan dolgozik a fejlesztéseken, az új kontroller és az új lighthouse rendszer is már a 2.0-ás változatot vetíti előre. Sisak és felbontás szinten viszont azért hardvernek is még utol kell érnie ezeket, szemenkénti 4k felbontáshoz iszonyatos erőforrások kellenek, mai hardverekkel nem megoldható.
    Én nem gondolnám, hogy temetni kéne a technológiát, már a mostani rendszerek is baromi jó élményt nyújtanak, némi limitációval tény, de olyannal még nem találkoztam aki miután kipróbálta ne vigyorogva vette volna le a sisakot a fejéről.

    Ráadásul látszik, hogy az egész ipar ráfeküdt a témára, jól mutatja hogy még az olyan óvatos motorosok, mint a Sony is beindult a PSVR-rel. Az a rendszer és a playstation márkanév már önmagában húzni fogja szerintem innentől a technológiát.

    Cikkel amúgy nem teljesen értek egyet, az is érdekelne a "csomó játék" mit takar pontosan. Bőven vannak már olyan címek amik nem commodore szinten vannak grafikában. VR-ben egyébként is máshogy jön elő a részletesség mivel egy alapesetben rém ronda minecraft is totál más élményt nyújt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák