Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz HDR123 #1 üzenetére

    A 3D TV-k rossz hasonlatok. A 3D TV-k egy extrát nyújtottak, amit vagy kihasználtál, vagy nem. A TV nélküle is tökéletesen használható.

    A VR viszont egy teljesen más világ, egy külön kiegészítő kell hozzá (szemüveg), és ilyen téren még a Daydream / GearVR áll jól, mert abban legalább a telefonokat lehet cserélgetni, illetve az "elvben" már megvan amúgy is a felhasználónak, tehát csak egy extrát nyújt. Egészen más dolog 30e Ft-t kidobni egy GearVR vagy Daydream szemüvegért, amit aztán legfeljebb nem használsz, mint 300e Ft-t, amit lehet, hogy dettó nem használsz...

    A cikkben látványosan kimaradt a másik alapvető probléma, mégpedig az, hogy a felhasználók egy nem elhanyagolható hányada rosszul lesz a VR szemüvegektől. Én pár hónapja rákattantam a Daydream-re (meghackeltem a Oneplus 3T-met, hogy menjen vele), de 15-20 perc után már szédülök és fejfájásom lesz tőle. Pár nagyokos azt mondta, hogy kevés az FHD-fél felbontása (ugyebár az FHD kijelző kevesebb, mint felét használja ki egy-egy szem számára). Megnéztem egy Oculus Rift-et, no, abban 10 perc után jelentkezett ugyanez. A párom 2 percig nem bírta.

    Szóval hatalmas a hype a VR körül, ám a realitás az, hogy még mindig túl sok a megoldásra váró probléma, és hiába megy a siker-orientált marketing gőzhenger, valójában a király meztelen, mert semmilyen szempontból nincs ez még készen....

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák