Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBorg

    tag

    válasz Sonja #17 üzenetére

    Nem vagyok meggyőzve. :N Azt látom a képeken, hogy a két azonos körülmények közé tervezett, azonos méretű, hasonló folyadékszállítási teljesítményű, hasonló nyomástartományban működő és árban egymással versengő (tehát anyagválasztásban, kidolgozottságban közel egyforma) centrifugál szivattyú hasonlít egymáshoz. De ez teljesen természetes, ebben az árkategóriában, erre a célra egy szivattyúnak így kell kinézni. A hiba szerintem ott történt (és valszeg gyakran előfordul ilyen hiba egy ilyen bürokratikus hivatalnál), hogy a szabadalmi hivatal befogadta ezt a szabadalmat, pedig el kellett volna utasítania.
    Nyilván a szabadalmi hivatal meg az ilyen ügyeket tárgyaló bírók a saját érdekeiket védik. Eléggé megnyirbálná a tekintélyét ezeknek a sóhivataloknak, ha befogadnák a szabadalmakat, amiért komoly összegeket is elfogadnak a benyújtóktól, aztán vita esetén annak adnak igazat, akitől nem kaptak pénzt.
    Ettől függetlenül a periratot, a döntés indoklását még nem láttam, tehát lehet, hogy van valami olyan részlet - a hűtsünk meleg dolgokat hideg dolgokkal részen kívűl -, ami a képek alapján nem nyilvánvaló és ami valóban megalapozza az Asetek ügyét. (bár én alapból úgy állok a dologhoz, hogy ha nem tudja a cég legyártani nekem olcsóbban a terméket, akkor nincs keresnivalója a piacon)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák