Hirdetés
- Computex 2026: az AI-ra hangolta magát az FSP
- Computex 2026: hűtések és fejlett monitorozás a Montech műhelyéből
- Tízéves az ASRock Taichi, hologramos vízhűtéssel ünnepelnek – Computex 2026
- Computex 2026: hűtési megoldások és ízléses házak a Jonsbo fémjelzésével
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Hobby elektronika
- Computex 2026: FSP gépházak professzionális és otthoni környezetbe
- Google Chromecast topic
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dr. Romano
veterán
-
pusszycat
nagyúr
Nevezhetjük így is, de egy profit orientált cég fő célja általában mindig az "takarodjá' venni eredeti patront és ne töltögessed mert így nem jutunk pénzhez"
Ugye tudjuk hogy nem a nyomtató eladásából hanem a kellékanyagokból élnek.Egyébként is egy kifogyott patronon mit kell védeni a fúvókákat?

Ö beépített fejre gondoltam, nem olyanra amelyik a patronon leledzik.

-
Dr. Romano
veterán
Nevezhetjük így is, de egy profit orientált cég fő célja általában mindig az "takarodjá' venni eredeti patront és ne töltögessed mert így nem jutunk pénzhez"
Ugye tudjuk hogy nem a nyomtató eladásából hanem a kellékanyagokból élnek.Egyébként is egy kifogyott patronon mit kell védeni a fúvókákat?

-
Jim Tonic
nagyúr
-
pusszycat
nagyúr
-
pilóta
nagyúr
De ha én ezt jól értelmezem, itt szó nincs utángyártott cuccokról, hanem arról van szó, hogy a gyári patront/tonert utántöltheted. Azzal azért fog menni, mert benne a HP chip. Ez minden gyártónál így van, mivel buzeraszenzort nemigen szoktak belerakni, maximum letárolják a chipben oldalak számát.
maximum letárolják a chipben oldalak számát
Pontosan ezt teszik, így van olyan, hogy még van festék a patronban, de már nem hajlandó nyomtatni....
-
Jim Tonic
nagyúr
Itt egy vmi nem világos nekem:
Én egy BBC hírben olvastam erről először, ahol a HP-re hivatkozva ezt írja: [link]
"Chipped cartridges filled with alternative ink would still work, HP told the BBC.
It said: "These printers will continue to work with refilled or remanufactured cartridges with an original HP security chip."Namost ez igaz e, vagy csak a bbcnél értettek félre vmit? Mert ha maga a hp ismeri el h az utántöltött eredeti patron simán működik tovább, az egy lényeges információ ami jó lenne ha az itteni cikkben is megjelent volna.
Amúgy meg ezért is van az hogy sohanapján kiskedden veszek tintasugarast. HP-t meg főleg (lézerben a Kyocera vált be a vállalkozásunknál, meg van még egy Samsung multifunkciós, bár nem mi vagyunk a jellemző példa mert mindkettőben 2 évig vagy tovább is elég a nagykapacitású toner)
De ha én ezt jól értelmezem, itt szó nincs utángyártott cuccokról, hanem arról van szó, hogy a gyári patront/tonert utántöltheted. Azzal azért fog menni, mert benne a HP chip. Ez minden gyártónál így van, mivel buzeraszenzort nemigen szoktak belerakni, maximum letárolják a chipben oldalak számát.
-
_Atesz
addikt
Na ezért (is) veszem mindig a legolcsóbb monokróm lézernyomtatót. Nem ér nagy kár, ha esetleg bármi miatt nem nyomtat tovább.
Most egy Ricoh SP 213w van. Szállítással együtt volt kereken 10k HUF, és ezért már WiFi is van, igaz csak 700 oldalas kezdő toner. Spces
Az a 700 oldal gyakorlatilag elég lesz a következő 10 évre, de ha beadja a kulcsot (vagy deaktiválják mint a HP) akkor sem ért nagy kár.Hol vetted 10k-ért? Legolcsóbb 17k.
-
Reggie0
titán
Amúgy erre a firmware frissítésre rá kell nyomni külön, vagy magától húzza le ez az átok? Csak mert nekünk wifis a nyomtató, van cloud print is, ergó a netre is felmászik... Marhára remélem, hogy nem.... Egyébként direkt nem raktam fel semmi utility programot hozzá, mert az összes HP szoftver egy agyrák...
A routeren allitsd be, hogy ne tudjon kimenni a netre.
(#77) dhr: Azert nem art hozzatenni, hogy nem egy lezeres geppel ugyan ugy megy a chippelos moka.
-
#02683648
törölt tag
Itt egy vmi nem világos nekem:
Én egy BBC hírben olvastam erről először, ahol a HP-re hivatkozva ezt írja: [link]
"Chipped cartridges filled with alternative ink would still work, HP told the BBC.
It said: "These printers will continue to work with refilled or remanufactured cartridges with an original HP security chip."Namost ez igaz e, vagy csak a bbcnél értettek félre vmit? Mert ha maga a hp ismeri el h az utántöltött eredeti patron simán működik tovább, az egy lényeges információ ami jó lenne ha az itteni cikkben is megjelent volna.
Amúgy meg ezért is van az hogy sohanapján kiskedden veszek tintasugarast. HP-t meg főleg (lézerben a Kyocera vált be a vállalkozásunknál, meg van még egy Samsung multifunkciós, bár nem mi vagyunk a jellemző példa mert mindkettőben 2 évig vagy tovább is elég a nagykapacitású toner)
-
nemlehet
őstag
Amúgy erre a firmware frissítésre rá kell nyomni külön, vagy magától húzza le ez az átok? Csak mert nekünk wifis a nyomtató, van cloud print is, ergó a netre is felmászik... Marhára remélem, hogy nem.... Egyébként direkt nem raktam fel semmi utility programot hozzá, mert az összes HP szoftver egy agyrák...
-
Dr. Romano
veterán
Vagy a Brother új szériája, az is (belső) tartályos és olcsó hozzá az eredeti 100ml tinta tégely (bár a régieket is pofonegyszerű tölteni, nálam egy DCP-195 van, ha ásványvizet töltenék a patronba arra sem lenne egy rossz szava sem, nem küldene el az anyámba eredeti patront vásárolni
) -
Reggie0
titán
Szerintem az itt sírók többsége akkor is sírna ha a tintát ingyen adnák a gyártók... sőt... akkor azért sírnának mert mért nem fizet nekik a gyártó azért cserébe hogy nyomtatót vettek?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Értem hogy drága a patron toner, de ha nincs pénz rá akkor nem kell nyomtatót venni vagy be kell zárni a vállalkozást ha ezen múlik a megélhetés...
Ez megint inkább magyar probléma, kis fizetések, marha sok adó stb stb... németeknél pl nem hiszem hogy ezen a tinta problémán fájna a nyomtató tulajdonosok feje...Nem akarom védeni őket (nekem pl nyomtatóm sincs mert van a munkahelyen ha kell...)
de:
Amúgy abba senki nem gondol bele hogy az összes gyomtató gyártó csődbe menne ha mindenki kizárólag utángyártott festéket használna? Mert a nyomtató eladásokból nem élne meg egyik gyártó sem, főleg az olcsó tipusokból, kötve hiszem hogy egy forintot is keresne ezeken a gyártó...
Ha csak magyar problema lenne, akkor a HP leszarna, olyan kis orszag vagyunk. Az utantoltes nemzetkozi szintu es eleg jelentos, kulonben senki sem foglalkozna vele.
Amugy az egesz olyan, mintha a BMW kitalalna, hogy holnaptol csak BMW benzint lehet bele tankolni, a vasarlo erdekeben... Kesz baromsag, persze te az elso sorban tapsolnal. Amugy meg csak a hulyek fizetnek onkent ugyanazert tobbet.
Az meg ki a szart erdekel, hogy a gyartonak min van haszna? Senki sem kotelezi, hogy veszteseggel adja el a nyomtatot, egyeni szocialis problemaja ha igy dont. Ezen nincs mit megerteni, ha hulye akkor legyen hulye. De a hulyesegevel ne szivassa a vevoket.
-
D.Va
őstag
én azt mondom aki olcsón akar nyomtatni, annak EPSON "L" a megoldás...

-
Long Man
tag
Ha jól emlékszem, a Villanykörte-összeesküvés c. dokumentumfilm is épp a köpködős nyomtatók tervezett avultatásának köszönhetően született meg.
Lehet, de a film annal a resznel mocskosrohadtul felrement, es nem neztek utana a dolognak (vagy szandekosan, a film erdekeben felremagyaraztak). Siman csak annyirol volt szo, hogy az adott Canon nyomtatokban volt egy waste ink tartaly, oda kerult a fejtisztiaskor, -torleskor meg hasonlo muveleteknel kikopkodott tinta. A nyomtato x oldal kinyomtatasa utan ugy gondolta, hogy az a tartaly tele van, ergo tessek szepen elmenni a szervizbe, kitisztittatni ezt a tartalyt/tarolot, es aztan lehet nyomdazni tovabb (mas kerdes, hogy egy tiz-huszezres nyomtatonal ezt ki csinalja meg, meg mennyibe kerul, mind a muvelet, mind a macera, hogy elmenni vele a szervizbe). Ezt a film siman csak ugy talalta, hogy bele van programozva a nyomtatoba, hogy x oldal kinyomtatasa utan dogoljon meg, aztan specko programmal/gombnyomasokkal ezt ki lehet utni belole es megy tovabb gond nelkul, es lam, lam, a gonoszgeci gyarto (arrol, hogy a waste ink tartaly esetleg tenyleg tele kozeli allapotban van, aztan esetleg fel ev mulva kifolyik tartalybol a tinta, arrol meg szo sem esett).
Mint sok minden, ez is részigazság.
A Canon nyomtatókat nem ismerem, de egy Epson C86-nál nem tartály a "waste ink" tároló, hanem egy vastag, tenyérnyi szivacs/szövet. (ára/értéke kb. 50 Ft. lehet)
A "Villanykörte-összeesküvés" jól mutatja be a lényeget.
A C86 esetében csak hibakódot írt és szervizbe irányított.
Ott kaptam az anno 25e Ft.-os nyomtatóra egy 10e Ft. + ÁFA ajánlatot.Feltettem az "SSC Service Utility" programot, kikapcsoltam a hibakódot és hibátlanul nyomtatott tovább.
A második alkalommal ugyanez, de már meg is néztem "waste ink" tárolót.
Ekkor is még csak kb. 1/3-ig volt.Ráadásul úgy beépítve, hogy komoly megbontás nélkül nem is lehet cserélni.
(meg lehetett volna csinálni, hogy egy tálcán kihúzva cserélhető legyen,
vagy elég csak a műanyag borítás levétele és utána hozzáférhető)
Hogy miért nem így csinálták meg, azt mindenkinek a képzelőerejére bízom ...Amióta kiismertem, gond nélkül megy (kb. 10éve) 600 Ft.-os tintával
(ha ennyi idő alatt kb. 1/3-ig van a "waste ink" tároló, akkor kb. 20 év múlva lesz tele)
Viszont egy nagyon fontos!
Epsonokat ne hagyjunk beszáradni.
HP-nél és Canon-nál könnyű a csere, de itt nem.(hetente/kéthetente érdemes átküldeni a tintasugarasokon egy "draft" nyomatot és sose fog beszáradni)
HP-t eddig se vettem, ezután sem fogok ...
(meg Samsungot se, meg ... se, meg ...)
-
solti
senior tag
Nyugodtan próbáld ki miyen gyári tintával rendes fotópapírra nyomtatni, az nem fog kenődni, nem lesz vele semmi gond, tűéles lesz, meg nem mondod róla, hogy nem előhívva van, max ha nagyítóval csekkolod.
Egyébként próbáltam fotókioszkból nyomtatni vagy hasonló helyről, nem igazán voltam elégedett. Lehet, hogy a Canon gyári papírja és fotópapírja rohadt drága, de mint talán már említettem, az otthoni tintasugaras nyomtatás nem a spórolásról szól (legalábbis nem arról kéne, abszolút nem egy olcsó dolog). Lehet, hogy a kioszk olcsóbb, de minőségben szerintem semmivel sem jobb.
ui: nincs mindenkinél közeli pláza, tudom, durva...
-
joghurt
addikt
Fotót, köpködős nyomtatóval, "minőségben"?

Ha én valami színeset akarok papír változatban (pl. látványterv), a közeli plázában 10 perc alatt előhívatom fényképként. Az tűéles, nem kenődik, és tartós. Talán még jóval olcsóbb is, mint a nyomtatóba való spéci papír + a tinta együtt.
-
pusszycat
nagyúr
-
solti
senior tag
solti: nemcsak negyedébe kerül,de 2x annyi van benne már egy új nyomtató árát
Tök jó de van olyan jó minősége a fotóknak mint az eredeti tintával? -
Jim Tonic
nagyúr
-
pusszycat
nagyúr
Ja, most jut eszembe minden bekapcsolásnál rendbe teszi a fejet ezért nem kell tisztítani manuálisan.

solti: nemcsak negyedébe kerül,de 2x annyi van benne már egy új nyomtató árát lespóroltam a tintán.

-
solti
senior tag
Biztos tud, sose indítottam rajta még fejtisztítást és még mindig hibátlanul nyomtat... csak eredeti patront veszek otthonra... Ha sokat kéne nyomtatnom, akkor meg más technológiát használnék, de mivel keveset kell, belefér az eredeti is a keretbe...
Off: nekem ez az utángyártott patronosdi kb olyan mint amikor valakik vesznek kapszulás kv főzőt és egyből tölthetős/utángyártott kapszulát használnak
Ha az adott megoldásra nincs pénze, válasszon olyat, amire van... -
Jim Tonic
nagyúr
Nem is akar ilyet tudni. Ha nem akarnák, hogy beszáradjon, be lehetne állítani minden nyomtatóban egy időpontot egy automatikus nyomtatásra.
-
pusszycat
nagyúr
Szia! Én vettem jobb-rosszabb utángyártottat anno Canon IP 4x00 szériához, és hidd el, hatalmas különbség volt az eredeti és utángyártott között. OK, fekete szövegnél nem biztos, hogy zavaró, de színesnél igen. Márpedig tintaköpős nyomtatót azért veszek, mert akarok néha fényképet, nyomtatni, pár színes oldalt vagy esetleg DVD-t.
Munkahelyen lemeznyomtatásra kellett egyszer tintasugaras, és azért írtam IP 4x00-t, mert olcsóbb volt így is leamortizálni 3-4 utángyártott szettenként egy nyomtatót, mint venni gyári tintát. A minőség meg másodlagos volt, a cél az volt, hogy ne filccel legyen a lemezre írva a tartalom... (napi ~30 CD kb) Aztán ahogy múltak az évek, mindig jött az újabb nyomtató változat, bár jobbak nem lettek... SZVSZ az IP4000 jobb volt mint a 4500...
Saját példámból kiindulva otthoni nyomtatómba az utolsó szett tinta volt az utángyártott kb 5 év után először... és haza is vágta az egészet (IP4000 volt), eldugult a nyomtatófej, meg a nyomtatóból is folyt ki a tinta szinte... Pedig drága jó minőségű utángyártott igyekeztem venni, nem a legolcsóbbat...
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy szokszor nem jó az utángyártott, csak azt, hogy ne mondjuk hogy ugyanolyan, mert nem igaz.Egyébként Canon-nál észrevettétek, hogy a ugyanazon számomra alap funkciókat csak egyre drágább tintás nyomtatókba teszi elérhetővé az évek folyamán?
Pl: zárt lapadagoló (ne porosodjon), és wifi google cloud print támogatással
MG5450-em erre tökéletes volt, aztán megszüntették a cloud printet, és a hivatalos megoldás az, hogy legyen mellette egy bekapcsolt számítógép... hát kösziNekem is MG-s Canonom van és ActiveJet utángyártott patront használva 2 éve még fejtisztítást sem kellet adjak. Tud ilyet az eredeti?

-
snake1977
őstag
Az Epson is megvédett engem. A multifunkciós nyomtatóm ledjei villogni kezdtek, és egyébként meg se nyikkant. A szerviz telefonon elmondta, hogy az a kis darab szivacs, amibe a fej törli magát, akár meg is telhetett, azt ki kell cserélni. De ezt csak Pesten csinálják, és személyesen vigyem, mert ők nem postáznak, és valami 7-8000 pénz lesz. Aham, a nyomtató meg volt vagy 20 ropi. Ami még jó, hogy a szkenner részt is letiltotta... Persze tudom, az én védelmem mindenekelőtt... Ezért nem veszek multifunkciós gépet többé. Meg epsont se nagyon.
Nem tudom mennyire védett meg téged, nekem tavaly beszáradt a nyomtatófej, vettem spéci fejtisztitó folyadékot, rendesen megáztattam vele, a szivacs alul nyakig volt ezzel a folyadékkal,de semmiféle hibaüzenetet nem jelzett nekem, fogtam egy adag papírtörlőt felitattam a szivacsból a folyadékot meg a tintát ami benne volt gond nélkül megy ma is az egyik ismerősnél akinek elajádnékoztam.
-
jerry311
nagyúr
Szia! Én vettem jobb-rosszabb utángyártottat anno Canon IP 4x00 szériához, és hidd el, hatalmas különbség volt az eredeti és utángyártott között. OK, fekete szövegnél nem biztos, hogy zavaró, de színesnél igen. Márpedig tintaköpős nyomtatót azért veszek, mert akarok néha fényképet, nyomtatni, pár színes oldalt vagy esetleg DVD-t.
Munkahelyen lemeznyomtatásra kellett egyszer tintasugaras, és azért írtam IP 4x00-t, mert olcsóbb volt így is leamortizálni 3-4 utángyártott szettenként egy nyomtatót, mint venni gyári tintát. A minőség meg másodlagos volt, a cél az volt, hogy ne filccel legyen a lemezre írva a tartalom... (napi ~30 CD kb) Aztán ahogy múltak az évek, mindig jött az újabb nyomtató változat, bár jobbak nem lettek... SZVSZ az IP4000 jobb volt mint a 4500...
Saját példámból kiindulva otthoni nyomtatómba az utolsó szett tinta volt az utángyártott kb 5 év után először... és haza is vágta az egészet (IP4000 volt), eldugult a nyomtatófej, meg a nyomtatóból is folyt ki a tinta szinte... Pedig drága jó minőségű utángyártott igyekeztem venni, nem a legolcsóbbat...
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy szokszor nem jó az utángyártott, csak azt, hogy ne mondjuk hogy ugyanolyan, mert nem igaz.Egyébként Canon-nál észrevettétek, hogy a ugyanazon számomra alap funkciókat csak egyre drágább tintás nyomtatókba teszi elérhetővé az évek folyamán?
Pl: zárt lapadagoló (ne porosodjon), és wifi google cloud print támogatással
MG5450-em erre tökéletes volt, aztán megszüntették a cloud printet, és a hivatalos megoldás az, hogy legyen mellette egy bekapcsolt számítógép... hát kösziDrága != jó minőségű.
Ne aggódj, nem te vagy az első (és nem is az utolsó), aki elköveti ezt a hibát. -
solti
senior tag
Mikor egy jobb minőségű utángyártott tinta/toner (értsd: az OEM saját matricával adja el, nem HP-vel, Epsonnal, stb.) tizedébe kerül a gyárinak és nem fakul, nem csíkoz, de még a színe is tökéletes, akkor elég egyértelmű, hogy csak a márkanévért húzzák le a vevőt. Főleg, amikor kijönnek a nagy gyártók is a mega-giga kapacitású patronokkal, meg a csöves állandó etetéssel külső flakonból és hirtelen csak 2x annyiba kerül, mint az utángyártott, nem 10x.
Miért kell ennyire hülyének nézni a vevőt?
Ja megvan, a cégtulajdonost (sok esetben nincs is igazi tulajdonos, aki magáénak érzi a céget) csak az érdekli, hogy a profit növekedjen és a részvény árfolyam emelkedjen, miközben annyira azért nem utáltatják meg a céget a vevőkkel, hogy mást vásároljanak. Ennyi. Ez néha jobban sikerül, néha kevésbé.Szia! Én vettem jobb-rosszabb utángyártottat anno Canon IP 4x00 szériához, és hidd el, hatalmas különbség volt az eredeti és utángyártott között. OK, fekete szövegnél nem biztos, hogy zavaró, de színesnél igen. Márpedig tintaköpős nyomtatót azért veszek, mert akarok néha fényképet, nyomtatni, pár színes oldalt vagy esetleg DVD-t.
Munkahelyen lemeznyomtatásra kellett egyszer tintasugaras, és azért írtam IP 4x00-t, mert olcsóbb volt így is leamortizálni 3-4 utángyártott szettenként egy nyomtatót, mint venni gyári tintát. A minőség meg másodlagos volt, a cél az volt, hogy ne filccel legyen a lemezre írva a tartalom... (napi ~30 CD kb) Aztán ahogy múltak az évek, mindig jött az újabb nyomtató változat, bár jobbak nem lettek... SZVSZ az IP4000 jobb volt mint a 4500...
Saját példámból kiindulva otthoni nyomtatómba az utolsó szett tinta volt az utángyártott kb 5 év után először... és haza is vágta az egészet (IP4000 volt), eldugult a nyomtatófej, meg a nyomtatóból is folyt ki a tinta szinte... Pedig drága jó minőségű utángyártott igyekeztem venni, nem a legolcsóbbat...
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy szokszor nem jó az utángyártott, csak azt, hogy ne mondjuk hogy ugyanolyan, mert nem igaz.Egyébként Canon-nál észrevettétek, hogy a ugyanazon számomra alap funkciókat csak egyre drágább tintás nyomtatókba teszi elérhetővé az évek folyamán?
Pl: zárt lapadagoló (ne porosodjon), és wifi google cloud print támogatással
MG5450-em erre tökéletes volt, aztán megszüntették a cloud printet, és a hivatalos megoldás az, hogy legyen mellette egy bekapcsolt számítógép... hát köszi -
#06658560
törölt tag
Szerintem az itt sírók többsége akkor is sírna ha a tintát ingyen adnák a gyártók... sőt... akkor azért sírnának mert mért nem fizet nekik a gyártó azért cserébe hogy nyomtatót vettek?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Értem hogy drága a patron toner, de ha nincs pénz rá akkor nem kell nyomtatót venni vagy be kell zárni a vállalkozást ha ezen múlik a megélhetés...
Ez megint inkább magyar probléma, kis fizetések, marha sok adó stb stb... németeknél pl nem hiszem hogy ezen a tinta problémán fájna a nyomtató tulajdonosok feje...Nem akarom védeni őket (nekem pl nyomtatóm sincs mert van a munkahelyen ha kell...)
de:
Amúgy abba senki nem gondol bele hogy az összes gyomtató gyártó csődbe menne ha mindenki kizárólag utángyártott festéket használna? Mert a nyomtató eladásokból nem élne meg egyik gyártó sem, főleg az olcsó tipusokból, kötve hiszem hogy egy forintot is keresne ezeken a gyártó...
Jelentkezem mint németeknél Hp tulaj: eredeti anyagot veszek, viszont rohadtul unom, hogy a nagy kiszerelésű Hp patron jó, ha ötven oldalra elég fekete tintát tartalmaz.
-
#06658560
törölt tag
-
jerry311
nagyúr
Szerintem az itt sírók többsége akkor is sírna ha a tintát ingyen adnák a gyártók... sőt... akkor azért sírnának mert mért nem fizet nekik a gyártó azért cserébe hogy nyomtatót vettek?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Értem hogy drága a patron toner, de ha nincs pénz rá akkor nem kell nyomtatót venni vagy be kell zárni a vállalkozást ha ezen múlik a megélhetés...
Ez megint inkább magyar probléma, kis fizetések, marha sok adó stb stb... németeknél pl nem hiszem hogy ezen a tinta problémán fájna a nyomtató tulajdonosok feje...Nem akarom védeni őket (nekem pl nyomtatóm sincs mert van a munkahelyen ha kell...)
de:
Amúgy abba senki nem gondol bele hogy az összes gyomtató gyártó csődbe menne ha mindenki kizárólag utángyártott festéket használna? Mert a nyomtató eladásokból nem élne meg egyik gyártó sem, főleg az olcsó tipusokból, kötve hiszem hogy egy forintot is keresne ezeken a gyártó...
Mikor egy jobb minőségű utángyártott tinta/toner (értsd: az OEM saját matricával adja el, nem HP-vel, Epsonnal, stb.) tizedébe kerül a gyárinak és nem fakul, nem csíkoz, de még a színe is tökéletes, akkor elég egyértelmű, hogy csak a márkanévért húzzák le a vevőt. Főleg, amikor kijönnek a nagy gyártók is a mega-giga kapacitású patronokkal, meg a csöves állandó etetéssel külső flakonból és hirtelen csak 2x annyiba kerül, mint az utángyártott, nem 10x.
Miért kell ennyire hülyének nézni a vevőt?
Ja megvan, a cégtulajdonost (sok esetben nincs is igazi tulajdonos, aki magáénak érzi a céget) csak az érdekli, hogy a profit növekedjen és a részvény árfolyam emelkedjen, miközben annyira azért nem utáltatják meg a céget a vevőkkel, hogy mást vásároljanak. Ennyi. Ez néha jobban sikerül, néha kevésbé. -
Béééla
őstag
Most lusta vagyok cikkeket keresni, amikor a benzinkúton a töltőkamion kezelője összekeverte a csatlakozókat és 50 autó látta kárát, mire kiderült. De persze okoskodni minden körülmények között ér és kötelező. Ha a tönkrement toner károsíthatja az eszközt pl a fejet is kukázza, akkor tiltson le. Az utángyártott tonerek leggyakrabban nem befolyásolják sem az eszköz állapotát, sem a nyomat minőségét ellentétben egy lejárt szavatosságú kellékkel gyártótól függetlenül.
Ugyanígy ha dízel helyett benzint tankolsz akár önhibádon kívül, örülnél neki, ha nem kéne a tankon, vezetéken kívül kipucolni a motor egészét egy Skodában...Azért érzed, hogy ha egy szolgáltató tesz kárt, akkor azt bizony megtéríti? A példád olyan, mintha vennél egy gyári patront, amiben fekete HP(R) tinta helyett nyers kőolaj van. De ha te odamész a patronos polchoz és a legalsó polc leghátuljából vagy az ömlesztett kosárból veszel utángyártottat 299 Ft-ért, akkor nem csodálkozol ha tinta helyett más van benne, vállalod a kockázatot.
Más a hardver védelme (és a megtelt tintaszivacs is) és más a nettó görénység. Értem hogy ők a kellékekből akarnak nyereséget, akkor ne csodálkozzanak ha nem veszik.
-
joghurt
addikt
Valószínűleg ezt a céget kevésbé fogja földhöz vágni, ha megfeji a HP, mint mondjuk egy kis könyvelő irodát. Vagy mondjuk az én otthoni nyomtatómat.
-
-Skylake-
addikt
Ha a lyukas barkasz hátuljából tankolok kétes színű, szagú és állagú folyadékot üzemanyag gyanánt és nem indul el, akkor legfeljebb magamat vagy az albánt hibáztatom.
De ha csak a Shell Szuper Turbó BMW approved 199+ oktánszámú benzint engedi (háromszoros áron) a BMW tankolni magába mert a kútfejet ellenőrzi a benzintank, akkor ne csodálkozzon a gyártó ha nem BMW-t veszek
Ez tok jo taktika, csak nehez alkalmazni egy olyan cegnel ahol naponta jon ki 700oldal a gepbol nem 10 evnete. Ilyen cegbol meg lehet par tiz/szazezer a vilagon azert.
-
Apollyon
Korrektor
Szerintem az itt sírók többsége akkor is sírna ha a tintát ingyen adnák a gyártók... sőt... akkor azért sírnának mert mért nem fizet nekik a gyártó azért cserébe hogy nyomtatót vettek?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Értem hogy drága a patron toner, de ha nincs pénz rá akkor nem kell nyomtatót venni vagy be kell zárni a vállalkozást ha ezen múlik a megélhetés...
Ez megint inkább magyar probléma, kis fizetések, marha sok adó stb stb... németeknél pl nem hiszem hogy ezen a tinta problémán fájna a nyomtató tulajdonosok feje...Nem akarom védeni őket (nekem pl nyomtatóm sincs mert van a munkahelyen ha kell...)
de:
Amúgy abba senki nem gondol bele hogy az összes gyomtató gyártó csődbe menne ha mindenki kizárólag utángyártott festéket használna? Mert a nyomtató eladásokból nem élne meg egyik gyártó sem, főleg az olcsó tipusokból, kötve hiszem hogy egy forintot is keresne ezeken a gyártó...
Ha nem lenne olyan kapzsi a gyártó, akkor nem vennének sőt talán nem is lenne utángyártott toner.
De biztos sajnálni kell őket, amikor olyanra van anyagi és/vagy erőforrásuk, hogy ilyen kicsinyes hülyeségekkel bohóckodnak, mint akár a régebbi nyomtatók firmware frissítésébe időzített tiltogatás...Rohadt vásárló, mégis mit képzel, ugye?

-
pusszycat
nagyúr
Szerintem az itt sírók többsége akkor is sírna ha a tintát ingyen adnák a gyártók... sőt... akkor azért sírnának mert mért nem fizet nekik a gyártó azért cserébe hogy nyomtatót vettek?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Értem hogy drága a patron toner, de ha nincs pénz rá akkor nem kell nyomtatót venni vagy be kell zárni a vállalkozást ha ezen múlik a megélhetés...
Ez megint inkább magyar probléma, kis fizetések, marha sok adó stb stb... németeknél pl nem hiszem hogy ezen a tinta problémán fájna a nyomtató tulajdonosok feje...Nem akarom védeni őket (nekem pl nyomtatóm sincs mert van a munkahelyen ha kell...)
de:
Amúgy abba senki nem gondol bele hogy az összes gyomtató gyártó csődbe menne ha mindenki kizárólag utángyártott festéket használna? Mert a nyomtató eladásokból nem élne meg egyik gyártó sem, főleg az olcsó tipusokból, kötve hiszem hogy egy forintot is keresne ezeken a gyártó...
Ha utángyártott árban adná a tintát akkor nem kellene sírnia
. -
D.Va
őstag
Szerintem az itt sírók többsége akkor is sírna ha a tintát ingyen adnák a gyártók... sőt... akkor azért sírnának mert mért nem fizet nekik a gyártó azért cserébe hogy nyomtatót vettek?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Értem hogy drága a patron toner, de ha nincs pénz rá akkor nem kell nyomtatót venni vagy be kell zárni a vállalkozást ha ezen múlik a megélhetés...
Ez megint inkább magyar probléma, kis fizetések, marha sok adó stb stb... németeknél pl nem hiszem hogy ezen a tinta problémán fájna a nyomtató tulajdonosok feje...Nem akarom védeni őket (nekem pl nyomtatóm sincs mert van a munkahelyen ha kell...)
de:
Amúgy abba senki nem gondol bele hogy az összes gyomtató gyártó csődbe menne ha mindenki kizárólag utángyártott festéket használna? Mert a nyomtató eladásokból nem élne meg egyik gyártó sem, főleg az olcsó tipusokból, kötve hiszem hogy egy forintot is keresne ezeken a gyártó...
-
nincskanál
tag
-
pusszycat
nagyúr
Én megcsináltattam volna ezt az apróságot, ha van epson szerviz Győrben pl. De akkor nem volt, lehet, hogy most sincs. Kicseréltem volna én is, de attól még a szerviz kellett volna kiüsse a kódot. Viszont Pestre elvinni már nem érte meg. Egyébiránt a szopatásfaktor ott van a dologban, hogy nem azt számolja, hány oldal lett kinyomtatva, hanem hogy mennyi ideje használod. Nálam kb. 100%, hogy az a gyüjtő nem telt meg.
Vedd ki az elemet.
-
nincskanál
tag
Ha jól emlékszem, a Villanykörte-összeesküvés c. dokumentumfilm is épp a köpködős nyomtatók tervezett avultatásának köszönhetően született meg.
Lehet, de a film annal a resznel mocskosrohadtul felrement, es nem neztek utana a dolognak (vagy szandekosan, a film erdekeben felremagyaraztak). Siman csak annyirol volt szo, hogy az adott Canon nyomtatokban volt egy waste ink tartaly, oda kerult a fejtisztiaskor, -torleskor meg hasonlo muveleteknel kikopkodott tinta. A nyomtato x oldal kinyomtatasa utan ugy gondolta, hogy az a tartaly tele van, ergo tessek szepen elmenni a szervizbe, kitisztittatni ezt a tartalyt/tarolot, es aztan lehet nyomdazni tovabb (mas kerdes, hogy egy tiz-huszezres nyomtatonal ezt ki csinalja meg, meg mennyibe kerul, mind a muvelet, mind a macera, hogy elmenni vele a szervizbe). Ezt a film siman csak ugy talalta, hogy bele van programozva a nyomtatoba, hogy x oldal kinyomtatasa utan dogoljon meg, aztan specko programmal/gombnyomasokkal ezt ki lehet utni belole es megy tovabb gond nelkul, es lam, lam, a gonoszgeci gyarto (arrol, hogy a waste ink tartaly esetleg tenyleg tele kozeli allapotban van, aztan esetleg fel ev mulva kifolyik tartalybol a tinta, arrol meg szo sem esett).
Én megcsináltattam volna ezt az apróságot, ha van epson szerviz Győrben pl. De akkor nem volt, lehet, hogy most sincs. Kicseréltem volna én is, de attól még a szerviz kellett volna kiüsse a kódot. Viszont Pestre elvinni már nem érte meg. Egyébiránt a szopatásfaktor ott van a dologban, hogy nem azt számolja, hány oldal lett kinyomtatva, hanem hogy mennyi ideje használod. Nálam kb. 100%, hogy az a gyüjtő nem telt meg.
-
nincskanál
tag
Az Epson is megvédett engem. A multifunkciós nyomtatóm ledjei villogni kezdtek, és egyébként meg se nyikkant. A szerviz telefonon elmondta, hogy az a kis darab szivacs, amibe a fej törli magát, akár meg is telhetett, azt ki kell cserélni. De ezt csak Pesten csinálják, és személyesen vigyem, mert ők nem postáznak, és valami 7-8000 pénz lesz. Aham, a nyomtató meg volt vagy 20 ropi. Ami még jó, hogy a szkenner részt is letiltotta... Persze tudom, az én védelmem mindenekelőtt... Ezért nem veszek multifunkciós gépet többé. Meg epsont se nagyon.
-
Reggie0
titán
Mar eleg regi alapszabaly, hogy nyomtato szoftvert/firmwaret sosem szabad frissiteni. Ha eddig kijott a doksi a regi fw-vel, akkor tovabbra is ki fog, szoval ertelme sincsen a kockazatokon felul.
-
Cs.I.T.
csendes tag
A 444.hu-olvastam a témával kapcsolatos legfrappánsabb hozzászólást "Vibrant Rook" nevű hozzászólótól:
Azért az mindig jóleső érzéssel tölti el az embert, és fokozza a márkába vetett bizalmát, amikor kiderül, hogy a termék árának tetemes részét azoknak a technikai megoldásoknak a kifejlesztésére fordították, melyek lehetővé teszik, hogy a gyártó egy szabadon választott, neki kedves időpontban váratlanul megszopathassa. Brilliáns marketing, így kell ezt csinálni.
-
asdf_
veterán
Pont a napokban futottam veletlen bele, nincs is jobb alkalom, hogy megtekintsuk, mit ad a HP kb. 3600 Ft-ert

-
asdf_
veterán
Úgy megvédték a felhasználókat, mint a kormány a magánnyugdíjakat.
Ha jól emlékszem, a Villanykörte-összeesküvés c. dokumentumfilm is épp a köpködős nyomtatók tervezett avultatásának köszönhetően született meg. A HP pedig mindig is élen járt az ilyen köcsögösködésekben, ahogyan a kellékanyagokból akarja megfejni a felhasználókat.
Ha jól emlékszem, a Villanykörte-összeesküvés c. dokumentumfilm is épp a köpködős nyomtatók tervezett avultatásának köszönhetően született meg.
Lehet, de a film annal a resznel mocskosrohadtul felrement, es nem neztek utana a dolognak (vagy szandekosan, a film erdekeben felremagyaraztak). Siman csak annyirol volt szo, hogy az adott Canon nyomtatokban volt egy waste ink tartaly, oda kerult a fejtisztiaskor, -torleskor meg hasonlo muveleteknel kikopkodott tinta. A nyomtato x oldal kinyomtatasa utan ugy gondolta, hogy az a tartaly tele van, ergo tessek szepen elmenni a szervizbe, kitisztittatni ezt a tartalyt/tarolot, es aztan lehet nyomdazni tovabb (mas kerdes, hogy egy tiz-huszezres nyomtatonal ezt ki csinalja meg, meg mennyibe kerul, mind a muvelet, mind a macera, hogy elmenni vele a szervizbe). Ezt a film siman csak ugy talalta, hogy bele van programozva a nyomtatoba, hogy x oldal kinyomtatasa utan dogoljon meg, aztan specko programmal/gombnyomasokkal ezt ki lehet utni belole es megy tovabb gond nelkul, es lam, lam, a gonoszgeci gyarto (arrol, hogy a waste ink tartaly esetleg tenyleg tele kozeli allapotban van, aztan esetleg fel ev mulva kifolyik tartalybol a tinta, arrol meg szo sem esett).
-
Zsiráfapu
csendes tag
A Lexmarknak pár éve sikerült egy olyat elsütnie, hogy az E232-be való toner egyik napról a másikra nem lett vele kompatibilis. Egyszerűen kivették a nyomtatót a terméktámogatási programból. Hál' Istennek az utángyártott tonerről átragasztott csippel ment
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
BatchMan
senior tag
Most lusta vagyok cikkeket keresni, amikor a benzinkúton a töltőkamion kezelője összekeverte a csatlakozókat és 50 autó látta kárát, mire kiderült. De persze okoskodni minden körülmények között ér és kötelező. Ha a tönkrement toner károsíthatja az eszközt pl a fejet is kukázza, akkor tiltson le. Az utángyártott tonerek leggyakrabban nem befolyásolják sem az eszköz állapotát, sem a nyomat minőségét ellentétben egy lejárt szavatosságú kellékkel gyártótól függetlenül.
Ugyanígy ha dízel helyett benzint tankolsz akár önhibádon kívül, örülnél neki, ha nem kéne a tankon, vezetéken kívül kipucolni a motor egészét egy Skodában...Rossz a példa, én szándékosan használok olcsó utángyártottat, mert nekem az is jó. Nem megy tőle tönkre semmi, itt van minden színből egy literrel. Egy életre elég nekem, nem akarok már tintára költeni.
Pucolom, ha a nyári szünet alatt beszárad, de egy nyomtató nyomtasson, ne kommunikáljon a fél világgal.
20 ml festékért elkérni több ezret pedig rablás. Csak nem szabad bebizonyítanom, mert ugye tilos elemeznem mit vettem meg.
Oda süllyedünk, hogy nyomtató firmware-t hackelünk? Tragikomikus. -
Akula
őstag
-
BatchMan
senior tag
Sajna HP nyomtatót vettem, de ha kifogy a patron, megy a kukába.
Szívem szerint hozzávágnám a céghez, de nehéz ilyet kivitelezni...
Viszont mi legyen helyette? Epson? -
snake1977
őstag
Ha jól emlékszem pár éve az epsonok is megálltak x lap nyomtatása után, volt is egy nemhivatalos epson reset program.
-
jerry311
nagyúr
Kyocera lézert vettem olyan cégtől, ami lízingel és szervizel. Ők az általuk utántöltött tonerrel üzemeltetve is adtak garit a gépre. 3 év alatt egyszer volt gond, jöttek tonert cserélni, továbbra is csíkozott, kicserélték komplett dobegységet még aznap délelőtt.
De az nem toner-patron gyártó cég, hanem komplett szolgáltatás.
Ugye érzed a különbséget? -
macilaci78
nagyúr
Felnőtt emberek, el tudják dönteni mit akarnak.
Tegyen be olyan csipet, ami megmondja, hogy volt-e benne utángyártott kazetta vagy sem. Ha igen, akkor máris lehet mondani, hogy X forint lesz a számla.
Nyilván akkor kevesebben vennének az aranyál is drágább gyári festéket.A benzinkutas példára pedig nagyon egyszerű a megoldás: el kell tenni a blokkot, csak azzal tudod bizonyítani, hogy te jól tankoltál. Aztán lehet perre menni a javítási költségek megtérítéséért. Az utángyártott patronok készítői mikor vállaltak ilyen "garanciát"?
Kyocera lézert vettem olyan cégtől, ami lízingel és szervizel. Ők az általuk utántöltött tonerrel üzemeltetve is adtak garit a gépre. 3 év alatt egyszer volt gond, jöttek tonert cserélni, továbbra is csíkozott, kicserélték komplett dobegységet még aznap délelőtt.
-
#65388800
törölt tag
Ezentúl vírusirtó helyett HP nyomtatókat fogok a gépeim mellé telepíteni....
meg az ágyad mellé

-
Dr. Romano
veterán
Ezentúl vírusirtó helyett HP nyomtatókat fogok a gépeim mellé telepíteni....
-
jerry311
nagyúr
Most lusta vagyok cikkeket keresni, amikor a benzinkúton a töltőkamion kezelője összekeverte a csatlakozókat és 50 autó látta kárát, mire kiderült. De persze okoskodni minden körülmények között ér és kötelező. Ha a tönkrement toner károsíthatja az eszközt pl a fejet is kukázza, akkor tiltson le. Az utángyártott tonerek leggyakrabban nem befolyásolják sem az eszköz állapotát, sem a nyomat minőségét ellentétben egy lejárt szavatosságú kellékkel gyártótól függetlenül.
Ugyanígy ha dízel helyett benzint tankolsz akár önhibádon kívül, örülnél neki, ha nem kéne a tankon, vezetéken kívül kipucolni a motor egészét egy Skodában...Felnőtt emberek, el tudják dönteni mit akarnak.
Tegyen be olyan csipet, ami megmondja, hogy volt-e benne utángyártott kazetta vagy sem. Ha igen, akkor máris lehet mondani, hogy X forint lesz a számla.
Nyilván akkor kevesebben vennének az aranyál is drágább gyári festéket.A benzinkutas példára pedig nagyon egyszerű a megoldás: el kell tenni a blokkot, csak azzal tudod bizonyítani, hogy te jól tankoltál. Aztán lehet perre menni a javítási költségek megtérítéséért. Az utángyártott patronok készítői mikor vállaltak ilyen "garanciát"?
-
macilaci78
nagyúr
Ha a lyukas barkasz hátuljából tankolok kétes színű, szagú és állagú folyadékot üzemanyag gyanánt és nem indul el, akkor legfeljebb magamat vagy az albánt hibáztatom.
De ha csak a Shell Szuper Turbó BMW approved 199+ oktánszámú benzint engedi (háromszoros áron) a BMW tankolni magába mert a kútfejet ellenőrzi a benzintank, akkor ne csodálkozzon a gyártó ha nem BMW-t veszek
Most lusta vagyok cikkeket keresni, amikor a benzinkúton a töltőkamion kezelője összekeverte a csatlakozókat és 50 autó látta kárát, mire kiderült. De persze okoskodni minden körülmények között ér és kötelező. Ha a tönkrement toner károsíthatja az eszközt pl a fejet is kukázza, akkor tiltson le. Az utángyártott tonerek leggyakrabban nem befolyásolják sem az eszköz állapotát, sem a nyomat minőségét ellentétben egy lejárt szavatosságú kellékkel gyártótól függetlenül.
Ugyanígy ha dízel helyett benzint tankolsz akár önhibádon kívül, örülnél neki, ha nem kéne a tankon, vezetéken kívül kipucolni a motor egészét egy Skodában... -
pusszycat
nagyúr
Volt egy rakás HP (Hisztis Pics@) nyomtatóm, majd vettem egy Canont és azóta nyugodtan alszom.

-
Lacok
őstag
"Ezek a nyomtatók továbbra is üzemképesek, ha a felhasználók a gyári tonerkazettákat veszik hozzájuk"
Ez a lényeg a többi csak süket duma.
-
seniman
veterán
Volt egy csudijó hápé nyomim,kezdődött úgy a történet,hogy a patronok már ki voltak lopva a csomagolásból,de ez lehetett akár a bolt sumáksága is.Örökké offline módba rakta magát,szabotálta a nyomtatást,aztán öntudatra ébredt és egyszerre elkezdte behozni a lemaradást,ész nélkül tolta az elmaradt melót.Aztán megkapta a kegyelemdöfést tőlem,egy laza mortálkombatos leütés képében,polcostól leszakadt.
Be is került nálam a cég abba a mesterhármasba akiknek a termékeit a házon belül nem akarom meglátni. -
nalaca000
tag
Hát ezek igazi hímivarsejtek...
-
Akula
őstag
Hazudik a fél világ.
-
Béééla
őstag
Az izgalmas. Egy Canon MX925-öt vettünk tavaly tavasszal. Most állunk gépparkfrissítés előtt, Win7-Win10 ugrás...

Béééla: Tiltson, a gép védelmében. Ha te a kúton nem megfelelő benzint tankolsz, akkor ugye örülnél, ha az autó nem engedne indítani, minthogy a kúttól 50 méterre lerohadj?
Itt most arról van szó, hogy példa kedvéért csak a MOL benzin, nem jó más kút benzinje... Na, ez a marháskodás.Ha a lyukas barkasz hátuljából tankolok kétes színű, szagú és állagú folyadékot üzemanyag gyanánt és nem indul el, akkor legfeljebb magamat vagy az albánt hibáztatom.
De ha csak a Shell Szuper Turbó BMW approved 199+ oktánszámú benzint engedi (háromszoros áron) a BMW tankolni magába mert a kútfejet ellenőrzi a benzintank, akkor ne csodálkozzon a gyártó ha nem BMW-t veszek
-
jerry311
nagyúr
Na ezért (is) veszem mindig a legolcsóbb monokróm lézernyomtatót. Nem ér nagy kár, ha esetleg bármi miatt nem nyomtat tovább.
Most egy Ricoh SP 213w van. Szállítással együtt volt kereken 10k HUF, és ezért már WiFi is van, igaz csak 700 oldalas kezdő toner. Spces
Az a 700 oldal gyakorlatilag elég lesz a következő 10 évre, de ha beadja a kulcsot (vagy deaktiválják mint a HP) akkor sem ért nagy kár. -
macilaci78
nagyúr
A nyomtatógyárak kiemelkedően jól teljesítenek a "világ legmocskosabb nagyvállalata" címért folytatott versenyben. Nem is tudom hirtelen hogy a HP-nek ez az akciója tetszik jobban, vagy a Canonnak az, hogy Win10-hez nem adnak ki drivert az 1-2 évnél régebbi modelljeikhez, a korábbi driverekbe meg direkt beégették hogy ne működjenek Win 8.2 felett. (Ezen okból ment a bontóba a pár éves 80eFt-s Canon multifunkciósunk. Még a scanner része se volt hajlandó Win10 alatt normálisan működni.)
Az izgalmas. Egy Canon MX925-öt vettünk tavaly tavasszal. Most állunk gépparkfrissítés előtt, Win7-Win10 ugrás...

Béééla: Tiltson, a gép védelmében. Ha te a kúton nem megfelelő benzint tankolsz, akkor ugye örülnél, ha az autó nem engedne indítani, minthogy a kúttól 50 méterre lerohadj?
Itt most arról van szó, hogy példa kedvéért csak a MOL benzin, nem jó más kút benzinje... Na, ez a marháskodás. -
#65388800
törölt tag
Nem védeni akarom a bandát, csak nekem volt egy marék bontatlan eredeti tintasugaras partonom (inkább színes) és sok-sok évvel a lejárat után betettem a nyomtatóba, na ami képet az nyomtatott, senki se köszönte meg. De hogy explicit ne induljon el... Figyelmeztessen ha lejárt, de ne letiltson.
Csak meg szeretne védeni

-
Béééla
őstag
Csak a szokásos HP akció, nincs itt semmi látnivaló.
'99-ben vettem egy HP 2000C-t bontatlan, gyári csomagolásban.
Kibontva a saját, mellécsomagolt fejeit és patronjait sem fogadta el, mondván lejártak.Boltba visszavíve jobb híján adtak 2 alighasznált fejet, meg egy patront a bemutató darabjukból, azokkal működött egy darabig, de aztán megint letiltott valamelyik másik fej+patron lejárta miatt.
Szervízben elszórakoztak egy darabig, végül kiütötték belőle a firmwaret, utána már bármilyen patronnal elment.
De aztán Vistához már nem írtak drivert, mondván lejárt a termék támogatása, úgy kellett manuálisan felrakni a Windows XP telepítőn lévő drivers mappában lévő Microsoft féle drivert hozzá. (Vista/7 installból már kimaradt.)
Mint utólag kiderült, a nyomtató évekig állt egy angol raktárban, aztán egy magyar cég a HP importőrt megkerülve dobta őket piacra idehaza, a hivatalos árnál valamivel olcsóbban.
Így fordulhatott elő, hogy a nullkilométeres patronok "szavatossága" már lejárt.Nem védeni akarom a bandát, csak nekem volt egy marék bontatlan eredeti tintasugaras partonom (inkább színes) és sok-sok évvel a lejárat után betettem a nyomtatóba, na ami képet az nyomtatott, senki se köszönte meg. De hogy explicit ne induljon el... Figyelmeztessen ha lejárt, de ne letiltson.
-
#65388800
törölt tag
-
joghurt
addikt
Drágább egy új HP patron, mint amennyiért anno egy (kis) patronnal együtt magát a nyomtatót vették? Noooormális?
HorsePenis™ -
Jim Tonic
nagyúr
Király húzás. Az IT szereti az ilyesmit. Többet nem vesznek HP-t, ill. a szakosodott cégek nem adják lízingbe.
-
nyunyu
félisten
Mondjuk faterom Canon faxát is sikerült már patroncsere után nem nyomtat hibával szervízbe vinnem.
Aztán a szervíz árulta el, hogy le volt járva a frissen vett gyári patron.Csak éppen lejárati dátum helyett egy párkarakteres kód szerepelt a csomagoláson...
-
#65388800
törölt tag
Sok milliárdot költenek tinta fejlesztésére. Inkább ennek örüljetek. Megveszitek az olcsó kínai szarokat aztán ki tudja milyen anyag kerül a lapra amit meg megfogtok aztán jól leszárad a kezetek a HP csak megvéd. Köszi HP

-
bacsis
Közösségépítő
hehe ez mekkora

a hétvégén jött át a szomszédom és adott egy HP nyomtatót, hogy nekem adja hátha meg tudom csinálni, ő vett másikat mert ment-ment-ment egyszer csak ki írt valami hibakódot és nem hajlandó nyomtatni... Igaz még nem néztem meg, de sanszos hogy ez a baja
-
tibaimp
nagyúr
Nekem egy kis Samu lézerem van, erre olvasom, hogy ez a szar megvette a Samu nyomtató részlegét....fasza....
-
solti
senior tag
A nyomtatógyárak kiemelkedően jól teljesítenek a "világ legmocskosabb nagyvállalata" címért folytatott versenyben. Nem is tudom hirtelen hogy a HP-nek ez az akciója tetszik jobban, vagy a Canonnak az, hogy Win10-hez nem adnak ki drivert az 1-2 évnél régebbi modelljeikhez, a korábbi driverekbe meg direkt beégették hogy ne működjenek Win 8.2 felett. (Ezen okból ment a bontóba a pár éves 80eFt-s Canon multifunkciósunk. Még a scanner része se volt hajlandó Win10 alatt normálisan működni.)
Canon multifunkcionális tintás nyomtatómba egyik napról a másikra megszűnt a Google cloud print... Canon reakció: bocs, nem jár kárpótlás már nem garanciás a készülék... csak tudnám hogy ezután mit vegyek? (jah, jelenleg a hasonló tudású nyomtatójuk 1,5x kerül többe...
-
Sebaj Fóbiás
aktív tag
A büdös q anyjukat... És a legelkeserítőbb az egészben, hogy "Önmagában a piac ehhez hozzá is szokott". Nőjön gitár a tüdejükbe..
-
Riddick77
tag
Nincs itt szó semmi biztonságról,szándékosan letiltották az utánagyártott patronokat/tonereket,hogy a gyári drágát vegyék.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De,gondolom a nyomtatós szakik már dolgoznak valahol rajta,hogy kilőjék az új firmware-t,vagy új chipet tesznek bele ami megszívatja a nyomtatót ,hogy gyári.
-
joghurt
addikt
Úgy megvédték a felhasználókat, mint a kormány a magánnyugdíjakat.
Ha jól emlékszem, a Villanykörte-összeesküvés c. dokumentumfilm is épp a köpködős nyomtatók tervezett avultatásának köszönhetően született meg. A HP pedig mindig is élen járt az ilyen köcsögösködésekben, ahogyan a kellékanyagokból akarja megfejni a felhasználókat.
-
Aryes
nagyúr
Csak a szokásos HP akció, nincs itt semmi látnivaló.
'99-ben vettem egy HP 2000C-t bontatlan, gyári csomagolásban.
Kibontva a saját, mellécsomagolt fejeit és patronjait sem fogadta el, mondván lejártak.Boltba visszavíve jobb híján adtak 2 alighasznált fejet, meg egy patront a bemutató darabjukból, azokkal működött egy darabig, de aztán megint letiltott valamelyik másik fej+patron lejárta miatt.
Szervízben elszórakoztak egy darabig, végül kiütötték belőle a firmwaret, utána már bármilyen patronnal elment.
De aztán Vistához már nem írtak drivert, mondván lejárt a termék támogatása, úgy kellett manuálisan felrakni a Windows XP telepítőn lévő drivers mappában lévő Microsoft féle drivert hozzá. (Vista/7 installból már kimaradt.)
Mint utólag kiderült, a nyomtató évekig állt egy angol raktárban, aztán egy magyar cég a HP importőrt megkerülve dobta őket piacra idehaza, a hivatalos árnál valamivel olcsóbban.
Így fordulhatott elő, hogy a nullkilométeres patronok "szavatossága" már lejárt.Egy ilyen cinikus mocsok cég hogy nem ment még csődbe? Nem hiszem, hogy van ember a földön, aki életében egynél több hp nyomtatót vett volna...

-
Ixion77
addikt
A nyomtatógyárak kiemelkedően jól teljesítenek a "világ legmocskosabb nagyvállalata" címért folytatott versenyben. Nem is tudom hirtelen hogy a HP-nek ez az akciója tetszik jobban, vagy a Canonnak az, hogy Win10-hez nem adnak ki drivert az 1-2 évnél régebbi modelljeikhez, a korábbi driverekbe meg direkt beégették hogy ne működjenek Win 8.2 felett. (Ezen okból ment a bontóba a pár éves 80eFt-s Canon multifunkciósunk. Még a scanner része se volt hajlandó Win10 alatt normálisan működni.)
-
#06658560
törölt tag
Ez de szép történet.
Gondolom azért még így is sok olyan eset van, hogy kukázzák az emberek az egyébként teljesen hibátlan nyomtatót, mert a gyártó által kiadott új firmwarekkel tönkreteszik.Az meg milyen aljas dolog már, hogy beidőzítik hogy egy pontnál ne működjön tovább...
De azt meg nem értem, hogy minek kell frissítgetni valaminek a szoftverét, ha jól működik?
Mert mondjuk nem működik jól. Pont Hp. Pl. a cirkusz a hálózati szkenneléssel.
Egyébként a driver telepítés is igazán geci genny megoldás- próbaidős program, ami minden más hardvert is ellenőrizni akar. -
Apollyon
Korrektor
Ez de szép történet.
Gondolom azért még így is sok olyan eset van, hogy kukázzák az emberek az egyébként teljesen hibátlan nyomtatót, mert a gyártó által kiadott új firmwarekkel tönkreteszik.Az meg milyen aljas dolog már, hogy beidőzítik hogy egy pontnál ne működjön tovább...
De azt meg nem értem, hogy minek kell frissítgetni valaminek a szoftverét, ha jól működik?
-
WilliamGhost
tag
-
nyunyu
félisten
Csak a szokásos HP akció, nincs itt semmi látnivaló.
'99-ben vettem egy HP 2000C-t bontatlan, gyári csomagolásban.
Kibontva a saját, mellécsomagolt fejeit és patronjait sem fogadta el, mondván lejártak.Boltba visszavíve jobb híján adtak 2 alighasznált fejet, meg egy patront a bemutató darabjukból, azokkal működött egy darabig, de aztán megint letiltott valamelyik másik fej+patron lejárta miatt.
Szervízben elszórakoztak egy darabig, végül kiütötték belőle a firmwaret, utána már bármilyen patronnal elment.
De aztán Vistához már nem írtak drivert, mondván lejárt a termék támogatása, úgy kellett manuálisan felrakni a Windows XP telepítőn lévő drivers mappában lévő Microsoft féle drivert hozzá. (Vista/7 installból már kimaradt.)
Mint utólag kiderült, a nyomtató évekig állt egy angol raktárban, aztán egy magyar cég a HP importőrt megkerülve dobta őket piacra idehaza, a hivatalos árnál valamivel olcsóbban.
Így fordulhatott elő, hogy a nullkilométeres patronok "szavatossága" már lejárt. -
Dr. Akula
félisten
-
pilóta
nagyúr
Ilyenkor hol van az EU versenyjogi főfőakárkije? Nem kellene gyorsan csilliódolláros bírság a HP-nak (meg bárakármelyik másiknak is, ha ilyen...)?
-
Romvr
őstag
A HP megvédett engem is... attól hogy valaha HP terméket vegyek bármiből
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Pedig szemeztem egy nyomtatóval nemrégiben...

-
nemlehet
őstag
Jaaj de jó, most megnyugodtam, hogy megvédtek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Gyúrósok ide!
- Samsung kuponkunyeráló
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Béta iOS-t használók topikja
- Az öregebb iPhone-okat felgyorsítja majd az iOS 27, ígéri az Apple
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



)![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


fotót még nem próbáltam vele...


