Hirdetés

2019. július 19., péntek

(#1) Joshi

Joshi
(PH! félisten)

Mégis milyen OLED technológiára épülhet? A WOLED szabadalma állítólag 2020-ban jár le, talán ezt megelőzően gyártottak egy prototípust? :F Vagy megelőlegezte nekik az LG, hogy 2020-ig nem léphetnek vele nemzetközi piacra? Vagy ez az LG-féle nyomtatott eljárás bérbe adva? Sok a kérdés. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) Joshi

Joshi
(PH! félisten)

Lehet hogy ez AMOLED lesz, akkor ez egy előrelépés a WOLED-hez képest. :C

BOE demonstrates its first inkjet-printed OLED prototype at SID 2018

BOE inkjet-printed OLEDs at SID 2018

(#3) Callisto válasza Joshi (#1) üzenetére

Callisto
(senior tag)

Akkor ideje utánanézned a különböző OLED technológáknak. Pl. JOLED cégnek is.
Nem WRGB és még is sokkal tartósabb, jobb a beégés stb. tűrése.

Befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Drága volt, de hát egyszer élünk.

(#4) Joshi válasza Callisto (#3) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

AMOLED-et gyártanak, de ez eddig is tudható volt. Mármint hogy a JOLED csoport mobil és autóiparban nyomul. A hírérték az 55"-os tévé kijelzőkön van, mert RGB OLED-et eddig még senki nem építette TV-be. ;)

(#5) vicze1 válasza Joshi (#4) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Csak a Samsung...

(#6) Patice

Patice
(PH! nagyúr)

Fúúj, kínai OLED, boe.... :D

Szerintem.

(#7) Joshi válasza Patice (#6) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Szerinted ez melyik OLED technológiára épülhet?

(#8) Patice válasza Joshi (#7) üzenetére

Patice
(PH! nagyúr)

BOLED :))

Szerintem.

(#9) dgyuri0123 válasza Joshi (#1) üzenetére

dgyuri0123
(PH! kedvence)

Kínának minek a nemzetközi piac? Annyian vannak, hogy egy faluban többen élnek, mint M.O.-on. Kielégíthetetlen piac az övék... :)

"csak a zene van"

(#10) Joshi válasza dgyuri0123 (#9) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Az OLED TV topikból..
A JOLED japán, de azt hiszem hogy a kínaiak ezt licenszelik. A lényeg hogy van mozgolódás, kérdés hogy ez a technológia milyen a WOLED-hez képest.

(#11) dgyuri0123 válasza Joshi (#10) üzenetére

dgyuri0123
(PH! kedvence)

Elvileg jobb, hiszen pontosabb a színalkotása. A tartóssága kérdéses.

"csak a zene van"

(#12) Joshi válasza dgyuri0123 (#11) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Ha rosszabb lenne mint a WOLED, akkor nem hinném hogy be merték volna vállalni a tévés szegmenst. Már a WOLED is kompromisszumos.

(#13) dgyuri0123 válasza Joshi (#12) üzenetére

dgyuri0123
(PH! kedvence)

Meglátjuk, mibe rakják majd. Ha Sonyban lesz, az nagy áttörés lehet, mert a Japók' szerintem nem csinálnak sz@rt.

"csak a zene van"

(#14) Joshi válasza dgyuri0123 (#13) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

A JOLED kizárólag kínai gyártók gyártják, én még nem hallottam japán gyártásról. A japánok fejlesztik, de nem ők gyártják.

(#15) Phülöp

Phülöp
(őstag)

Vagy az ember kicsi a képen, vagy saját zoll-t használnak Kínában - nekem ez nagyobbnak tűnik 55"-nál.

[ Szerkesztve ]

Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: www.phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

(#16) Joshi válasza Phülöp (#15) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Igen nekem is feltűnt. Sőt, még az is lehet hogy kamu a hír, ugyanis itt 5,5"-ról írnak ami adott esetben hamar 55" tud lenni. :DDD ;]

Ez a teló elég gagyinak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#17) daneel_hu

daneel_hu
(őstag)

Tök mindegy... amíg ebből lesz valami tömeggyártásban az 2 év.
Ez demó.

(#18) Joshi válasza daneel_hu (#17) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Kínaiak nem szórakoznak kiteszik az asztalra béta állapotban is. :DD

(#19) daneel_hu válasza Joshi (#18) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Kérdés, hogy ugyanazt a rögösnek mondható utat járja be a cég mint az LG az oledekkel. :)
(évek alatt)!

(#20) arty válasza dgyuri0123 (#9) üzenetére

arty
(PH! addikt)

csak ott, abban a faluban lehet h nincs 70 ezer az "átlagfizetés" ;)

stadion, kisvasút, freemail

(#21) Joshi válasza daneel_hu (#19) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Szerintem azt már bejárták a japánok (JOLED). Persze semmit nem lehet tudni, még az sem biztos hogy a tévé valós és ha az, akkor egyáltalán milyen panelre épül.

(#22) bteebi válasza Joshi (#2) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

Az LG-féle OLED is AM (aktív átrix), ne keverjük már azt ide. Az persze valóban kérdés, hogy ez WRGB (WOLED) vagy RGB. És hogy mikor, milyen körülmények között, milyen áron kerülhet piacra... Én kicsit fázok az inkjet technikától, de egyáltalán nem szükségszerű, hogy bármivel is rosszabb legyen. És mindenképp olcsóbb.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) Partz válasza Joshi (#1) üzenetére

Partz
(senior tag)

Rengeteg kínai hírről hallani az elmúlt évben, hogy oled tv piacra szánt kijelző gyártást terveznek. Ez a hír is a napokban jött. 2020-as évek elején kialakulhat egy egészséges versenyhelyzet.

Samsung se titkolja már, hogy saját oled tv megoldáson dolgozik. Nyomtatásos eljárás olcsóbbíthatná a tömeggyártást, de jelenleg nem olyan tartós mint a vákuumgőzölés. Ezért tervezi a Samsung is utóbbival az oled rétegek felvitelét.
A Kaateva saját direkt nyomtatásos eljáráshoz tervezett gépeket gyárt, ad bérbe, többek közt ezzel is komoly tesztgyártásokat folytat a Samsung és az Lg. Az újonnan nyomtatásos eljárással tervezett panelek általában rgb struktúrára utalnak, ha csak nem konkretizálják pontosan.

"Vagy ez az LG-féle nyomtatott eljárás bérbe adva?" Az LG még nem használ nyomtatásos eljárást tömeggyártásban, ők is csak kísérleteznek, bérlik a technológiát.

(#24) dgyuri0123 válasza arty (#20) üzenetére

dgyuri0123
(PH! kedvence)

Ja, de nem is fél milla lenne az ára Kínában.. oszd el minimum 4-el az európai árakat. És ne az interneten fellelhető árakat jegyezd meg, mert tuti hogy van belső piacos kereskedelmi áruk is az "őslakosok" számára..
De amúgy lassan több már a milliomos "odaát", mint Európában. ;)

"csak a zene van"

(#25) Duree

Duree
(PH! kedvence)

Kíváncsi vagyok , hogy a kék szin élettartalmát hogy oldották meg.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#26) Joshi válasza Partz (#23) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Az LG hírbe adta hogy 2020-tól lesz tömeggyártásban a nyomtatott OLED panel, szóval ők már régóta kísérleteznek vele. Nem tudom, mindenesetre jó lenne egy verseny helyzet OLED fronton, mert akkor a sarki fűszeresnek is OLED tévéje lesz. :D

(#27) icp1970

icp1970
(senior tag)

Komoly. :K

(#29) Joshi válasza Cobra652 (#28) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

De itt OLED panelról van szó. Miért van OLED monitora a BOE-nak? :F

(#30) daneel_hu válasza Cobra652 (#28) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Pffff...
Jó kilátások. :((( ;]

(#31) arty válasza dgyuri0123 (#24) üzenetére

arty
(PH! addikt)

hogy van-e őslakos ár, ezt ugye nem tudjuk... (itthon negyedára a suzuki ausztriához képest? ;) )

a milliomosokkal meg sokat nem érsz (nincsenek elegen), te is éppen a végtelen piacot hoztad fel, mint "aranybánya" ...

stadion, kisvasút, freemail

(#33) daneel_hu válasza Cobra652 (#32) üzenetére

daneel_hu
(őstag)

Nem valószínű, hogy jót fognak csinálni... csak akkor ha komplett gyárat vesznek technológiával, emberekkel stb...
Ebből talán csak a technológia lett megvásárolva, vagy rosszul értelmezem. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) bteebi válasza daneel_hu (#33) üzenetére

bteebi
(PH! addikt)

"Ebből talán csak a technológia lett megvásárolva, vagy rosszul értelmezem."

Az bőven elég lenne ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.