Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    A reklámblokkolóval kapcsolatban szeretném leszögezni, hogy - annak ellenére, miszerint tényleg sok bevételtől esnek el így azok az oldalak, ahol tiltják őket -, de az igazság az, hogy azért fajult eddig ez a helyzet, mert egyre erőszakosabbá válik ez az egész hirdetési rendszer.

    Konkrétan arról van szó, hogy az emberek nem szeretik, ha egy oldal böngészése közben fél képernyőt kitakaró, animált, villogó, néhol még hangot, zenét is tartalmazó hirdetések ugranak fel eléjük. Arról nem is szólva, hogy mekkora sávszélt foglalnak el, akinek korlátozott elérése van, nem túlzottan boldog attól, ha az adatforgalma felét a reklámok viszik el.

    Különösen, ha azok az oldal tartalmától teljesen független témáról szólnak. Magyarán egy informatikával foglalkozó oldalon az olyan reklámok még elviselhetőek, melyek pl. egy számítástechnikai bolt kínálatát reklámozzák. Még beleférnek olyanok is, melyek a testvéroldalakkal függenek össze (pl. mobiltelefon, játék, hardver), viszont azok már zavaróak, aminek semmi közük az oldal témájához (pl. különféle bankok hitelkínálatai).

    Személy szerint én úgy vagyok vele, hogy a diszkrét reklámok, amik nem takarnak ki fél képernyőt, valamint nem hivalkodóak, részemről nem zavaróak. Azokon az oldalakon, melyek érdekelnek és sokat megfordulok, valamint nem találom zavarónak az ott lévő reklámokat, ott kikapcsolom az AdBlock-ot, ezzel segítve az oldal fenntartását.

    A Prohardver! család oldalain jelenleg is ki van kapcsolva az AdBlock, és ez egészen addig így is marad, amíg nem kezdenek el zavaróan nagyok és irritálóan villogók lenni a reklámok. Valamint amíg azoknak közük lesz az oldal tartalmához. Ha viszont ez változik, én is bekapcsolom a szűrést, mert egyik banknak sem vagyok kíváncsi a különféle, "kedvező" hitelajánlataira.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák