Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

(#1) csib41

csib41
(aktív tag)

Egy ilyen szervernek, mi az előnye azon kívül, hogy keveset fogyaszt? Gondolom nem lesz teljesítmény bajnok. :U

(#2) Srodney válasza csib41 (#1) üzenetére

Srodney
(senior tag)

lehet hogy nem lesz teljesítmény bajnok,de vannak olyanok is akiknek bőven elég lesz ez.persze ők kevesen vannak akiknek ez szól de mivel ez egy újfajta kezdeményezés vhol el kel kezdeni...szerintem a kis cégeknek szánják,akiknek szerverre van szükségük de még nem vágnák nagyba a fejszéjüket...

(#3) FireKeeper

FireKeeper
(veterán)

gondolom ez sima bulk lesz (semmi SOI hókuszpókusz).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Discord: https://discord.gg/sKnPVmH || #WeAreBosch

(#5) ubalaz

ubalaz
(csendes tag)

Mit jelent itt az elsőként kifejezés? Vagy csak szenzációhajhászásból van ott vagy tévedésből. Mind a kettő súlyos hiba egy szakmai oldalon. Mert más már árul ilyesmit: MIW ArmBlock 16

(#6) Abu85 válasza ubalaz (#5) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Köszi, korrigáltam. :R

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#7) Blindmouse válasza csib41 (#1) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)

Ugye ezt csak viccből írtad? Egy az hogy nagyon olcsó, semmit sem fogyaszt, és van benne 3 TRIPS egy gyors számítással.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) weiss

weiss
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Én most ezt nem értem. Miért nem lehet ezt megcsinálni pl. x86-tal vagy SPARC-kal? Azokat nem lehet úgy optimalizálni, hogy jó teljesítmény/fogyasztás arányuk legyen? Miért olyan különleges az ARM? Mit tudnak, amit pl. az Intel nem? :F

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9) vinibali

vinibali
(őstag)

a HP idáig a Bulldózer alapú Opteronokba volt szerelmes... mostmár ARM-re építene? :F

BIOS írás, helyreállítás, törlés, mentés! http://vinibali.x3.hu/bios.html

(#10) Bici válasza vinibali (#9) üzenetére

Bici
(nagyúr)

Mindegy csak 3 betűs legyen a cég neve és A-val kezdődjön :D

Keresek AMD A10-7870K vagy 7890K APU-t.

(#11) Blindmouse válasza weiss (#8) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)

Nincs benne szemét. pl minden utasítás 4 byte, az első 4 bit mindig ugyanazokat jelenti, nem kell mikroprogramozni, satöbbi. Ugyanaz keveseb tranzisztor, cserébe lehet rá fordítót írni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) .mf válasza csib41 (#1) üzenetére

.mf
(veterán)

Vannak olyan feladatok, amihez egyáltalán nem is kell teljesítmény-bajnoknak lennie. Sőt, egy átlag középvállalatnál a feladatok jelentős része is lehet ilyen. Print-, fájl-szerver, dhcp, tűzfal, mail CAS role, stb. Általában a RAM mennyisége és a lemezek sebessége szokott korlátozó tényező lenni.

---

Miután W8 jön ARM-ra is, kíváncsi vagyok, hogy a következő W Serverből is lesz-e ARM változat. Régen Itanium, Power és SPARC miatt készítettek x86 mellett RISC verziót is.

(#13) rt06

rt06
(veterán)

elolvasta valaki a hir szoveget is?
aki igen, es meg igy sem erti, miert jo ez, az mutasson mar nekem olyan 2U szervert, amiben 480 ARM processzormagnak megfelelo szamitasi teljesitmeny van

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#14) .mf válasza rt06 (#13) üzenetére

.mf
(veterán)

El, de a kérdésekre válaszolást értelmesebbnek tartottam, mint ezt az ötletet. Szerintem nem erre való. Ha túlozni akarnék, azt mondanám, hogy a nullát bármennyivel szorozhatod, akkor is nulla marad. Erre a célra inkább HPC clustereket vagy blade-eket szoktak használni. Ezen a területen legfeljebb árával hódíthat, mert teljesítménye, főleg a processzorok egyszerűségéből és emiatt speciális utasításkészletek támogatásának hiányából adódóan, gyenge lesz. Az x86-os LV szerver-procik pedig elég drágák.

