Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

(#1) Televan

Televan
(veterán)

Nagyon nehéz követni az elnevezéseket.Számozással mi lesz. Jönnek a 10k -s processzorok? :DDD

???

(#2) Duracellm...

Duracellm...
(veterán)

10 mag? nade kapunk-e hozzá új chip-set-et?!

[ Szerkesztve ]

(#3) csicso82

csicso82
(nagyúr)

Jelent egyáltalán még bármit az a szókapcsolat, hogy: "Intel" és "utiterv" ?

(#4) Duck663 válasza Televan (#1) üzenetére

Duck663
(aktív tag)

OFF: Navi 12. :)

[ Szerkesztve ]

NAVIgre, ez már valami! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#5) Kopi31415 válasza Duracellm... (#2) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Igen. Hagymás-tejfölöset.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#6) Lacok válasza Duracellm... (#2) üzenetére

Lacok
(őstag)

Vagy új foglalatot? ;]

(#7) jedis válasza Lacok (#6) üzenetére

jedis
(senior tag)

1151 v4.0 😀

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#8) Lacika112

Lacika112
(tag)

Mindenki nyugodjon le a pi....a !!!

Lesz új foglalat !
Lesz új lapkészlet !
Lesz új biztonsági rés ! (ha nem a régi tuti marad)
Lesz új marketing "igaz 2x annyi watt kell neki de 2,39% ot nőtt az ipc !

Dugig lesz újdonsággal :C

pl meglepetés 14nm es gyártás.... ki gondolta volna? :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#9) Segal

Segal
(addikt)

Beszarás :D
Mondjuk én nemrég feladtam a 10 nanos intelre várást és vettem egy 8086k-t amit egyre jobb ötletnek tartok :))

(#10) wwenigma válasza Segal (#9) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

Igen, 160ezret kiadni a mostani procifelhozatal mellett valoban okos es jobb otlet volt. :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11) Hosssszu válasza Segal (#9) üzenetére

Hosssszu
(senior tag)

Minek oda az a "K" a végére?
A "K" nélküli szerintem sokkal jobb: [link] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) roedie válasza wwenigma (#10) üzenetére

roedie
(senior tag)

:DDD

www.alufoto.hu | Origin, Battlenet: Szedi90 (BF 1, V) | Freesync 2

(#13) csicso82 válasza Hosssszu (#11) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Ejnye a K-kán is a csomót keresed! :D

(#14) snecy20

snecy20
(veterán)

Tehát akkor Skylake negyedszerre is...

(#15) Hosssszu válasza csicso82 (#13) üzenetére

Hosssszu
(senior tag)

Bizony. :DDD

(#16) Petykemano

Petykemano
(addikt)

Ez elég furcsa az intel nem szokott indokolatlanul magszámot elemlni. Erre van 6-7 év bizonyíték.
Azt gondolhatnók, hogy a 8 mag elérésével és az abszolút elsőség megtartásával (igaz némi TDP trükközés mellett, de egyszálon egyértelműen) révbe ért az inkrementális fejlesztés korszaka.

Vajon ezzel az intel egy az i9 9900K-t legyőző 8 magos Zen2, vagy pedig egy 12/16 magos zen2-vel akarja felvenni a küzdelmet?

(#17) GFerr56 válasza wwenigma (#10) üzenetére

GFerr56
(aktív tag)

...tényleg jó ötlet volt...tudom, mert tőlem vette, delidelve (ALZA-nál ilyen képességű pretested delid drágább, mint a 9900k) kb. annyiért, amennyibe lassan egy 8600k kerül, de a lutri 4.8 GHz új 8700k-nál olcsóbban...
Mondjuk én teljesen kiszálltam ebből a PC iparágból, van egy munkás gép, meg lett egy XB1X 4K-val hajtva...
Intelnél egy kicsit már kabaré szintű ez, de veszik, mint a cukrot (azért nem is olyan rossz, csak tényleg, az ár most nagyon elszállt, de remekül készítik elő a talajt a már egyáltalán nem olcsónak tűnő Z2 árazásához)

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#18) Segal válasza wwenigma (#10) üzenetére

Segal
(addikt)

Messze nem volt annyi az ára :))

GFerr56: pontosan :) Azóta is itt dorombol a gépbe :R

(#19) Duracellm... válasza Petykemano (#16) üzenetére

Duracellm...
(veterán)

Sokkal egyszerűbb:
A HT nélküli 10-magos, 6mag+HT ellen megállhatja a helyét, jobb felhasználói élményt adva, kicsit jobb teljesítménnyel.
A HT-s modell meg veri a 9900K-t.

Mindenki érdekelté tehető a váltásban.

Szerintem a pci-ex 4.0 support lehetne itt a fő újdonság, nem a n+2 mag.

[ Szerkesztve ]

(#20) vicze1 válasza csicso82 (#3) üzenetére

vicze1
(nagyúr)

Természetesen jelent. Azt mutatja, hogy mihez kepest fog 1 negyedévet csúszni egy termék vagy, hogy mikortól nem lehet majd kapni valamint, csak hónapokkal később. Illetve azt os jelentheti, hogy törlik 2x a terméket és visszaállnak 22nm-re.

(#21) Duddi válasza Petykemano (#16) üzenetére

Duddi
(tag)

Vagy attól félnek hogy a Zen3 architektúra stabilabban állít majd elő használható 8 magos csipeket és a pirosak tolna egyet a magszámon a 3000-res sorozatban.

(#22) janeszgol

janeszgol
(veterán)

Újra szól a régi nóta. :)

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#23) csicso82 válasza vicze1 (#20) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Az is egy baj szerintem, hogy ez a katonás marketing hogy fél évente évente mindig valami új ez szépen hangzik de a kutatólaboratórium mélyén a fejlesztések nem így működnek vagy sikerül megoldani egy problémát vagy nem.

(#24) Krugszvele válasza GFerr56 (#17) üzenetére

Krugszvele
(aktív tag)

Mivel nincs konkurencia, ezért bármennyiért adhatja, megveszik.
Lásd apple.

(#25) wwenigma válasza Krugszvele (#24) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

Aki nem olvas utana max annak. A kollega 75e korul adta el a 8086k-t annyiert siman jo vetel. Viszont ha valaki bemegy a boltba es a jelenlegi arakon vasarol az csupan tudatlan. Egyszeruen nincs akkora elonye mint amekkora felárat kell fizetni az Intel logóért és az AMD "hátrány" amiről beszélünk pár % fps-ben...persze olyan regebbi jatekokban főleg amik a magasabb egyszálas teljesitmenyt reszesitik elonyben.

Akinek olyan munkára kell amiben a pár % előnnyel pénzt termel, azoknak természetesen megéri mert a spórolt idő is pénz azaz be fog jonni az árkülönbség. De van olyan munka is ahol Intel hátrány van...

Ez a mostani intel kapalodzas erdekes, gyk. forrasztassal elvették a tuningosoktol az utolso MHz-eket is, magot tovabb novelni viszont magas frekivel mar nem nagyon fognak tudni a TDP jelentos emelese nelkul, igy is kazán kategórába kerültek. Legalabb HT már feláras lett.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#26) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

14nm, nincs több kérdésem:U

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#27) Kronos3000

Kronos3000
(senior tag)

Fingreszelés.A mostani procikkal kellene amd ár alá menni kicsivel,és tarolhatnának,rengeteget adnának el,mindenki váltana.Ja nem tudnak annyit gyártani.Hogyne..... ;]
Kis (nagy)darabszám brutális túlárazás----Intel?-Apple?

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#28) hokuszpk

hokuszpk
(addikt)

most lemegyek popcornert.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#29) Televan válasza Kronos3000 (#27) üzenetére

Televan
(veterán)

A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! :))

(#28) hokuszpk Üdítő és kávé is kell! ;]

???

(#30) - = Zk = - válasza Televan (#29) üzenetére

- = Zk = -
(félisten)

A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!!
baszki :C...
ezt is felírom :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! "

(#31) Dare2Live

Dare2Live
(nagyúr)

7nmes ZEN2 ellen frissiített 14nmes Cofee?

Esetleg még aranyáron is? Ez nagyon sovány lesz....

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#32) janeszgol válasza Televan (#29) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Folyamatosan fizetnek a minőségért. Csak nem pénzzel. :)

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#33) leviske

leviske
(veterán)

Amíg teljesítményben és fogyasztásban ott vannak a Zen szintjén, nincs sok félni valójuk. A szerveres kínálat alakulása jobban érdekelne, mert ott viszont eddig sem volt könnyű ellenfél az Epyc.

(#34) hokuszpk válasza Televan (#29) üzenetére

hokuszpk
(addikt)

nem kavezom, esetleg sör.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#35) fanti válasza Lacika112 (#8) üzenetére

fanti
(őstag)

Ez nagyon tetszett!!!

Eladóak az originál gyári hűtőim (Ryzen 2700, és Ryzen 3700X), priviben érdeklődj.

(#36) Z10N válasza wwenigma (#10) üzenetére

Z10N
(addikt)

Touché :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#37) koko52 válasza leviske (#33) üzenetére

koko52
(addikt)

Amíg teljesítményben és fogyasztásban ott vannak a Zen szintjén, nincs sok félni valójuk.

Mindezt dupla áron. Szerintem van félni valójuk ami az eladási görbéken is látszik...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#38) ncc1701 válasza Segal (#9) üzenetére

ncc1701
(addikt)

Zseniális befektetés volt, grat. :DDD

(#39) koko52 válasza ncc1701 (#38) üzenetére

koko52
(addikt)

Ha 100-ért vette talán...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#40) GeryFlash válasza Segal (#9) üzenetére

GeryFlash
(addikt)

Nag vasart csinaltal vele :C ;]

Több mindent, kevesebb semmit!

(#41) Amerigo57

Amerigo57
(tag)

Tessék......

4 havonta újabb processzorok jönnek ki.

Dobhatom ki az Intel i9-9900K Octa-Core 3.6GHz Coffee Lake-R procim ,

és vehetek Comet Lake procit..............

Lacika 112 +1 ! :DD

[ Szerkesztve ]

(#42) Shkiz0 válasza wwenigma (#25) üzenetére

Shkiz0
(veterán)

Pont ezt akartam írni én is.
Oké, hogy 10mag meg stb, de már a jelenlegi 6-8 magos procikat is elég meghűteni, alapkövetelmény a drága és felső kategóriás lég, vagy AIO hűtő.
A CL esetében még van is lehetőség a delidre, ott hoz valamennyit, de CLR esetén már nincs értelme nagyon delidelni, ha mégis akkor sem hoz sokat.
El kéne engedni ezt a 14nm-t.
Mellesleg van egy olyan sanda gyanúm, hogy a zen2 kijövetelével fog felkerülni a pont arra a bizonyos "i" betűre, csak most a piros oldalon :D

Új I9-9900K BOX 145K | I7-9700K BOX 113K | MSI RX 5700XT 8G EVOKE OC 140.000 | MSI RX 5700 8G 111K | MSI RX 5700XT 8G 137K

(#43) koko52 válasza Shkiz0 (#42) üzenetére

koko52
(addikt)

Adnak mellé folyékony nitogén vásárlási utalványt.

(#44) nejad

nejad
(aktív tag)

Előbb nem a 8000-res szériát kellene leszállítani? ;]

(#45) Bleccs

Bleccs
(csendes újonc)

Az, hogy a gyártástechnológia nem változik, megértem. De miért ragadtak le a Skylake magoknál, a mikroarchitektúrán miért nem csiszolnak tovább? Elképzelhető, hogy megpróbálják kihúzni még 2-3 évig órajel- és magszám emeléssel, amíg meg nem érkezik a teljesen új architektúra? :U :DDD

(#46) wwenigma válasza Bleccs (#45) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

8 éve megy a köszörű, elfogyott az anyag...

Shkiz0: Zen2-re eddig ugy nez ki erdemes varni mert durca lesz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#47) snecy20 válasza Bleccs (#45) üzenetére

snecy20
(veterán)

Hát igen, IPC növekedés nélkül mit sem ér az egész...A Cinebench szépen mutat majd, aztán ennyi.

(#48) leviske válasza koko52 (#37) üzenetére

leviske
(veterán)

Az ár tökmindegy. Ha lesz elég processzor és veszélyeztetve érzik a pozíciójukat, semmibe nem telik aláígérni az AMD-nek. Onnantól vannak gondok, mikor abszolút teljesítményben sincsenek sehol. Márpedig sanszos, hogy a Zen2 inkább szintre jön core-to-core az Intellel, nem pedig elfenekeli.

(#40) GeryFlash: Szerintem félreértitek a mondanivalóját.

(#49) Kopi31415 válasza Bleccs (#45) üzenetére

Kopi31415
(félisten)

Szerinted mit lehetne csiszolni tovább?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#50) Redneck

Redneck
(veterán)

Először azt olvastam Comedy Lake. :DD

"a pletykák szerint pedig a magok száma 4, 6, 8 és 10 lehet."
A pletykákról vajon mikor lehet bővebben tudni valamit? Védelmek tekintetében hogy állnak most az Intelnél?

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.