- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Computex 2026: a Keychron és a GIZMART ergo klaviatúrája kiváltja az egeret is
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hobby elektronika
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Google Chromecast topic
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jim Tonic
nagyúr
-
QwErTy42
addikt
-
Jim Tonic
nagyúr
Ez buli. Samsung sem tökéletes, de fényévekkel megbízhatóbb, mint a HP.
-
QwErTy42
addikt
-
Potrien
senior tag
Nekem hp volt idáig ami megadta magát a garancia lejárta után közvetlenül

-
Graphics
Jómunkásember
-
Cassi
őstag
-
Lacok
őstag
Mi az ok ami miatt a Samsung megválik ettől az üzletágtól?
-
Dr. Romano
veterán
Csakhogy ezek a "demo tartályok" hagyományos boltban is kapható patronok nem csak a nyomtatóhoz csomagolt egyszeri dolog.
-
pepeno1
tag
Egyfelől a LaserJet 10xx-es sorozatuk elpusztíthatatlan. Nem tudnak sokat, nem is gyorsak, csak - utángyártott tonerrel - ~1 Ft/oldal költség mellett nyomtatnak. Win10 okés? NEM! És bőven van még ilyen hardver...
A nyomtatási üzletágat mindig is a kellékanyagok vitték. És azokat aranyárban kínálják; Kína meg degeszre keresi magát
Fotónyomtatáshoz persze, hogy megveszem az eredeti patront, de irodai melóra?Ahogy Daywalker idézte: "Szerintük ugyanis a másológépek ideje lejárt, a készülékek elavultak, túl nagyok, túl sok karbantartást/cserét igénylő alkatrészből állnak, javításuk, karbantartásuk és az erre vonatkozó szerződések sem a hatékonyságot tartják szem előtt..." "...az elavult másolókat magasabb kategóriás multifunkciós készülékekkel váltanák le."
A lényeg mint fentebb
Ha nincs profit, akkor teszünk érte, hogy legyen. A Samsung pont jókor volt jó helyen; ráadásul egyel csökken a konkurensek száma. A "eljövendő marketing rizsával" és minimális fejlesztéssel pedig megint lesz pénz, dögivel.
Elrettentő példa az LGA1156->1155->1150->1151 és a 1366->2011->2011v3...Egyetértek. Nekem is LaserJet 1018-am van immár 9 éve. Az elsőnek a lapbehúzója elromlott kb. fél év után, és cserélték az egész gépet újra. Azóta idén cseréltem a tonert utángyártottra. A drivere tényleg gáz. Annak örülük, hogy annak idején lementettem a HP honlapjáról. Most meg őrizgetem mint a Szent Grált.

-
#85552128
törölt tag
Összehasonlítva a Samsung és a HP szoftveres támogatását főképp a régebbi eszközökhöz, ez nagyon nem jó hír. Épp emiatt dobtuk a HP-t és toljuk a Samsungot, de ezek után megint más márka után kell nézni.
Vicc hogy egy 5 éves HP nyomtatóhoz alig lehet találni sokszor meghajtót. A HP letöltő oldala meg ezen felül gyakorta enyhén gyengélkedik.
Nem is beszélve hogy garanciában a HP nyomába sem volt....Ez nem jó hír!

Lehet van olyan amihez nincs driver, de amint rádugom a ~10 éves PSC 1410-et a gépre a Windows 7/8/10 máris tölti hozzá a drivert amivel a scanner és a nyomtató is tökéletesen működik. Ahogy nézem a hivatalos "full feature" szoftvercsomag is elérhető az oldalról, szóval nem általános jelenség, hogy nem támogatnák a régi termékeket.
-
Forestal
tag
Reménykedhetünk, hogy talán végre a nyomtatószoftverek és azok kezelhetősége javulni fog.
-
DFB
tag
Én örülök neki.(lehet korán).
Nekem Samu CLX3175FN multi van.(Ennél nagyobb nem nagyon fér el az asztalon.)
Nekem eddig még csak bajom volt vele, állítólag azért mert nem sokat használjuk.
Hát ezért is nem vettem tintasugarast, nehogy beszáradjon.
Cserélni kellett a transzfert kb. 3000-nél.
Papírelakadás 1 típus.
(Felső szenzornál lehetett vezetékszakadás, mitől azt nem tudom.Elég nehezen derült ki)
Dobegység pengéje elvetemedett 6300 (74%) maradék kapacitás esetén.
Ha megmaradna nekik az üzletág, akkor sem vennék többet Samsungot.
Pillanatnyilag HP M277dw-t inkább. -
Cassi
őstag
A Samsung mindig is a jövőbe tekintett. Ezért ahol tud, ott racionalizál.
A HDD üzletágától is a legelsők között vált meg; fantáziát látott az SSD-ben. A MILC részlegére is mondott egy STOP-ot, amikor látta, hogy nem nőnek olyan mértékben az eladások, mint ahogy eltervezték.
Most ez volt soron.Így van, a Samsung mindig jó ütemérzékkel szállt ki az elavult üzletágakból. Kevesen vesznek új nyomtatót, nehéz nyereségesen tartani a gyártást. Aki szerint meg nem számít a profit és a pénz, az jelentkezzen ingyenes driverfejlesztőnek, biztos örülnek majd neki.
-
Hopkins95
addikt
Egyetértek, én sem örülök neki. Utálom a HP-t, hülye szoftvere van, sokszor beragad a nyomtatáslista(percekig nem tudod törölni, még újrainditással sem) plusz nagyon drága hozzá a patron. Ráadásul mindig cirkuszol, hogy kifogyott a patron, holott még van benne festék. Ha nem eredeti patront veszel bele, akkor van, hogy nem működik normálisan vagy csíkoz.
Ellenben a Samsung Xpress M2070w-met eddig csak egyszer töltöttem tonerporral(1 éve van meg), azóta is kifogástalanul üzemel. Pedig sok mindent fénymásolok az egyetemre, de még mindig bírja a toner benne.
-
QwErTy42
addikt
Összehasonlítva a Samsung és a HP szoftveres támogatását főképp a régebbi eszközökhöz, ez nagyon nem jó hír. Épp emiatt dobtuk a HP-t és toljuk a Samsungot, de ezek után megint más márka után kell nézni.
Vicc hogy egy 5 éves HP nyomtatóhoz alig lehet találni sokszor meghajtót. A HP letöltő oldala meg ezen felül gyakorta enyhén gyengélkedik.
Nem is beszélve hogy garanciában a HP nyomába sem volt....Ez nem jó hír!

Pedig a HP lézerek sokkal masszívabbak, mint a Samsungok és driverek terén is frissebbek és támogatottabbak.
A Samsung lézerek csak szerettek volna olyan "szarok" lenni, mint a HP-k. -
Vitamincsiga
tag
Egyfelől a LaserJet 10xx-es sorozatuk elpusztíthatatlan. Nem tudnak sokat, nem is gyorsak, csak - utángyártott tonerrel - ~1 Ft/oldal költség mellett nyomtatnak. Win10 okés? NEM! És bőven van még ilyen hardver...
A nyomtatási üzletágat mindig is a kellékanyagok vitték. És azokat aranyárban kínálják; Kína meg degeszre keresi magát
Fotónyomtatáshoz persze, hogy megveszem az eredeti patront, de irodai melóra?Ahogy Daywalker idézte: "Szerintük ugyanis a másológépek ideje lejárt, a készülékek elavultak, túl nagyok, túl sok karbantartást/cserét igénylő alkatrészből állnak, javításuk, karbantartásuk és az erre vonatkozó szerződések sem a hatékonyságot tartják szem előtt..." "...az elavult másolókat magasabb kategóriás multifunkciós készülékekkel váltanák le."
A lényeg mint fentebb
Ha nincs profit, akkor teszünk érte, hogy legyen. A Samsung pont jókor volt jó helyen; ráadásul egyel csökken a konkurensek száma. A "eljövendő marketing rizsával" és minimális fejlesztéssel pedig megint lesz pénz, dögivel.
Elrettentő példa az LGA1156->1155->1150->1151 és a 1366->2011->2011v3... -
Vitamincsiga
tag
A Samsung mindig is a jövőbe tekintett. Ezért ahol tud, ott racionalizál.
A HDD üzletágától is a legelsők között vált meg; fantáziát látott az SSD-ben. A MILC részlegére is mondott egy STOP-ot, amikor látta, hogy nem nőnek olyan mértékben az eladások, mint ahogy eltervezték.
Most ez volt soron. -
csasaKKP
senior tag
Ez nem jó hír?
Minek a HP-nek, elég nagyok már így is... Samsung fekete lézeres nyomtató lassan 10 éve (kopp-kopp) hibátlan. -
zsolt501
nagyúr
Összehasonlítva a Samsung és a HP szoftveres támogatását főképp a régebbi eszközökhöz, ez nagyon nem jó hír. Épp emiatt dobtuk a HP-t és toljuk a Samsungot, de ezek után megint más márka után kell nézni.
Vicc hogy egy 5 éves HP nyomtatóhoz alig lehet találni sokszor meghajtót. A HP letöltő oldala meg ezen felül gyakorta enyhén gyengélkedik.
Nem is beszélve hogy garanciában a HP nyomába sem volt....Ez nem jó hír!

Nekünk a Samukkal volt leginkább a legtöbb bajunk sok készülék (kb 50) megadta magát elektronikusan illetve a lapbehúzók is elég gyorsan tönkremennek.
Ellenben a HP nyomtatói még mindig bírják, és bizony napi akár 2000 oldalt is nyomtatnak, mondjuk nem házi nyomtatókról van szó. -
KisDre
senior tag
A miértre kíváncsi lennék. A Samsungnak tudtommal jól megy a szekere és cégóriás, nem kívánt részlegük ez vagy mi?
-
Dr. Romano
veterán
Összehasonlítva a Samsung és a HP szoftveres támogatását főképp a régebbi eszközökhöz, ez nagyon nem jó hír. Épp emiatt dobtuk a HP-t és toljuk a Samsungot, de ezek után megint más márka után kell nézni.
Vicc hogy egy 5 éves HP nyomtatóhoz alig lehet találni sokszor meghajtót. A HP letöltő oldala meg ezen felül gyakorta enyhén gyengélkedik.
Nem is beszélve hogy garanciában a HP nyomába sem volt....Ez nem jó hír!

A HP esetében nem a szoftver a vicces hanem ez.
Hol vannak már a rég szép idők amikor 40ml-s fekete patront vehetett az ember pl. a DeskJet 920-hoz...
-
Balu77
őstag
Összehasonlítva a Samsung és a HP szoftveres támogatását főképp a régebbi eszközökhöz, ez nagyon nem jó hír. Épp emiatt dobtuk a HP-t és toljuk a Samsungot, de ezek után megint más márka után kell nézni.
Vicc hogy egy 5 éves HP nyomtatóhoz alig lehet találni sokszor meghajtót. A HP letöltő oldala meg ezen felül gyakorta enyhén gyengélkedik.
Nem is beszélve hogy garanciában a HP nyomába sem volt....Ez nem jó hír!

-
tibaimp
nagyúr
-
Sza_Sa
senior tag
Nem örülök neki, kevesebb szereplő, magasabb ár. A cégünknél van 6db Samsung lézer másoló, nagyon szeretjük, a másológépeket már nem is használjuk.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- iPhone topik
- Motoros topic
- Fűnyíró topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Minden, ami hőszivattyú
- Computex 2026: a Keychron és a GIZMART ergo klaviatúrája kiváltja az egeret is
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Hardcore café
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- Adatgyűjtők, vonalkódolvasók akciós árakon! 400.000 Ft egyben az egész 18 mill. helyett
- Retro HP ScanJet 4p + Adaptec SCSI PCI kártya
- Nyomtatók, Tonerek HP, Epson, Canon
- Panasonic DP-8035 Multifunkciós nyomtató
- Nyomtatók A-Z-ig,Mini lézer,MFP,nagy teljesítményű és hordozható nyomtatók,számla,garancia,WI-FI,stb
- Dell Latitude 5430 14" Touchscreen i5-1235U 32GB 512GB 1 év garancia
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel nagy választékban garanciával/számlával! Upd. 06.08
- Mini Pc HP ProDesk 600 G4 / EliteDesk 800 G5 // 6-9. gen // i3 / i5
- Samsung Odyssey G7 S28AG700NU IPS Monitor! 3840x2160 / 1ms / 144Hz / FreeSync / G-Sync
- Samsung Galaxy S23 128GB Cream (Karcmentes) 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Fotónyomtatáshoz persze, hogy megveszem az eredeti patront, de irodai melóra?


