Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scarbantia

    aktív tag

    válasz Parci #27 üzenetére

    Eleve leszarozni bármit, mert egy akármilyen mérés alapján ilyen vagy olyan a dinamikatartománya, meg a zajszintje. És akkor jön, hogy az 5D3 szarabb mint az 5D2, mert van egy-két tized eltérés?
    Ha ezek problémát jelentenek valakinek, akkor nem a gép körül van a baj. Kérdem: pár éve miért nem sírt a profiknak a szája, hogy fos az 5D, meg akármelyik? Meg csak ISO 1600 van, deszar. Lehet azért, mert azzal is el lehetett készíteni azokat a képeket amik bejárták aztán a világot?
    Azzal sem tudok azonosulni, hogy egy esküvőn csak a képminőség a lényeg. Sokkal többre tartom a jó riport sorozatot, jól elkapott pillanatokat, mint +1Fé-el jobb zajszintet.
    Természetesen fontos a technikai fejlődés, de hogy ezen múlna a fotózás? Na neee...

    ui.: bocs az agresszióért :B Lassan írtam a hsz-t, nagyon pörög itt minden..

    [ Szerkesztve ]

  • scarbantia

    aktív tag

    válasz Dtomi #32 üzenetére

    "...talán azért mert nem volt egy nikon d800 akkor ami mellett kurvára nem voltak versenyképesek. Nem egy világon élek veletek már belátom aki a fotózásban nem versenyszférában dolgozik annak jó az 1000d is."

    Te tényleg attól lennél versenyképes, hogy van egy legújabb géped, ami tud plusz X bónusznyalóka képminőséget? Mivan, kiszorít a piacról a Nikon D800-assal nyomuló konkurencia? :DDD Még az igényesebb ügyfél sem fogja megmondani, hogy az adott képet mivel lőtted(nem is érdekli).

    Bőven tudok olyan esküvőfotósról, aki idehaza benne van a top10-ben, és simán elvan az 5D2-vel is. (nyilván váltanak közülük is, de teljesen jó az 5D3, mert pont ott lépett sokat ahol kellett(AF, sebesség). De ők valószínű csak dolgoznak vele, és nem a teszteket bámulják, hogy ha lenne egy jobb gépük, akkor évente 5x több és jól fizető megrendelőjük lenne. Pedig nagyon igényesek, a munkájukra tényleg nem lehet panasz. Magamról nem beszélnék, mert messze vagyok a top10-től, de a napi munkából tudom, hogy nem ezen múlnak a dolgok.

    [ Szerkesztve ]

  • scarbantia

    aktív tag

    válasz madgie #77 üzenetére

    én se. A tegnapi körből én ott szálltam ki, mikor megnéztem az oldalán az esküvős képeit. Onnantól kezdve értelmét vesztette minden, de eleve felesleges volt belemenni. Legalja minőség, értelmes érvek nélkül, kár minden szóért. A jaj-os linked visz mindent, ennél jobban nem lehetne illusztrálni a helyzetet. :)

Új hozzászólás Aktív témák