Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #93448704

    törölt tag

    válasz mepet #5 üzenetére

    A saját oldalamról tudom elmondani, hogy miért.

    Én azért veszek extrát az autóba, mert amikor 3 kisgyerekkel megyünk 5-en nyaralni, akkor minden apróságért hálás vagyok, ami nem követeli a figyelmemet. Ezt pl.: azért tehetem meg, mert eleget keresek ehhez az IT szektorban. Szeretek (minőségi) gépeket használni, és ugyan igen kis mértékben, de hozzá is járulok a fejlődésükhöz.

    Az otthon nekem ettől eltérő hely.

    A függönyök, mosogatás, mosás, takarítás, étkezések, ezek nekünk az otthon élet ritmusához tartoznak, ami a gyerekeknek (és nekünk) is sokat segít. Ezen felül értékes nekem az, ha a gyerekeim azt látják, hogy minden nap megcsinálunk valamit (néha ők is), amihez erőfeszítésre, kitartásra van szükség, ami nem feltétlenül kényelmes.

    Amíg nem voltak gyerekeim (főleg amíg egyedül éltem) utáltam ezeket, de piszok módon! Simán megvettem volna minden okos cuccot, csak akkor még nem voltak ilyenek. Most is erőfeszítést igényel a pl.: a mosogatás, teregetés, de amikor rászánom magam, az végül mindig jó érzéssel tölt el és rájövök, hogy csak elkezdeni volt nehéz.
    Azt figyeltem meg, hogy amikor azt érezzük a feleségemmel, hogy nincs időnk ezekre és kellene valami "okosabb" megoldás, az mindig azzal jár együtt, hogy szétcsúsztunk és nem vagyunk rendben az életünkkel. Amikor mi rendben vagyunk a saját dolgainkkal, akkor ezekkel semmi gond nincs.

    Hogy valami univerzális okosságot is írjak (nem bírom ki, hogy ne): azt vettem észre, hogy a "jó" és a "kényelmes" fogalmát könnyű összekeverni, ami nekem rímel az "okos" és "bölcs" fogalma közötti különbséggel. Ha minden egyre okosabb lesz körülöttünk azzal szerintem nincs baj, csak ezt bölcsen kell használni :-)

Új hozzászólás Aktív témák