Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz #32839680 #36 üzenetére

    Én ezt kettéválasztanám szerintem ez ennyire nem egyszerű, a TMSC technológiájára ha globálisan nézem sokkak kevesebb partner vevő képes és akarja megfizetni, mint egy GF, STM, vagy akár egy kínai gyártó termékeire, egyszerűen azért mert ameddig a TMSC csúcstechnológiát gyárt aranyárban, gyémánt árú fejlesztésekkel, addig a többiek minden mást is gyártanak. Sokkal nagyobb mennyiségben, csak épp a haszonkulcs töredéke a TSMC, Samsung vagy Intel méretű cégekének.
    A TSMC pedig ugyan sok gyárat épített, de ezeknek a kapacitása a jövőben nagy lutri lehet, mert erre nem biztos, de egy tegyük fel robot vezérlésre sokkal nagyobb igény lehet. Elég csak egy nagyobb válság lásd 2008-ban, és dől be azonnal minden.
    A Taiwani költözést 2 évvel ezelőtt elkezdte a legtöbb gyár, szerintem az már nem követelmény. Nagyon sok gyár Indiába, Vietnámba költözött át.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák