Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CabalX

    aktív tag

    válasz Kansas #21 üzenetére

    Sokan nem azért hisztiznek mert "jár" nekik valami hanem mert aki első generációs Zen-hez vett minőségi, drága lapot, erős VRM-mel az ki van zárva abból a körből hogy még ezt az utolsó AM4-es upgrade-et megléphesse (még ha pár feature nem is lesz elérhető számára).
    Nekem egy X370 Strix lapom van, az egyik legjobb VRM felépítéssel, simán bírná hardverileg a Zen3-at, ha erre az utolsó AM4-es szériára szeretnék fejleszteni akkor vennem kellene egy új lapot a mostani állás szerint, aminek lehet a feature-jeit ki sem használnám, lehet rosszabb lenne VRM terén is stb...
    Arról nem is beszélve hogy ha egyik gyártó kihozza majd beta vagy hivatalos verzióban is a B350/X370 ne talán tán mint az cikkben szereplő A320-as chipsetre a 5xxx-es szériát támogató bios-át akkor joggal merül fel a kérdés hogy a többiek miért nem tudják ezt meglépni ? :(
    Én 6-8 évente szoktam teljes gépet esetleg architektúrát cserélni, azért is mert egyrészt nincs szükségem a legújabb fejlesztésekre, a legnagyobb teljesítményre - ugyanakkor amikor cserélek szeretek időtálló dolgokat venni a pénzemért (és ez szerintem nem fillérb**zás hanem tudatosság) amit a későbbiekben is tudok fejleszteni még ha bizonyos megkötések mellett is. Az alaplapgyártó rajtam nem gazdagszik meg jelen esetben sem mert lehet hogy nem tudom beletenni az 5800x vagy 5900x-et csak a 3700-3800-3900 játszik de ha más gyártótól meg azt látom hogy tudja, megadja ezt a lehetőséget a régebbi lapoknál is akkor lehet a jövőben azt a gyártót fogom választani ha cserélek. :U

Új hozzászólás Aktív témák