Amúgy Atommal is volt már hasonló kísérletezgetés, de az sem lett túl sikeres. Arról talán tesztek is készültek, ahol kihozták, hogy a gyenge teljesítménye miatt közel sem akkora a fogyasztásbeli előnye.

(#15) csib41 válasza .mf (#12) üzenetére

csib41
(aktív tag)

Na uram erre voltam kíváncsi, köszönöm a fejtágítást.

(#16) rt06 válasza .mf (#14) üzenetére

rt06
(veterán)

lehet, ha nem hagytak volna ki az alabbi mondatot a hirbol, maskent allnal hozza, nem nullat akarnal szorozni

"Ultimately, Calxeda plans to provide users ARM architecture-based chips as well as products with the Calxeda microprocessors that will offer 5 – 10 times performance/watt advantage and 15 – 20 times advantage when price is factored in."

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#17) devast válasza .mf (#14) üzenetére

devast
(addikt)

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan... Az x8/x86-64 pont a bonyolultsága, és a kompatibilitása miatt tök lassú...
Atomtól meg mit vársz...az egy gyenge, in-order feldolgozással rendelkező őskövület x86.

[ Szerkesztve ]

(#18) ddekany válasza devast (#17) üzenetére

ddekany
(addikt)

Azért erre jó lenne valami konkrét számokat látni, hogy wattban mi a különbség aközt, ha egyetlen brutál Xeon-on futtatok X virtuális gépet, vagy ha rakás kis Cortex 9-en ami ugyan azt a teljesítményt adja.

(#19) .mf válasza devast (#17) üzenetére

.mf
(veterán)

"Ezt ugye te sem gondoltad komolyan... Az x8/x86-64 pont a bonyolultsága, és a kompatibilitása miatt tök lassú..."

Ezt pedig ugye te nem gondoltad komolyan... ha egy speciális HPC workloadot futtat, amit optimalizálnak is az adott architektúrára, akkor SSEx, valamint újabban AVX, FMA3/4 és egyebek kihasználásával ezek néhány műveletet egy ARM-hoz képest tized-, de akár századannyi ciklus alatt is el tudnak végezni.

(#16) rt06: írtam is, hogy árban lesz előnye. Igaz az újabb intel UP LV Xeon procik jóval olcsóbbak (E3-1260L 45W 2,4/3,3G 4/8, $294), de MP LV procikból még továbbra is csak S604 C2Q van, elég drágán (L7445 50W 2,33G 4, $1980).

(#20) devast válasza .mf (#19) üzenetére

devast
(addikt)

Meglátjuk. Az x86 akkor is lassú... ha nem látod miért, mélyedj bele jobban :) (vagy olvass architektúrák jegyzetet)

[ Szerkesztve ]

(#21) ddekany válasza devast (#20) üzenetére

ddekany
(addikt)

"vagy olvass architektúrák jegyzetet"

Az nekem megvolt anno, tervezési-tér megközelítésben... sokan ráismernek gondolom ;). De én nem látom miért. Nyilván a CISC -> RISC(-szerűségre) konvertálás valamekkora veszteség, de tudtommal nem vészes. Ezen felül Abu mondott valami olyasmit, hogy több mag (vagy csak szál?) közti memória-koherencia terén mások az elvárások ARM esetén, ami miatt sok magnál gyorsabb lehet (egyszerűbb cache, stb)... de nem tudom ez konkrétan mit takar. (Ez utóbbinak persze semmi köze a CISC VS RISC kérdéshez.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.